Jaki dach jest najtrwalszy?

« Powrót do grupy: Robimy dach

Stron: 28 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

10 stycznia 2007, 12:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak w temacie. Jakie pokrycia dachowe są najbardziej trwałe. I ile mniej więcej lat mogą wytrzymać?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 stycznia 2007, 13:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Dachówka ceramiczna, blacha miedziana i blacha cynkowa (teraz tytan-cynk), czyli generalnie to, co leży na dachach kościołów i innych zabytków.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 stycznia 2007, 13:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Ale materiały wspomniane przez Ciebie sa równocześnie najdrozsze z mozliwych opcji. Pewnie,-to dach na wieeele lat,a odpowiednio konserwowany na wieki wieków :wink: Jesli chodzi o dach domów jednorodzinnych, ja stawiam mimo wszystko na dachówke. Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

17 stycznia 2007, 16:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Zgadzam się że cena to jest pewien minus. Wymieniłem te akurat materiały, bo tego dotyczy pytanie. Wydaje mi się też że w przypadku takich elementów jak dach, cena to pojęcie względne. No co z tego, że na początku zapłacimy mniej, jeśli po kilkunastu latach problem powróci. A jeśli położysz coś podobnego, to nawet Twoje dzieci nie będą się musiały tym tematem zajmować.

Zgłoś | Cytuj | Link

18 stycznia 2007, 12:56

Zgadzam sie: good 0 bad

No w sumie racja :) Ale wydaje mi sie, ze na małym domku jednorodzinnym blacha miedziana nie bedzie wygladała zbyt...dobrze :) To materiał na koscioły i pałace :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 stycznia 2007, 18:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Oj nie zgodzę się. Dach, albo nawet drobne elementy zrobione z patynującej blachy wyglądają super nawet na małych nawierzchniach. Jest jednak pewien haczyk. Do położenia czegoś takiego trzeba mieć naprawdę świetnych blacharzy.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 stycznia 2007, 00:50

Zgadzam sie: good 0 bad

czas na ...malo inteligentne pytanie :wink: A po czym można poznać, że blacharz jest "swietny" i nie spartoli ?? :) No i jakoś nie wiem, co amsz na mysli pisząc o drobnych elementach z blachy. Czy chodzi o wykończenia wokól komina i inne takie szczególy ??

Zgłoś | Cytuj | Link

25 stycznia 2007, 13:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Pytanie wcale nie jest mało inteligentne :) To w sumie nie jest łatwa sprawa. Napewno możesz być spokojna jeśli korzystasz z usług blacharza polecanego przez producenta. To chyba najlepsze rozwiązanie. Jeśli nie masz takiej możliwości zostaje ci poproszenie o jego referencje i skontaktowanie się z jego byłymi klientami. Problem jest istotny, bo ewentualne pomyłki mogą sporo kosztować.

Zgłoś | Cytuj | Link

26 stycznia 2007, 16:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Tylko że taki blacharz napewno skasuje mnie na odpowiednio większą kwotę. Nie wiem czy to się opłaca.

Zgłoś | Cytuj | Link

27 stycznia 2007, 14:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Rzeczywiscie fachowca polecany przez producenta chce dwarazy wiekszej kasy, niz "pan Zdzisio". Orientacyjnie podzwonilam tu i tam :wink: Na szczedscie do wiosny jeszcze chwila, mam nadzieje że coś sie zmieni na "rynku" fachowców :) Pozdrawiam Chłopaki, i dzieki :)

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 28 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • dach Liczba postów: 243 Grupa: Robimy dach Kluczowe jest zdecydowanie odpowiednio dobrane pokrycie dachowe, skuteczna izolacja to połączenie wręcz idealne jeżeli chodzi o dach, także dobrze że Braas wpro...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 141 Grupa: Robimy dach Rewelacyjny wątek . Bardzo dobrze, że ten wątek jest. __________________________________ ____________ mechanik pruszków
  • Pokrycie dachu Liczba postów: 673 Grupa: Robimy dach Zdecydowanie muszę przeprowadzić remont generalny dachu.
  • Dachówka Braas Protegon - opinie. Liczba postów: 90 Grupa: Robimy dach Natomiast jeżeli potrzebujecie profesjonalnej pomocy w zakresie wyboru dobrej jakości materiałów hydroizolacyjnych dla swoich dachów i fundamentów to zwróć uwag...
  • Dachówka bitumiczna- dno Liczba postów: 11 Grupa: Robimy dach

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19127 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 109

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >