Jaki taras - drewno czy płytki??

« Powrót do grupy: Wykańczamy budynek

Stron: 23 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

12 lipca 2011, 08:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Płytki zdecydowanie odpadają, ponieważ nie mają w porównaniu w drewnem wypadaja marnie, jeśli chodzi o wygląd. Oczywiście taras wymaga pielęgnacji, ale tarasy http://www.tarassystem.pl są z dobrego i trwałego drewna Bangkirai. i wystarczy olejować raz na pół roku. Efekt jest o wiele lepszy od płytek, które mogą odpaść po upływie czasu. Za system classic czyli deski z litego drewna mocowane wkrętami do legarów wychodzi ok 450zł brutto za metr. Mają ekipy montażowe, które mogą szybko położyć go, a ty masz więcej czasu dla siebie i rodziny :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 lipca 2011, 22:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik doktorek napisał: dokładnie, zgadzam się, że płytki do zdecydowanie lepsze
rozwiązanie. Nie trzeba zbytnio ich pielęgnować, a są
trwalsze, szczególnie na przestrzeni otwartej - gdzie
działają warunki atmosferyczne. Przeciez drewno pod
wpływem wilgoci pęcznieje, rozsadza się i ... za chwile
trzeba jeszcze raz kłaść lub odnawiać


Drewno wcale nie jest mniej solidne od płytek, a efekt wizualny - zdecydowanie lepszy. Przyjemniej wyjść na drewniany taras, kojarzący się np. z molem nad jeziorem. Teraz są takie innowacyjne systemy do budowy tarasów, które można założyć nawet w ciągu jednego dnia. Elementy drewniane są specialnie olejowane w fabryce, plus do tego odpowiedni dobór drewna i środki impregnacyjne i można mieć piękny taras na długie lata. Np. firma Drewex koło Warszawy ma duży wybór i niewygórowaną cenę.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 lipca 2011, 18:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mam na tarasie Real Stone z Opoczna i jestem zadowolona.Nie ma reguły.Każdy wybiera to co mu się podoba i na co go stać.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 lipca 2011, 09:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja osobiście preferuje drewno nie ma to jak naturalny taras no i sam fakt dobrze mi się to kojarzy :))

Zgłoś | Cytuj | Link

21 lipca 2011, 19:10

Zgadzam sie: good 0 bad

można zapytać z czym?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 lipca 2011, 09:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Z latem :) zawsze jak gdzieś jadę nad może lub jezioro to wynajmuje sb domek cały z drewna razem z tarasem lub gdy jestem na molo lub pomoście.

Nawet zwykłe deski wytrzymują lata a co pomyśleć o prawdziwych deskach czy parkiecie na taras... polecam.

Zgłoś | Cytuj | Link

27 lipca 2011, 16:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Drewno na tarasie wygląda świetnie, to fakt, ale z drugiej strony nie pasuje wszędzie. To zależy od rozwiązań architektonicznych, jakie wybierzemy, od otoczenia itp. Dlatego nie skreślałabym płytek tylko za to, że są płytkami. Zwłaszcza, że aktualnie wybór jest ogromny. Są nawet płytki imitujące drewno. :)

Co do detali technicznych, polecam swój blog - tu link do postu o układaniu płytek na tarasie.

http://paniglazurnik.blogspot.com/2011/06/gres-lub-kamien-na turalny-na-tarasie-co.html

Zgłoś | Cytuj | Link

28 lipca 2011, 10:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Drewno to drewno nawet jak po latach zacznie skrzypieć :D ma i tak swój urok :)

Zgłoś | Cytuj | Link

16 sierpnia 2011, 10:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak kto woli, płytki, to mi się raczej z wejściem do domu kojarzą, schody itp, a drewniany taras po prostu lepiej i bardziej stylowo wygląda, trzeba tylko o niego dbać;)...Jeśli mogę polecić, to wybierajcie na taras raczej drewno egzotyczne np merbau...łatwiej znosi warunki atmosferyczne i nie ma większych problemów z impregnacją

Zgłoś | Cytuj | Link

16 sierpnia 2011, 12:32

Zgadzam sie: good 0 bad

zdecydowanie drewno olejowane i tyle;)

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 23 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 209

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >