Jaki styropian na ocieplenie domu?

« Powrót do grupy: Robimy izolację cieplną

Stron: 18 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  2 3 4 5 6  ▸  ▸▸

2 marca 2012, 14:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Jakość, jeśli chcesz mieć pewny styropian to w ciemno polecam termoorganikę, docieplałem swój - powtarzam swój dom i jestem b.zadowolony

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 marca 2012, 14:53

Zgadzam sie: good 0 bad

na markowym styropianie, który ma certyfikaty na pewno się nie przejedziesz. jeśli bierzesz ekipę, to najlepiej z polecenia, żeby mieć pewność, że dobrze to zrobią

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 marca 2012, 16:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Styropian to styropian. Przemek72 ma rację.
Po prostu polistyren spieniony.
Jeżeli ma zadeklarowana gęstość, to raczej nie ma co szukac :dziury w całym"
A zadeklarowanych norm na opakowaniu - poza gęstością - sprawdzić można tylko w labolatirium.
Trzeba bazować na deklaracji zgodności.

Zgłoś | Cytuj | Link

19 marca 2012, 11:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Styropian,... najważniejszym parametrem - jest lambda czyli przenikalność cieplna, im niższa tym lepiej materiał ociepla ściany, dlatego płyty nawet jednego producenta różnią cenowo, np. największy producent Termo Organika produkuje różne styropiany z tego co się orientuje Silver Gold Platinum, każdy z nich ma inną Lambdę, Platinum ma lepszą od Gold a Gold od Silvera. Ważna jest również jakość styropianów, nie od dziś wiadomo że styropiany produkowane przez byle kogo mogą być gorszej jakości. Ja zdecydowanie na swój dom wybrałbym markowy materiał izolacyjny i tyczy się to zarówno styropianu jak i wełny

Zgłoś | Cytuj | Link

2 kwietnia 2012, 22:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik dolphin napisał: Styropian to styropian. Przemek72 ma rację.

Po prostu polistyren spieniony.

Jeżeli ma zadeklarowana gęstość, to raczej nie ma co
szukac :dziury w całym"

A zadeklarowanych norm na opakowaniu - poza gęstością -
sprawdzić można tylko w labolatirium.

Trzeba bazować na deklaracji zgodności.


to nie szukanie dziury w całym a przestroga, żeby zwracać uwagę nie tylko na parametry na opakowaniu, jaką masz pewność, że to co jest w środku jest w 100% z tym zgodne? właśnie dlatego warto sprawdzać jakość materiałów

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 kwietnia 2012, 11:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Najważniejszym parametrem styropianu jest lambda, czyli przenikliwość cieplna im niższa tym cieplejszy jest styropian, oraz jakość materiału, ja mam docieplony dom styropianem Silver Termoorganiki, o lambdzie 0,040, 15 cm, oszczędności znaczne, żałuje trochę że nie wziąłem styro z niższą lambdą,

Zgłoś | Cytuj | Link

11 kwietnia 2012, 22:30

Zgadzam sie: good 0 bad

W wątku przewijał się temat dot. certyfikatów otrzymanych przez dany materiał do termoizolacji, czy innej dokumentacji potwierdzającej zgodność produktu i jego właściwości ze stanem faktycznym. Myślę, że każdy szanujący Klienta/Inwestora producent bez problemu udzieli dodatkowych informacji dot. danego certyfikatu. Szacunek dla potencjalnego Klienta to podstawa w działaniu firm na rynku.
---
Służę pomocą,
e-Rzecznik Knauf Insulation

Zgłoś | Cytuj | Link

9 maja 2012, 17:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Rzeczniku Knaufa,puk puk główka paruje czy jak? To jest wątek o styropianie, po co tak nachalnie wchodzisz w dyskusje, nie mało Ci że wszędzie na wszystkich możliwych forach internetowych od kilku miesięcy wałkujesz ze swoimi naganiaczami spam na temat Ecose. Jak robicie to przy tematach wełniarskich czy ogólno izolacyjnych pal licho, ale wp......ć się między wódkę a zakąskę,obciach, na Boga kultury trochę!bo firmie chluby to nie przynosi
Swoją drogą jak już musimy tutaj i jesteśmy w wełniarskim temacie to mam pytanie do firmy Knauf, czy produkujecie również zwykłą wełnę (nie ekologiczną- ecose)? Jeśli tak, to rozumiem, że ta zwykła wciąż zawiera kancerogenne, niebezpieczne substancje tj; fenole i formaldehydy. W efekcie tego - powołując się na przekaz waszej kampanii dotyczącej Ecose - pomieszczenia docieplone zwykłą wełną Kanufa nie sa już tak komfortowe czyli wolne od niebezpiecznych związków tak jak jest w przypadku wełny ecose. Reasumując czy wciąż jak inne firmy branży wełniarskiej sprzedajecie wątpliwe dla zdrowia ludzi wełny.

Zgłoś | Cytuj | Link

11 maja 2012, 14:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Do rakoczy, wreszcie ktoś Knaufowi dobrze pocisnął! ten sam wpis widzę chyba po raz setny ..

Zgłoś | Cytuj | Link

11 lutego 2013, 21:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość napisał: Jakiej firmy styropian na ocieplenie domu z silki polecacie.
Chodzi mi o styropian bardzo dobry, który zmniejszyłby
też jednoczesnie współczynnik uciekania ciepła z domu.
Proszę. Pomóżcie mi


Styropian o jak najniższym współczynniku przewodzenia ciepła zwiększa parametry energetyczne przegrody budowlanej, na której jest zamontowany. Innymi słowy im niższy współczynnik lambda tym większa izolacyjność termiczna. Dodatkowo oprócz samego współczynnika należy także sprawdzać sam styropian, jego jakość. Służy ku temu Program Gwarantowany Styropian, dostępny na stronach Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu. W razie pytań dotyczących programu - proszę pisać.
- E-rzecznik PSPS-

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 18 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  2 3 4 5 6  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Ocieplenia domu - jaki styropian ? Liczba postów: 34 Grupa: Robimy izol... Zanim zabierzesz się za remont poddasza, poczytaj sobie o piance PUR zamiast znowu wymieniać na wełnę. Nie dość że łatwiej się ją aplikuje, nie jest łatwopalna....
  • Ocieplenie poddasza pianką Liczba postów: 113 Grupa: Robimy izol... Użytkownik NikolMleczko napisał: może ktoś z forumowiczów poleci dobry pistolet do pianki Mogę polecić od Komatz https://www.komatz.pl/kategoria-produktu /akce...
  • Jaki tynk? Liczba postów: 754 Grupa: Robimy izol... Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie. Nie będę mógł za bardzo pomóc.
  • Usterka przy ociepleniu bloku. Liczba postów: 6 Grupa: Robimy izol... Tynk na ociepleniu – pierwsza usterka. Gdy na ścianie pojawia się siatka pęknięć odwzorowująca układ płyt styropianowych, to jest to ... webmailer ionos
  • Wełna czy styropian? Co będzie lepsze? Liczba postów: 8 Grupa: Robimy izol... To ja podpowiem wam, że w miejscach trudno dostępnych sprawdzą się ocieplenia metodą wdmuchiwania granulatu celulozy i wełny. Tu sobie więcej o tym poczytajcie,...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19162 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 159

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >