Jakie środki do montazu okien?

« Powrót do grupy: Montujemy okna i drzwi

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3  ▸

28 marca 2007, 20:49

Zgadzam sie: good 0 bad

choc nie zajmuje sie na codzien montazem okien ale faktycznie nie widac juz na budowach innego sposobu montazu jak z tasma izolacyjna-dodam tylko ze remontuje raczej budynki panstwowe(przedszkola szkoly,urzedy)na terenie zaglebia Ruhry.Byc moze w prywatnych domach jest inaczej ale tu moze wypowie sie kolega Cryle

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 marca 2007, 21:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Panowie montażyści z Niemiec macie fajnie! Przecież wiadomo od dawna że na terenie RFN obowiązują ścisile opisane procedury związane z montażem stolarki okiennej. W Polsce to nadal wolna amerykanka, a o sposobie montażu decyduje zazwyczaj cena. Większość indywidualnych inwestorów nie ma pojęcia jak powinien wyglądać profesjonalny montaż. Kierownicy budów zazwyczaj lepiej wiedzą jak się muruje ściany niż jak się montuje okna. W związku z czym Pan montażysta ma wolną rękę. Póki nie wieje i deszcz nie leje się do środka po montażu, montaż uznaje się za w pełni profesjonalny!
Pozdrawiamy!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 marca 2007, 11:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Racja. Ja pracowałem jakiś czas w firmie budowlanej (chociaż nie mam sie czym chwalic)i robilismy takie "zonki", ze az dziw że wszystko sie jeszcze trzyma. Wstyd mi, ale glownie z tego powodu zrezygnowalem z pracy tam. Nie moglbym spojrzec tym ludziom w oczy za kilka lat. No ale szef każe, pracownik musi.

Zgłoś | Cytuj | Link

31 marca 2007, 02:04

Zgadzam sie: good 0 bad

No faktem jest ze mamy tu na "zachodzie" lepiej ze wzgledu na bardzo "ulozony" rynek , Montaze okien jest jasno okreslony wiec i ze "zlotymi raczkami" nie mamy problemu co nie znaczy jednak ze nie ma firm robiacych "bylejak" ale na szczescie takie firmy nie dzialaja dlugo na rynku.Co do montazu "na tasmach" to faktycznie jest tak ze publiczne obiekty sa montowane tylko w ten sposob ale prywatni ludzie czesto rezygnuja z tego ze wzgledu na koszty, no coz kazemy sobie podpisac rezygnacje i montujemy bez tasm :) kazdy ma prawo wybierac jak chce miec zamontowane ale naszym obowiazkiem jest informowanie o sposobie wlasciwego montowania co oczywiscie robimy .A wiec wracajac do tematu jesli chcesz to zamontujemy twoje okienka , fachowo , czysto , szybko :) jakby co to pisz !!!

Zgłoś | Cytuj | Link

20 maja 2007, 22:49

Zgadzam sie: good 0 bad

polecam pianki titana, są one droższe np od soudala, ale maja wg mnie nawet 20% większą wydajność przy bardzo dobrej jakości, nie warto oszczędzać na takich rzeczach jak juz ktos wcześniej wspomniał.

edit: co do montarzu okien na zachodzie a u nas, to chyba akurat musieliscie trafić na przypadki dobrze zamontowanych okien, bo ja bardzo często spotykałem się z różnymi niedroróbkami np za mało kotew, brak taśm itp, okna uszkodzoene po montarzach, akurat pod tym względem wydaje mi się że w polsce istnieje wyzsza kultura montarzu okien niż na zachodzie. A może chwalicie bo jakas polska firma montowała okna o ktorych mowicie?:)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 maja 2007, 11:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Oczywiście, iż piany marki Tytan firmy Selena posiadają więcej wydajności bo są dwa typy produktu - o wydajności 45 ltr i 65 ltr. Jest to na pewno produkt 65 ltr. Niedługo na rynku polskim pojawi się zupełnie nowa, profesjonalna marka w stosunku do Soudala, Seleny, Den Bravena, Henkla i illbrucka. Marka, która mam nadzieję zrobi nieco zamieszania. A co do uszczelnienia to uważam, iż jedyny prawidłowy montaż to montaż 3-warstwoey, opisany we wrześniu 2006 roku przez ITB. Obecnie tylko taki sposób montażu obowiązuje - oficjalnie. Ale informuję, iż zgodnie z tą instrukcją montażu inwestor może odmówic przyjęcia montażu okien, gdy okna są zamontowane tylko na pianę. jest to pewne ryzyko dla wykonawcy.

Zgłoś | Cytuj | Link

6 października 2011, 13:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam szukam jakieś ciekawej formy ozdobienia okien. Ciekawie wyglądają: [URL=http://rol-mat.com/]plisy[/URL] zależy mi ostro na czasie.

Zgłoś | Cytuj | Link

26 czerwca 2014, 21:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Podbijam. Gdzie się mozna zaopatrzyć w srdoki do montażu okien? Ale chodzi mi raczej o takie akcesoria dla szklarza.

Zgłoś | Cytuj | Link

27 czerwca 2014, 00:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Z tym nie jest tak łatwo, może się okazać, że będziesz musiał ściągać z drugiego końca polski. Proszę bardzo namiary http://www.gkproduct.pl, nie znalazłem żadnej innej firmy, która by miała pełen asortyment. Bo o takie produkty ci chodziło?

Zgłoś | Cytuj | Link

27 czerwca 2014, 22:14

Zgadzam sie: good 0 bad

bartolomiej - porozmawiaj z producentem okien a na pewno Ci podpowie gdzie można się zaopatrzyć.

P.S. szklarz to nie to samo co montażysta - korzystają z zupełnie innych narzędzi i robią zupełnie co innego.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • dobre drzwi wewnętrzne Liczba postów: 108 Grupa: Montujemy o... Można szybciej i taniej - np. używając ościeżnicy nakładkowej i nowego pełnowymiarowego skrzydła. Można kupić jakieś no-name z płyty meblowej na allego ale więk...
  • JAKIEJ FIRMY DRZWI ZEWNĘTRZNE? Liczba postów: 470 Grupa: Montujemy o... Nie sposób się nie zgodzić - passive i superthermy z KMT to na prawdę udane modele. Sam często je rekomenduję na równi z Matomami Arktic czy Wikędami Optimum cz...
  • Jakie okna wybrać? Liczba postów: 873 Grupa: Montujemy o... Wybór odpowiednich okien https://www.art4web.biz.pl/okna-plastiko we-szczecin/ dla domu to kluczowa decyzja podczas projektowania lub remontu. Okna spełniają wie...
  • Wymieniać drzwi czy nie? Liczba postów: 139 Grupa: Montujemy o... Do takich drzwi dobrałbym też odpowiednią klamkę... Taką z mosiądzu do drzwi zewnętrznych! W tym sklepie https://www.klamkidodrzwi.sklep.pl/nowos ci,mosiezne_kla...
  • Jakie drzwi antywłamaniowe do mieszkania najlepsze... Liczba postów: 183 Grupa: Montujemy o... Montowałem ostatnio te KMT o których piszesz. Całkiem przyzwoite drzwi ale cena też adekwatna do jakości. Z resztą jak wszędzie teraz ceny podskoczyły w górę ja...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19165 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 220

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >