Czy mogę sama zerwać azbest ?

« Powrót do grupy: Robimy dach

Stron: 7 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

11 sierpnia 2010, 12:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Na podwórku u mojej babci stoi stary budynek gospodarczy pokryty azbestem. Czy mogę sama usunąć azbest czy lepiej zlecić to jakiejś firmie która go zerwie i da do utylizacji ?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 sierpnia 2010, 16:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja bym nie robiła nic na własną rękę, azbest jest szkodliwy i może to się źle dla Ciebie skonczyć, lepiej zadzwoń po fachowców

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 sierpnia 2010, 11:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Jasne, że lepiej zadzwonić po fachowców. Nigdy nic nie wiadomo co się może kryć pod takim azbestem. Firma nie tylko zdejmie pokrycie dachowe ale również zajmie się jego wywozem.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 września 2010, 00:17

Zgadzam sie: good 0 bad

ja po uderzeniu pioruna kilka lat temu sam naprawiałem szczyt dachu kompletnie się na tym nie znając docinałem azbest boszką pod dachem trochę mnie potem kasłało ale żyje do tej pory a troche tych płyt pociełem wyszło lepiej niż było a ze zrywaniem nie masz sie czego obawiać tylko nie wywal tego do lasu

Zgłoś | Cytuj | Link

11 października 2010, 13:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Daj sobie spokój. Są do tego odpowiedni narzędzia i stroje, przeszkoleni ludzi...nie oszczędzaj na zdrowiu, jak nie wiesz z czym się to je.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 listopada 2010, 20:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Do demontażu elementów azbestowych trzeba wynająć specjalistyczną firmę. Nie każda firma budowlana ma odpowiednie uprawnienia do takich robót. Poza tym azbestu nie można wyrzucać byle gdzie tylko się go utylizuje.

Zgłoś | Cytuj | Link

6 kwietnia 2011, 15:03

Zgadzam sie: good 0 bad

zgadzam się z przedmówcą, z azbestem nie ma żartów i chociaż nei znam nikogo, kto miałby z jego powodu problemy zdrowotne to chyba jego wywózka nie jest jakimś dużym wydatkiem...

orientujecie się może jakiego rzędu to są ceny?

Zgłoś | Cytuj | Link

13 kwietnia 2011, 15:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Z gazety prawnej z 2009

"Na razie opłacalność tego biznesu jest jeszcze niewielka. Szacuje się, że ok. 10 proc. ceny usługi stanowi zysk. Ceny za usunięcie 1 mkw. azbestu wahają się od 10 do 30 zł. Przy pracy na dachu o powierzchni 200 mkw. zarobimy więc ok. 200–600 zł.
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/331484,przy_usuwaniu_ azbestu_trzeba_duzo_inwestowac_w_ochrone_pracownika.html

Czyli cena to ok 10-30 zł i za takie pieniądze nie warto szafować własnym zdrowiem.

Na Favore.pl jest ileś tam firm oferujących takie usługi za 15 zł
np.
Demontaż azbestu, utylizacja eternitu azbest

Ten post był edytowany przez Budowlaniec24 dnia: 13 kwietnia 2011, 15:39
Zgłoś | Cytuj | Link

23 kwietnia 2014, 09:58

Zgadzam sie: good 0 bad

podbijam, bo jak to czytam to włos mi się na głowie jeży jak ktoś chce działać na własną rękę. podsyłam Ci coś w pigułce - [url]http://tartakprzewozny.eu/?page_id=2 - demontują, wywożą masz problem z głowy

Zgłoś | Cytuj | Link

23 kwietnia 2014, 09:58

Zgadzam sie: good 0 bad

podbijam, bo jak to czytam to włos mi się na głowie jeży jak ktoś chce działać na własną rękę. podsyłam Ci coś w pigułce - http://tartakprzewozny.eu/?page_id=2 - demontują, wywożą masz problem z głowy

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 7 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Dachówka ceramiczna! Liczba postów: 354 Grupa: Robimy dach Wiata garażowa zwykle pokryta jest blachotrapezem.
  • Dachówka Braas Protegon - opinie. Liczba postów: 92 Grupa: Robimy dach Natomiast jeżeli potrzebujecie profesjonalnej pomocy w zakresie wyboru dobrej jakości materiałów hydroizolacyjnych dla swoich dachów i fundamentów to zwróć uwag...
  • Blachodachówka sprawdza się? Liczba postów: 144 Grupa: Robimy dach Blachodachówka jest opcją dobrą gdy wiata jest pod odpowiednim kątem nachylenia.
  • blacha trapezowa Liczba postów: 142 Grupa: Robimy dach Gdy wiata ma być solidna to tylko blachotrapez. Klienci czasem szukają innych rozwiązań ale to są opcje mniej korzystne w relacji jakość do ceny.
  • Chcę rozbudowac poddasze. Liczba postów: 9 Grupa: Robimy dach Fachowcy świadczący usługi dla domu lub mieszkania, oprócz przeprowadzania napraw, powinni również doradzać w wyborze najlepszego sposobu usunięcia usterki i do...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 224

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >