Okna drewniane czy plastikowe?

« Powrót do grupy: Montujemy okna i drzwi

Stron: 13 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

4 stycznia 2008, 15:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam, mam spory dylemat, musze wymienic 5 okien i nie wiem czy zdecydowac sie na drewniane czy plastikowe? Serce podpowiada, ze drewniane, naturalne byłyby najlepsze, ale kumpel mówi, ze to drewno jest i tak nasączone chemią, ze juz lepiej wybrac plastik. Prosze poradzcie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 września 2008, 20:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Kumpel ma rację. Poszukaj solidnej firmy produkujacej okna pcv i przekonasz się, że nie można im niczego zarzucić.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 września 2008, 04:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik kot68 napisał: Kumpel ma rację. Poszukaj solidnej firmy produkujacej okna pcv i przekonasz się, że nie można im niczego zarzucić.

Avante, potem długo nic, potem ew. Eko-plast. To są okienka, które mogę polecić, bo wielu wielu testach, bojach i niepowodzeniach to one okazały się najlepsze. Całkowicie zgadzam się z tym, co się o nich mówi, użytkownicy avantowcy łączcie się. 8) 8)

Jeśli zaś chodzi o ogólny dylemat pcv vs drewno - pcv i drewniaki mają podobne osiągi akustyczne, ale drewno wymaga pielęgnacji, odmalowywania i często okazuje się po latach, że coś było nie tak, majster wciska że "źle namoczone" i musisz przełknąć łyżkę dziegciu że wszystko krzywe... Tak więc: PCV plus dobra firma to najlepsze rozwiązanie

Zgłoś | Cytuj | Link

15 września 2008, 19:09

Zgadzam sie: good 0 bad

mógłby być jeszcze Oknoplast, ale z tej trójki chyba najlepszą firmą jest Avante. Dają nie tylko gwarancję kilkuletnią na okna, ale też polisę od różnych nieprzewidzianych zdarzeń. fajny pomysł, trudno uwierzyć, że firma ubezpiecza od np. wichury

Zgłoś | Cytuj | Link

12 lutego 2009, 20:58

Zgadzam sie: good 0 bad

kolega chyba sam jest troche nasączony chemią.....!!!!!!Tylko drewno ,zobacz na www.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 lutego 2009, 21:10

Zgadzam sie: good 0 bad

co do "romeczka",ktory wypowiadał sie wczesniej ,to powiem ,ze robie 30 lat w drewnie i nie spotkałem sie z tym ,aby drewno było dobrze lub zle "nasączone"i sie "wygło".Poza tym to jedna z wielu zalet drewna,ze mozna go pomalowac,spróbuj to zrobic z PCV,po 10 -ciu czy 20-tu latach(o ile jeszcze bedzie na czym próbowac)Ludzie, chciałbym widziec Wasze miny za kilka lat ,kiedy w koncu najecie sie plastiku,jak najadł sie zachód i robi teraz z Polski smietnik swoich technologii. Polecam www.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 kwietnia 2009, 18:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
Obecnie technologie budowlane poszły tak daleko do przodu, że okna drewniane dorównują oknom z PVC. Poza tym drewno to zawsze drewno... Fakt trzeba je od czasu do czasu regenerować, ale drewno żyje, oddycha, pachnie. Warto wydać trochę grosza na dobre okna drewniane i licencjonowaną (najlepiej przez producenta okien) ekipę montażową.
Pozdrawiam,
J.F

Zgłoś | Cytuj | Link

26 czerwca 2009, 11:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Właśnie czegoś takiego szukałam, może to w końcu rozwiąże mój problem z wyborem okien do domu, zwłaszcza, że skorzystam jeszcze z informacji, które znalazłam na http://moj-dom.netbird.pl/a/353/12900,1 bo wydają się rozsądne.

Zgłoś | Cytuj | Link

2 lipca 2009, 02:38

Zgadzam sie: good 0 bad

drewniane są ładniejsze i oddychają więc mniejsze ryzyko pleśni a w obecnej technologii praktycznie się ich nie konserwuje natomiast sa droższe od pcv które z kolei są mocne i tanie. Wybór należy do was.

pzdr.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 listopada 2009, 00:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Zgadzam się z opinią mojego poprzednika uważam że lepiej kupić okno drewniane i wydać więcej pieniędzy i mieć coś dobreg niż byle co. Uważam także że kupowac takie wyroby nsleży od mniejszych firm bo one solidnie sie do tego przyłożą niż duże firmy które ida na ilośc a nie jakoś jeśli mam polecać jakąś przedsiebiorstwo to ja jestem zadowolna z małej firmy rodzinnej jeśli ktoś by chiał zobaczyć jej wybory to www.l.t.a.maciejewscy.eu.interia.pl/ Ja jestem bardzo zadowolona z okien drewnianych i nie zmieniłabym ich na plasti, który po dwóch latach zżółknieje i sie wypaczy. Pozdrawiam :lol:

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 13 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • drzwi przesuwane czy otwierane na taras Liczba postów: 26 Grupa: Montujemy o... Moim zdaniem nie ma się nad czym zastanawiać. Oczywiście, że drzwi przesuwne :)https://debesto.com/pl/rankingi/rankin g-okien-trzyszybowych-najlepsze-okna-ene rg...
  • jakie drzwi? Liczba postów: 612 Grupa: Montujemy o... Jeszcze jak obsługa posprzedażowa, gwarancyjna i pogwarancyjna będzie na poziomie 5+ to będzie już idealnie :).
  • Wymieniać drzwi czy nie? Liczba postów: 136 Grupa: Montujemy o... Do takich drzwi dobrałbym też odpowiednią klamkę... Taką z mosiądzu do drzwi zewnętrznych! W tym sklepie https://www.klamkidodrzwi.sklep.pl/nowos ci,mosiezne_kla...
  • JAKIEJ FIRMY DRZWI ZEWNĘTRZNE? Liczba postów: 468 Grupa: Montujemy o... Nie sposób się nie zgodzić - passive i superthermy z KMT to na prawdę udane modele. Sam często je rekomenduję na równi z Matomami Arktic czy Wikędami Optimum cz...
  • Drzwi zewnętrzne do mieszkania w bloku Liczba postów: 43 Grupa: Montujemy o... Ważne jest to co piszesz ale tylko pod warunkiem poprawnego montażu. Ostatnio byłem na oględzinach Wikędów z serii Protect które zaprojektowane są do bloku. Z d...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 377

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >