Oświetlenie LED

« Powrót do grupy: Oświetlenie wnętrz

Stron: 12 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

12 października 2010, 10:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Co sądzicie o oświetlaniu domu światłem LED? Czy to nie będzie droższe niż zwykłe żarówki energooszczędne? Zastanawiam się również czy światło będzie jaśniejsze czy nie?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 października 2010, 15:03

Zgadzam sie: good 0 bad

LEDy ostro "wdarły" się do łazienek. Można powiedzieć, że ten rodzaj oświetlenia w tym pomieszczeniu jest ostatnim hitem.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 października 2010, 10:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Z tego co mi wiadomo oświetlenie LED ma całkowicie wyprzeć zwykłe oświetlenie. W związku z tym chyba nie może być droższe niż normalne żarówki. A co do jasności światła to pewnie pozostanie ono takie samo jak teraz i tak naprawdę wszystko będzie zależało od mocy.

Zgłoś | Cytuj | Link

13 października 2010, 10:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Co z tego że oświetlenia Led stały się hitem skoro są gorsze dla oczu i światło jest "księżycowe" czyli w pomieszczeniach jest półmrok. Mi osobiście nie przypadły do gustu mimo że większość za nimi szaleje

Zgłoś | Cytuj | Link

13 października 2010, 23:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Oświetlenie typu LED to bardzo fajna sprawa,sam mam takie lampy w salonie i musze przyznać,że efekt jest bardzo zadowalający.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 maja 2011, 10:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Rafaello napisał:
Co z tego że oświetlenia Led stały się hitem skoro są
gorsze dla oczu i światło jest "księżycowe" czyli w
pomieszczeniach jest półmrok. Mi osobiście nie przypadły
do gustu mimo że większość za nimi szaleje


Nie zupełnie mogę się z Tobą zgodzić w tej kwestii. Światło dawane przez żarówki led może mieć barwy pomarańczowe, żółte, zielone, niebieskie i fioletowe oraz układy scalone LED. Głównym zadaniem lamp LED jest odtworzenie spektrum światła słonecznego. Ludzki wzrok jest przystosowany do widzenia właśnie tego tzw. „białego” światła. Dzięki wykorzystaniu kilku powłok widmo światła można upodobnić do tego emitowanego przez słońce.

Zgłoś | Cytuj | Link

9 maja 2011, 11:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mam watpliwości głównie co do ich zywotności. Testowałem kilka różnych żarówek LED i ich wytrzymałość nie była wiele wieksza niz zwykłych.

Tanie ogrzewanie

Ten post był edytowany przez jammal dnia: 9 maja 2011, 11:30
Zgłoś | Cytuj | Link

24 maja 2011, 21:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Co do barwy światła obecnie ledy mogą mieć barwę zimną czyli białą lub warm white czyli ciepłą białą. Jeśli chodzi o żywotność to zależy jakie ledy kupimy.

Lampy sufitowe

Ten post był edytowany przez elgregpt dnia: 24 maja 2011, 21:44
Zgłoś | Cytuj | Link

5 lutego 2013, 14:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Jako główne oświetlenie Ledowe polecam paski. Dają bardziej równomierne światło i posiadają dość duże moce w porównaniu do żarówek led. Dla pasków produkowane są profile i osłony by zachować estetykę wyglądu.

Zgłoś | Cytuj | Link

8 lutego 2013, 13:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Ledy takie będą tańsze w użytkowaniu, ale droższe w zakupie, co się pewno przełoży na rachunkach a z czasem jednak na oszczędzanie, oświetlenie ledowe, ma dłuższą żywotność niż świetlówki czy żarówki energooszczędne.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 12 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jaka lampa do salonu? Liczba postów: 24 Grupa: Oświetlenie... Nie zwracaj uwagi na producenta, bo masa na rynku lamp, gdzie producent niby dobry, a sama lampa już bardzo słaba jakościowo. Sam kupiłem trochę rzeczy takim to...
  • Sklep z oświetleniem Liczba postów: 15 Grupa: Oświetlenie... Przeglądaj różne sklepy, bo ceny są naprawdę różne. Jak przejrzysz kilkanaście sklepów to okaże się, że w jednym sklepie lampa kosztuje 100 złotych, a w innym 3...
  • Oświetlenie Liczba postów: 514 Grupa: Oświetlenie... Jak nadal szukasz nowego oświetlenia do swojego mieszkania, to koniecznie sprawdź tę stronę https://vtac.com.pl/nasza-oferta/ . Vtac oferuje plafon LED o mocy 2...
  • barek i alkohole Liczba postów: 56 Grupa: Oświetlenie... Nie mam barku jako takiego (bo kojarzą mi się barki sprzed 30 lat zamykane na klucz). Ale mam półkę, na której stawiam alkohole. Jest to osobna półka, poza zasi...
  • kinkiety do sypialni Liczba postów: 13 Grupa: Oświetlenie... Jeżeli szukacie sprawdzonego sklepu z oświetleniem do domu, to polecam Wam sprawdzić ofertę na stronie, gdzie znajdziecie lampy ogrodowe stojące i wiele innych....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19128 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 325

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >