Ile kosztuje usługa geodety?

« Powrót do grupy: Robimy fundament

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

9 sierpnia 2010, 13:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Ile kosztuje zatrudnienie geodety do zrobienia pomiarów gruntu? Czy ktoś może mi podać średnie ceny występujące w woj. łódzkim?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 sierpnia 2010, 18:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Koszt za wszystkie usługi geodety to mniej więcej od 600 do 800 zł góra, zależy wszystko od tego jakie ma geodeta doświadczenie i oczywiście wymagania

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 sierpnia 2010, 20:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Zaraz mnie przeklną wszyscy geodeci tego świata. :twisted:
Wystarczy do tyczenia fundamentów podać 4 punkty największego prostokąta opisującego nasz budynek (reszta to zwykły „domiar”).
Zakładając 50zł od punktu + dojazd geodety 50zł, całość powinna zmieścić się w 450zł.
Ważna jest inwentaryzacja powykonawcza po wykonaniu budynku (i wcale nie musi być wykonana przez tego samego geodetę).
Jeśli budynek finalnie nie narusza interesów osób trzecich, czyli sąsiadów, nie dzieje się nic złego. Warto sobie dać kilkadziesiąt (20cm) tolerancji na ewentualne błędy pomiarowe.

P.S.
geodeta tyczy wskazane punkty i jeśli ma do tego jakieś wymagania, to należy go zmienić. :twisted:

Zgłoś | Cytuj | Link

19 sierpnia 2010, 11:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Dzięki wielkie ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

20 sierpnia 2010, 19:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Proponuję ilość potrzebnych punktów tyczenia, uzgodnić z wykonawcą fundamentów. Może potrzebować dodatkowych, jeśli bryła budynku jest bardzo złożona.
Geodeta tycząc budynek, spodziewa się konkretnej kwoty i najlepiej się na nią od razu umówić. Technicznie, wyznaczenie dodatkowych kilku punktów – po rozstawieniu i skalibrowaniu sprzętu – to kwestia zaledwie kilku minut, i moim zdaniem, nie powinno to zbytnio wpływać na cenę.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 października 2010, 22:55

Zgadzam sie: good 0 bad

No ale zazwyczaj płaci się od wytyczonego punktu, jednak zawsze można spróbować sie potargować troche :D

Zgłoś | Cytuj | Link

2 kwietnia 2014, 20:35

Zgadzam sie: good 0 bad

ceny sa naprawde rozne, ale w 1000 zl spokojnie mozna sie zmiescic. Ja mysle, ze mozesz sie skontaktowac z m-geo http://www.mgeo.com.pl/. Sa naprawde dobrzy i do tego solidni. Maja wysokie kwalifikacje za co za tym idzie ich robota jest zawsze dokladnie wykonana

Zgłoś | Cytuj | Link

11 września 2018, 13:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Zależy na ile on nam potrzebny i ile będzie do wymierzenia, ale myślę, że da się spokojnie zmieścić w granicach 500-550zł.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 września 2018, 13:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Zależy, różne firmy geodezyjne czy indywidualni geodeci mają różne ceny. Warto zapoznać się z paroma ofertami i dopiero po czasie - na spokojnie wybrać najbardziej korzystną.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 listopada 2018, 16:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie lepiej by Ci było skontaktować się z geodetą w Twojej miejscowości i podpytać? Ja w ubiegłym roku korzystałem z usług www.geomapa.info i byłem zadowolony z naszej współpracy. Z tego co pamiętam działają na terenie całego kraju.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Fundamenty i ich ważność Liczba postów: 9 Grupa: Robimy fund... Walduli :) Bardzo sie ciesze, że wspolnymi siłami udało sie pomóc :) Gratuluje zakupu i zycze samych slonecznych i ciepłych na budowie :wink: Pozdrawiam
  • Praca w Niemczech - rekrutacja Liczba postów: 19 Grupa: Robimy fund... W takim razie jeśli rozglądasz się za ciekawymi możliwościami zawodowymi za granicą i jednocześnie chcesz się nadal rozwijać robiąc co lubisz oraz najlepiej pot...
  • Fundamenty a badania geofizyczne Liczba postów: 3 Grupa: Robimy fund... Odziedziczyłem działkę po dziadkach i chcę zbudować dom ale zanim ruszę z robotą potrzebuję porady. Czy zanim zaczną wylewać fundamenty powinienem zlecić badani...
  • Używane wózki widłowe Liczba postów: 10 Grupa: Robimy fund... Natomiast jeśli będziecie do wózków widłowych jednocześnie potrzebowali dobrej jakości osprzętu to na pewno warto będzie sprawdzić ofertę Mipromet u których bez...
  • Dostawcy betonu Olsztyn Liczba postów: 28 Grupa: Robimy fund... A skorzystalibyście z takie usługi,opisanej na tej stronie?https://www.mgprojekt.com.pl/blo g/zakup-betonu-online/ Bo powstaje pytanie jakiej dostarczony beton b...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19162 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 149

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >