Niekończący się spór, kolektory płaskie czy próżniowe

« Powrót do grupy: Ekspert kolektorów słonecznych

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

30 grudnia 2013, 17:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam.
Od kiedy na rynku są dwa typy kolektorów (płaskie i próżniowe) to trwa między nimi niekończący się spór, więcej o sporze:
http://www.słoneczny.com.pl/dylemat.php< br />
pozdrawiam.
Witold

Ten post był edytowany przez bachus dnia: 30 grudnia 2013, 17:04
Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 stycznia 2014, 15:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Ostatnio jesteśmy z mężem na etapie wyboru odpowiednich kolektorów. Długo szukaliśmy, natknęliśmy się właściwie za namową znajomych na http://www.sjsgroup.pl/pl/sklep/kategoria/kolektory-sloneczn e,486,1173,1.html
Który wybrać?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 stycznia 2014, 13:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik sylwia4012 napisał: Który wybrać?
Proszę się najpierw zdecydować, czy maja to być kolektory płaskie czy próżniowe. Jednak te długie poszukiwania za skutkowały wyborem jednych z najdroższych kolektorów, nie koniecznie cena idzie za uzyskiem energetycznym. A najważniejsze jest co można uzyskać za zapłacone kolektory.
pozdrawiam.
Witold

Zgłoś | Cytuj | Link

5 czerwca 2014, 14:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Jakie są ceny takich korektorów? Różią się jakoś znaczenie cena? Zastanawiam się nad zainstalowaniem takich korektorów, bo slyszałam o dofinansowaniu z Uni na te cele, ale tez nie wiem jak to dokladnie wygląda

Zgłoś | Cytuj | Link

3 września 2014, 19:43

Zgadzam sie: good 0 bad

A właściwie jaka jest główna różnica pomiędzy płaskimi a próżniowymi i dlaczego jest tak dużo sporów?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

3 września 2014, 21:10

Zgadzam sie: good 0 bad

http://www.poradnik.sunage.pl/kolektor-plaski-czy-prozniowy/ tutaj znalazłem fajnie opisane różnice między nimi :)

Zgłoś | Cytuj | Link

4 września 2014, 10:26

Zgadzam sie: good 0 bad

OO dziękuję za zadanie sobie trudu. Całkiem ciekawie opisane.

Zgłoś | Cytuj | Link

4 września 2014, 11:55

Zgadzam sie: good 0 bad

a moze ktos kto mial z tym doczynienie i przekonal sie sam nam opowie?

Zgłoś | Cytuj | Link

9 lutego 2015, 10:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Czytałam na stronie ekosunkoszalin.pl/o-kolektorach-slonecznych/że w przypadku uszkodzenia panelu solarnego, np przez grad, to łatwiej wymienić jedną rurę w próżniowych niż cały kolektor płaski. To przemawiałoby za próżniowymi.

Ten post był edytowany przez redakcja dnia: 4 marca 2016, 20:51
Zgłoś | Cytuj | Link

9 lutego 2015, 17:52

Zgadzam sie: good 0 bad

No tak całkowicie się z tym zgadzam bo te rury są wykręcane, ale jednak ma mniejszą wytrzymałość na różne warunki atmosferyczne np. właśnie grad niż kolektor płaski. No i oczywiście najczęstszy powód przemawiający za płaskimi to cena bo jednak różnica jest znacząca.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Fotowoltaika Myślenice Liczba postów: 3 Grupa: Ekspert kol... Jaki wykonawca Fotowoltaiki w Małopolsce potrafi przeprowadzić inwestora przez formalności związane z dofinansowaniem w programie Czyste Powietrze?
  • kolektory vs fotowoltaika Liczba postów: 322 Grupa: Ekspert kol... Może ktoś z państwa skorzysta z klemy do paneli fotowoltaicznych . To jest naprawdę bardzo ciekawa oferta dla wielu osób.
  • Jaki wykonawca Fotowoltaiki w Małopolsce Liczba postów: 11 Grupa: Ekspert kol... Jaki wykonawca Fotowoltaiki w Małopolsce potrafi przeprowadzić inwestora przez formalności związane z dofinansowaniem w programie Czyste Powietrze?
  • Jaki wykonawca Fotowoltaiki w Małopolsce Liczba postów: 4 Grupa: Ekspert kol... Jaki wykonawca Fotowoltaiki w Małopolsce potrafi przeprowadzić inwestora przez formalności związane z dofinansowaniem w programie Czyste Powietrze?
  • Fotowoltaika Myślenice Liczba postów: 5 Grupa: Ekspert kol... Jeżeli chodzi o mnie, to zdecydowałem się skorzystać z oferty polecanej mi firmy Sanerga, która wykonała dla mnie całą instalację fotowoltaika ostrów wielkopols...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 208

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >