Jakie drzwi zewnętrzne?

« Powrót do grupy: Montujemy okna i drzwi

Stron: 35 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  7 8 9 10 11  ▸  ▸▸

31 marca 2015, 15:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: F0Re napisał: Smieszą mnie ludzie kupujący drzwi jak najcieplejsze, a do
tego jakieś ubogie przeszklenia. Smieszne też jest
kupowanie tego wszystkiego nie mając innych rozwiązań
pasywnych. Smieszne też jest upieranie się do
szczelności, przy słabej wentylacji.


Dobrej jakości drzwi (no i oczywiście ich dobre zamontowanie) mają zwykle wysoki poziom szczelności. Natomiast zgadzam się z Tobą - na dom czy mieszkanie należy spoglądać szerzej niż tylko przez pryzmat pojedynczych zmian.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 marca 2015, 21:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Dom również można podzielić niejako na strefy temperaturowe i da się to zrobić nawet w PL klimacie.
Tu masz sporo racji - dom to całość, ale lepiej kupić drzwi bardziej szczelne niż przeć ślepo we współczynnik przenikania ciepła.
Jednego tylko nie rozumiem ... jak ma się słaba wentylacja do szczelności drzwi? Że niby powietrze ma być zaciągane frywolnie pod drzwiami aby przeszło przez pół domu zanim wpadnie do komina wentylacyjnego? To jest dopiero strata pieniędzy przy takim wymuszonym obiegu powietrza.
Zdecydowanie za kilka stów można kupić nawiewniki okienne z regulacją i tamtą drogą doprowadzać powietrze z zewnątrz do domu.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 marca 2015, 22:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Czyli co, według ciebie nie ma znaczenia to jakie drzwi kupimy do jakiego domu? Po co wydawać dwa razy więcej na drzwi szczelne albo ciepłe, jeśli i tak nie wykorzystamy tego. Kiepskie okna, kiepskie ocieplenie, ciepło sobie frywolnie wyleci. Zbyt szczelny dom też jest problemem. Przecież zakisi się w środku wszystko, jak w przedpokoju nie mamy wentylacji.

Zgłoś | Cytuj | Link

1 kwietnia 2015, 23:51

Zgadzam sie: good 0 bad

niezależnie od wyboru rodzaju drzwi, warto się też skupić na zakupie jakiegoś dobrego zamka do drzwi, ja wybrałem sobie zamek Gerdy, fachowcy z http://www.pogotowie-zamkowe-wroclaw.pl/ zamontowali mi ten zamek do drzwi

Zgłoś | Cytuj | Link

8 kwietnia 2015, 12:41

Zgadzam sie: good 0 bad

A co to znaczy markowe? Jest dużo marek, ale te największe niestety każą sporo przepłacać. Ja postawiłem na polskiego, lokalnego producenta – Hardmet, bo teść bardzo chwalił sobie ich drzwi i rzeczywiście nie zawiodłem się.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 kwietnia 2015, 16:01

Zgadzam sie: good 0 bad

A co myslicie o takich drzwiach drewnianych takich jakie maja tutaj www.artmar-lublin.pl ? Bardzo mi się podobaja, ale kompletnie nie wiem które wybrac, który model dokladnie

Zgłoś | Cytuj | Link

14 kwietnia 2015, 16:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak drzwi zewnętrzne to tylko antywłamaniowe. Duży ich wybór posiada http://witexsuperlock.pl/ : zarówno wysokiej jakości drzwi drewniane, jak i stalowe

Zgłoś | Cytuj | Link

22 kwietnia 2015, 13:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja z kolei polecam drzwi aluminiowe. Chcieliśmy z mężem dom w nowoczesnym stylu i do naszej wizji drewniane jakoś nie pasowały. Kupiliśmy sobie drzwi firmy Omnicorp i jesteśmy bardzo zadowoleni. Całość dobrana do ram okiennych (również u nich zakupionych) i super to wygląda ;) Wszystko harmonijnie się ze sobą zgrywa. Mamy również dwuskrzydłowe drzwi prowadzące na taras też aluminiowe. Naprawdę polecam :) Nic złego się z nimi nie dzieje, sprawują się dobrze już od 3 lat. tutaj link do nich http://www.omnicorp.pl/
Pozdrawiam.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 kwietnia 2015, 16:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Alkot385 - nie widzę aby te drzwi były w jakikolwiek sposób antywłamaniowe. Na stronie powinny znaleźć się stosowne certyfikaty a takowych tam się doszukać nie mogę.
Zobacz jak to powinno mniej więcej wyglądać (tu certyfikaty, atesty i deklaracje właściwości użytkowych):
http://wiked.pl/atesty-i-certyfikaty

Sama klasa 2 czy 4 nie świadczy za wiele bez udokumentowania tego. Niestety kosztowne są takie badania stąd nie zawsze można je znaleźć. Co innego deklaracja właściwości użytkowych wydawana przez ITB, gdzie każdy producent jest zobligowany takową posiadać przed wypuszczeniem produktu na rynek.

Zgłoś | Cytuj | Link

31 maja 2015, 18:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Trzeba też zaznaczyć, że każda wariacja drzwi powinna posiadać swój certyfikat. Zmiana powiedzmy wkładek na inne już nie podlega danemu konkretnemu certyfikatowi. Każdy element musi podlegać weryfikacji.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 35 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  7 8 9 10 11  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • dobre drzwi wewnętrzne Liczba postów: 108 Grupa: Montujemy o... Można szybciej i taniej - np. używając ościeżnicy nakładkowej i nowego pełnowymiarowego skrzydła. Można kupić jakieś no-name z płyty meblowej na allego ale więk...
  • JAKIEJ FIRMY DRZWI ZEWNĘTRZNE? Liczba postów: 470 Grupa: Montujemy o... Nie sposób się nie zgodzić - passive i superthermy z KMT to na prawdę udane modele. Sam często je rekomenduję na równi z Matomami Arktic czy Wikędami Optimum cz...
  • Jakie okna wybrać? Liczba postów: 873 Grupa: Montujemy o... Wybór odpowiednich okien https://www.art4web.biz.pl/okna-plastiko we-szczecin/ dla domu to kluczowa decyzja podczas projektowania lub remontu. Okna spełniają wie...
  • Wymieniać drzwi czy nie? Liczba postów: 139 Grupa: Montujemy o... Do takich drzwi dobrałbym też odpowiednią klamkę... Taką z mosiądzu do drzwi zewnętrznych! W tym sklepie https://www.klamkidodrzwi.sklep.pl/nowos ci,mosiezne_kla...
  • Jakie drzwi antywłamaniowe do mieszkania najlepsze... Liczba postów: 183 Grupa: Montujemy o... Montowałem ostatnio te KMT o których piszesz. Całkiem przyzwoite drzwi ale cena też adekwatna do jakości. Z resztą jak wszędzie teraz ceny podskoczyły w górę ja...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 200

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >