Jaka firma - wymiana okien

« Powrót do grupy: Montujemy okna i drzwi

Stron: 30 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

23 marca 2007, 15:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam, zamierzam wymienić wszystkie okna w 3-pokojowym mieszkaniu w bloku + kuchnia tj. w całym mieszkaniu.
I nurtuje mnie kwestia cena / jakość.
Byłem w 5 firmach i ceny oprócz 2 są praktycznie identyczne. Najbardziej dziwą mnie te 2 przypadki. Pierwszy to firma, która znajduje się dosyć blisko mnie i jej cena jest "bardzo atrakcyjna" :wink: zbyt atrakcyjna jak mi się wydaje... mianowicie za wszystko:
3 okna ( 2 w pok. i 1 w kuch.) + okno balkonowe i 3 takie same okiena, http://img88.imageshack.us/my.php?image=oknawo6.png
przy balkonie trzeba wyburzyć jak słyszalem wszystko i zrobić nowe ścianki po bokach na górze belke, ścianke pod oknami buduje się nową bo podobno obecna nie jest w stanie wytrzymać ciężaru nowych okien plus z zewnątrz ocieplenie styropianem tak jak jest teraz. Dochodzą do tego parapety zewnętrzne i wewnętrzne. I ta firma chce za wszytko jedynie ~ 4200-4500zł... jak to usłyszał facet w Oknoplascie to się zaczął śmiać :?
Drugi przypadek odnosi się do oknoplastu... firma z Krakowa :roll: i cena ( przypadek taki sam jak wczesniej) 7000 WTF?!? Wiem, że to marka itd. ale cena jest zabójcza :P
3 pozostałe firmy 2 miejscowe prywatne oferują podobnie jak Stryjeks w graniach 5200-5700.
O ile 1 firma może być podejrzana to 3 pozostałe raczej nie... tylko dlaczego Oknoplast bierze ok. 1500zł więcej ? Czy opłaca się brać u nich okna ? Czy przepłace... Okna na 100% nie będą drewniane, białe, standard... Jakie wg was są jeszcze inne "dobre" firmy świadczące takie usługi ? Będe wdzieczny za wszelkie uwagi, linki, ceny, okna 3 czy 5 komorowe duża róznica.. itd.
Dodam, że jestem z Radomia :)
Pozdrawiam
P.S. Ceny naprawdę z każdym dniem są wyższe czy to taki chwyt marketingwoy ? ( przecież jak korzystają z zapasów to cena powina być taka sama ;))

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 marca 2007, 19:09

Zgadzam sie: good 0 bad

jak masz wymiary standartowe to niektore firmy maja na magazynach -ale raczej u producenta-i napewno nie bedzie miala jakas mniejsza firma-

i czy "oknoplast" jest taka renomowana firma to niewiem-tak jak z "atlasem" co skrzyzowanie to bocian :-)ale czy to robi ich wyroby lepszymi

poszukaj jakiegos lokalnego producenta-moze byc ciekawa cena-no i monter tez nie moze byc z pod "pewexu"bo jak masz jeszcze troche do przerobienie to niebiez brudasow i takich co robia na hura-od montazu zalezy najwiecej

ja mam okna tras.sa ze Skawiny b.dobre moze jeszsze maja strone-tam znajdziesz dilera u siebie

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 marca 2007, 16:28

Zgadzam sie: good 0 bad

1) Jeśli chcesz porównać ceny okien, to porównuj ceny okien bez montażu. Zwróć uwagę aby porównywać ze sobą profile o podobnej klasie np. 5-cio komorowe od 5-cio komorowych. Pozostała cześć ceny to cena faktycznego montażu. Jeśli chcesz zweryfikować poziom cen montażu możesz odwołać się do tzw. KNR ( Katalog Nakładów Rzeczowych ) powszechnie używanego w wycenie robót budowlanych. Jeśli cena montażu jest ustalana ryczałtowo i nie jest opierana o obowiązujące w budownictwie stawki zapytaj wprost co składa się na cenę montażu i jakie zostaną użyte materiały.
2) Przy wyborze dostawcy okien nie kieruj się wyłącznie ceną. Większość tych tak zwanych tanich okien jest wprowadzana do obrotu z naruszeniem obowiązujących przepisów prawa budowlanego. Okna 3-komorowe to już w naszej opinii przestarzała konstrukcja, możesz przyjąć średnio ,że okna 5-cio komorowe będą średnio droższe od 3-komorowych o około 10-20% w zależności od systemu profilu. Faktem jest że od jesieni ubiegłego roku materiały używane do produkcji okien znacznie podrożały co nie znaczy, że ceny okien mogą zmieniać się z miesiąca na miesiąc. Lepsi producenci mają swoje sposoby na utrzymanie dobrego poziomu cen.
Przepraszamy za skrótową odpowiedź jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej zajrzyj na naszą stronę, napisz do nas lub zadzwoń. Pozdrawiamy i życzymy dobrego wyboru.

Zgłoś | Cytuj | Link

8 sierpnia 2008, 19:25

Zgadzam sie: good 0 bad

:D

Zgłoś | Cytuj | Link

31 sierpnia 2008, 15:17

Zgadzam sie: good 0 bad

polecalbym okna pcv. Są bardziej wtrzymale niż okna drewniane i w niczym im nie ustepują. Firm produkujacych dobre okna pcv jest wiele i nalezy im się dobrze przypatrzyć. najlepiej odwiedź kilka stron producentów takich okien, np.: Rehau, Avante, Deceuninck

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 września 2008, 16:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Zgadzam się z kotem68

Zgłoś | Cytuj | Link

8 września 2008, 17:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Kiedy budowaliśmy z mężem dom kilka lat temu - mimo wielu wydatków - przekonałam męża na droższe, ale jak wtedy uważałam, lepsze i ładniejsze okna drewniane. Wtedy zupełnie nie zastanawiałam się jakie mogą być za i przeciw okien drewnianych... sądziłam, że droższe znaczy lepsze. :? Już jakieś 2 lata temu mąż zauważył, że okna znajdujące się na północnej elewacji domu pokryły się lekkim, zielonkawym nalotem, a teraz stał się on bardzo wyraźny. Dla mnie nie był to jeszcze dostateczny powód do wymiany okien. Czara goryczy się przelała, kiedy zauważyłam oznaki pleśni i butwienia.
Okna wymieniliśmy na nowe pod koniec czerwca. Tym razem nawet nie brałam pod uwagę okien drewnianych... ale i tym razem chciałam żeby to nie były "klasyczne białe" okna.
Mimo, że niewiele firm ma w ofercie modele niestandardowe a my nie mieliśmy doświadczenia z oknami PCV, to nasz wybór okazał się być trafiony w dziesiątkę.

Zgłoś | Cytuj | Link

8 września 2008, 19:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Historia mówi sama za siebie. Wysokiej jakości okna pcv slużyć mogą przez długie lata, a dobre firmy robią teraz takie cudeńka... Najlepiej wejdź na strony
www.jezierski.com.pl/
www.avante.pl/
na pewno coś wybierzesz

Zgłoś | Cytuj | Link

11 września 2008, 04:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik kot68 napisał: Historia mówi sama za siebie. Wysokiej jakości okna pcv slużyć mogą przez długie lata, a dobre firmy robią teraz takie cudeńka... Najlepiej wejdź na strony
www.jezierski.com.pl/
www.avante.pl/
na pewno coś wybierzesz


Ja się poniekąd zgodzę, bo z tych dwóch polecę Avante... :) Jeszcze jest w sumie Eko-plast od biedy, ale moim zdaniem Avante jest daleko przed konkurencją.....

Zgłoś | Cytuj | Link

12 września 2008, 00:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja wybrałam właśnie te Avante i jestem zadowolona...

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 30 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • zabezpieczenie domu Liczba postów: 21 Grupa: Montujemy o... Widzę, że pojawił się temat włazów, więc dodam co nieco od siebie. Pamiętajcie, żeby dobrze wybrać ten element. Najlepiej będzie to zrobić z pomocą fachowców. A...
  • Jakie okna wybrać? Liczba postów: 872 Grupa: Montujemy o... Wybór odpowiednich okien https://www.art4web.biz.pl/okna-plastiko we-szczecin/ dla domu to kluczowa decyzja podczas projektowania lub remontu. Okna spełniają wie...
  • ekskluzywne okna aluminiowe Liczba postów: 27 Grupa: Montujemy o... W takim razie musisz zapoznać się z ofertą producenta okien aluminiowych ze strony: http://www.reynaers.pl/ . Mają dobre jakościowo okna o nowoczesnym wyglądzie...
  • Okna Szczecin-która firma najlepsza? Liczba postów: 305 Grupa: Montujemy o... Warto przeczytać https://www.css.biz.pl/okna-plastikowe-s zczecin/
  • drzwi stalowe czy drewniane Liczba postów: 488 Grupa: Montujemy o... Jeśli potrzebujesz fachowej pomocy przy wyborze odpowiednich rozwiązań stolarskich, to możesz skontaktować się z WikDoor u których znajdziecie drzwi limanowa.....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 170

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >