Montaż wanny...?

« Powrót do grupy: Wykańczamy budynek

6 listopada 2008, 16:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Wiatam,

Mam pytanie odnośnie przygotowania ścian przed instalacją wanny i układaniem terakoty.
Zamierzam najpierw zagruntować ściany i podłoge, następnie uszczelnić je folią w płynie (ATLAS WONDER E) i później płytki...

Moje pytanie:
Czy te czynności (gruntowanie + uszczelnianie) powinienem również wykonywać na ścianach pod wanną (tam gdzie będzie zabudowana) ???
Pytam ponieważ w takim wypadku zajmie to trochę więcej czasu - najpierw grunt + uszczelnienie na ścianie, a później to samo po zamontowaniu wanny - na płytach G-K i stykach ze ścianami - czy to konieczne ?

Pozdrawiam,
Artur

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 listopada 2008, 20:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Folia w płynie kilka warstw i akcesoria typu narożniki stosowana powinna być wszędzie tam gdzie bezpośrednio leje się woda- czyli kabina i brodziki prysznicowe wykładane płytkami. Zaleca się również nad wanną i okolice umywalki. Pod wanną nie ma potrzeby.
Trzeba tylko starannie uszczelnić fugą z silikonu krawędź pomiędzy wanną a przylegającą ścianą.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 lutego 2009, 17:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
Jak mnie robotnicy robili łazienkę to kazałem im uszczelnić wszystko co choćby hipotetycznie mogło mieć kontakt z wodą. Panowie się mędrkowali trochę, że to niepotrzebne, ale że byli grzeczni i solidni ( znalazłem ich na fachowaekipa.pl )to zrobili jak chciałem. I teraz nie żałuję, bo teraz sąsiad miał wylanie wanny w łazience i nie miał dobrego uszczelnienia i mu tam pod spodem wszystko pleśń zjada. Czasami opłaca się dmuchać na zimne. A w tym przypadku na mokre :D
Pozdrawiam,
J.F

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Sklep internetowy Liczba postów: 195 Grupa: Wykańczamy... Chciałabym zamówić tuniki i bluzki damskie tanie. Czy wiecie, która hurtownia posiada szeroki wybór ubrań w korzystnej cenie? Ostatnio znalazłam w Internecie hu...
  • Meble Kuchenne opinie Warszawa Liczba postów: 30 Grupa: Wykańczamy... Moim zdaniem nie powinieneś się ograniczać do Warszawy i okolic, jest wiele internetowych sklepów ogólnopolskich, które chętnie takie meble przywiozą czy nawet....
  • narzędzia do wykończenia domu Liczba postów: 24 Grupa: Wykańczamy... Oprócz narzędzi przydadzą się kleje i masy uszczelniające a wtedy warto zapoznać się z ofertą tej marki https://diy.bostik.com/pl-PL/inspiracje/ jak-naprawic-pek...
  • Kuchnia Liczba postów: 34 Grupa: Wykańczamy... Chciałbym Wam polecić sprawdzić stronę https://kuchenne.pl/ , na której znajdziecie ofertę sklepu internetowego z najróżniejszymi akcesoriami kuchennymi. Posiad...
  • Automatyka do bramy Liczba postów: 40 Grupa: Wykańczamy... jakie firmy polecicie jeszcze?

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 157

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >