Czy wspólnota może zabronić trzymania psa?

« Powrót do grupy: Wspólnoty mieszkaniowe

24 listopada 2010, 19:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam psa, wspólnota w której mieszkam w regulaminie zabroniła trzymania zwięrząt między innymi psów. Dodam że regulamin jest stary a ja kupiłem mieszkanie ostatnio i nie miałem możliwości zakwestionowania regulaminu. Pies jest mały nie szczeka, nie brudzi. W sumie to tylko jedna nadgorliwa sąsiadka z tego robi problem. Gdzieś się doczytałem że wspólnota nie ma takiego prawa, że jest to niezgodne z Konstytucją RP, art 64 i żeby się tym nie przejmować bo nikt nie jest w stanie takiego zapisu wyegzekwować, pomijając to że jest on niezgodny z prawem.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 listopada 2010, 15:47

Zgadzam sie: good 0 bad

:o :o Teraz to mnie zatkało! Pierwsze słysze żeby spółdzielna zakazała posiadania psów. Nie ma co sie przejmować takimi pomówieniami. Szczególnie w sytuacji kiedy mieszkanie jest własnościowe

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 listopada 2010, 20:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Ale tu nie chodzi o spółdzielnie tylko o wspólnotę mieszkaniową.

Zgłoś | Cytuj | Link

14 stycznia 2016, 15:41

Zgadzam sie: good 0 bad

SZOK! oczywiście, że nie ma prawa ci zabronić trzymania psa... w takich sprawach polecam zasięgnąć pomocy u Twojego zawiszanieruchomosci.pl/]zarządcy nieruchomości

Ten post był edytowany przez redakcja dnia: 4 marca 2016, 20:48
Zgłoś | Cytuj | Link

26 stycznia 2016, 15:24

Zgadzam sie: good 0 bad

To musi być naprawdę jakiś stary przepis, dzisiaj nie przeszłoby coś takiego, nie można zabronić trzymania zwierząt, to jest zbyt duża ingerencja w Twoją wolność. U nas wspólnotą zarządza gestor, przepisy, które są ustalane nie są jakieś radykalne i zawsze mieszkańcy mają ostatni głos w takich sprawach wiec nic bez nas nie może być nam narzucone

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 czerwca 2016, 10:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Też pierwsze słysze o tym żeby współnota zabroniła trzymania psów w mieszkaniu.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Zabudowa balkonu Liczba postów: 134 Grupa: Wspólnoty m... Myślę, że do wykończenia balkonu przydadzą Ci się też poręcze balkonowe. Postaw na stal nierdzewną, dzięki czemu będą Ci one służyć przez długie lata. Moim zdan...
  • Zarządca - wspólnota mieszkaniowa Liczba postów: 43 Grupa: Wspólnoty m... Zarządcy nieruchomości to naprawdę fajna sprawa. Zajmują się papierologią i dbają o stan techniczny budynku. Pod adresem: http://www.per-modum.pl/ jest pełna of...
  • balkon Liczba postów: 11 Grupa: Wspólnoty m... Tutaj https://doba.pl/wroclaw/artykul/3-pomysl y-na-urzadzenie-przytulnego-balkonu-stwo rz-swoja-mala-oaze-w-miescie/46707/17/no a123 możecie poczytać różne porady...
  • Firma sprzątająca Liczba postów: 44 Grupa: Wspólnoty m... Osobiście skorzystałem z usług firmy sprzątającej https://triple-cleaning.pl i z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że poziom świadczonych usług sprzątania je...
  • Zarządzanie i Administracja Nieruchomościami Liczba postów: 67 Grupa: Wspólnoty m... Cześć! Zastanawiasz się nad taki mtematem jak sprawy spadkowe adwokat to osoba, która może pomóc. On zna prawo spadkowe jak nikt inny i może pomóc Ci w wielu tr...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 346

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >