Kino w domu?

« Powrót do grupy: Ciekawe pomysły

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

26 marca 2007, 17:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Zawsze marzyło mi się posiadanie własnego kina w domu, ale mówiąc kina nie mam na myśli zestaw kina domowego tylko rzutnik z wielką białą (nie wiem jak to się wachowo nazywa) tablicą zwijaną :) spotkałam się ostatnio z opinią, że to głupota. A chciałabym jeszcze się dowiedzieć, czy może ktoś ma w swoim domku takie cudo i czy ewentualnie może podpowiedzieć na co zwracać uwagę przy wykonaniu/instalacji czegoś takiego. Mam na myśli światło, kąt nachylenia, jakies inne sugestie.
Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 grudnia 2007, 01:22

Zgadzam sie: good 0 bad

to sie nazywa ekran,
proponuje skorzystać z pomocy fachowca w jakiś salonie są rzeczy bardzo ważne na które amator nie zwraca uwagi

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 stycznia 2008, 12:04

Zgadzam sie: good 0 bad

super pomysł tez tak chce:)))

Zgłoś | Cytuj | Link

5 lutego 2008, 17:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja nie wiem skąd biorą sie znawcy z bożej łaski, "spytaj fachowca, bo amator to tylko może zepsuć". Takie myślenie zabija własną inwencję i inicjatywę. Chyba, że
"znawca" i fachowiec to ta sama osoba i pokusiłbym się posądzić go o myślenie w kategoriach pobudek finansowych :lol:
Sam jestem na etapie projktowania takiego kina. Projekt ma szansę ziścić się w roku 2009, bo mi budżet nie wytrzymuje. Ja planuję jednak poświęcić na to kino jedno pomieszczenie w domu. Myśl jest przednia. Zakup projktora to koszt rzędu 4500 PLN, do tego dźwięk za 2000 PLN (w zależności od wielkości i kształtu pomieszczenia), dodatkowo baza czyli odtwarzacz ok. 2000 PLN i cóż pozostają fotele za ok. 500-700 PLN.
Zamiast ekranu poleciłbym wykonanie specjalnego ekranu na ścianie i pokrycie go farbą ekranową (nie pochłania światła).
Do tego wykładzina i ładne obicie ścian (koniecznie izolacja akustyczna) trochę posterów kinowych, sporo tego na allegro, sterowanie do światła i oczywiście barek, ale bez przekąsek i da sie żyć.
Co do projektorów to nie ma tu żadnego problemu bo większoć nie tylko ma możliwość modyfikacji kształtu, ale też wyświetlania w innej osi,co pozwala dowolnie nakierować obraz na przeciwległą ścianę.
Cóż kiedy będę zajmował sie szczegółowym projektorem, rozprowadzeniem kabli i zakupem sprzętu wtedy będę mógł podać więcej szczegółów.

PS. Ten sam projektor, który w Polsce kosztuje 4500 PLN, można kupić w US za jedyne 2300 PLN. Trochę można oszczędzić.

Pzdrw Hanz358

Zgłoś | Cytuj | Link

19 lutego 2008, 13:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mam takie drobne pytanie co do tego kina.. Bo rowniez w moim domu.. chcialabym miec osobne pomieszczenie.. :D.. i po pierwsze ile m2 musialby miec taki pokoj?.. po 2 jak wygladalaby kwestia izolacji?.. oraz gdzie mozna by bylo kupic ten caly sprzet: projektor, odpowiednie naglosnienie? jakies konketne sklepy ( nie allegro) z takim sprzetem?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

14 kwietnia 2008, 22:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Basia88 napisał: Ja mam takie drobne pytanie co do tego kina.. Bo rowniez w moim domu.. chcialabym miec osobne pomieszczenie.. :D.. i po pierwsze ile m2 musialby miec taki pokoj?.. po 2 jak wygladalaby kwestia izolacji?.. oraz gdzie mozna by bylo kupic ten caly sprzet: projektor, odpowiednie naglosnienie? jakies konketne sklepy ( nie allegro) z takim sprzetem?

To zależy tylko od Ciebie, a konkretnie od tego jakie masz to pomieszczenie i ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na ten projektor. Dla przykładu http://kyrtaps.interkar.pl/Benqw500/projektor.htm tutaj chłopak zrobił sobie kino w trzy metrowym pokoju, a kupił jeden z tańszych, markowych projektorów dostępnych na rynku.

Zgłoś | Cytuj | Link

30 maja 2008, 06:25

Zgadzam sie: good 0 bad

a ja mam takie pytanko :) czy sprzety sciagniete ze stanow beda dzialac w polsce bo ktos mnie nastraszyl ze niestety czesto sie psuja a konkretnie to pala :(

Zgłoś | Cytuj | Link

31 sierpnia 2008, 02:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Hmm, czy przypadkiem ogólnie Stany nie korzystają z innego standardu ? Stany są bodajże w NTSC, Polska i Europa to PAL. Nie jestem znawcą takich technikaliów projektorowych:), ale czy to przypadkiem nie może spowodować sporych kłopotów z wyświetlaniem filmu?

Zgłoś | Cytuj | Link

12 września 2008, 12:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Fantastyczny pomysł!Chyba na salę kinową najlepsze jakieś pomiesczenie w piwnicy?

Zgłoś | Cytuj | Link

19 września 2008, 21:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Super pomysł. Bardzo mi sie podoba. Ja niestety w moim m2 w Aura parku na Wilanowie nie mam tyle miejsca ale popieram :D

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19158 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 175

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >