Pierwszy etap do budowy domu energooszczędnego - PROJEKT

« Powrót do grupy: Ekologiczny i energooszczędny dom

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

10 października 2013, 17:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
nikt z forumowiczów nie poruszył tematu projektu domu a to chyba ważny element aby dom energooszczędny był zaprojektowany prawidłowo. Czy projekt gotowy jest właściwy? Przecież są wymogi co do sposobu ustawienia na działce, zacienienia, itp. Czy ktoś mógłby mi polecić projekt gotowy czy jednak indywidualny powinnam wybrać?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 października 2013, 11:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli działka jest standardowa - tzn. bez znacznych nachyleń terenu - to projekt gotowy jest dobrym rozwiązaniem. Zwracaj uwagę na sposób i wybór termoizolacji w danym budynku oraz na zwartość zabudowy. Im mniej wystających z bryły budynku części - typu lukarny, tarasy, balkony, tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia mostków termicznych, przez które "ucieka ciepło". Zakładając oczywiście, że montaż termoizolacji oraz samo wykonanie ścian zewnętrznych będzie poprawne, zgodne ze sztuką budowlaną.
---
Służę pomocą,
e-Rzecznik Knauf Insulation

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 października 2013, 12:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Dodam jeszcze, ze projekt gotowy można także poddać pewnym adaptacjom. Jednak w każdym biurze projektowym, za takie adaptacje, jeśli są znaczne są pobierane dodatkowe opłaty. Proszę spytać się o możliwości adaptacyjne danego projektu.

Jeśli miałabyś także pytania dotyczące wyboru grubości, parametrów technicznych, czy montażu wełny mineralnej, to pisz proszę.
---
Służę pomocą,
e-Rzecznik Knauf Insulation

Zgłoś | Cytuj | Link

21 października 2013, 10:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Zgadza się, można wybrać gotowy projekt, a następnie jeśli jest to konieczne dokonać pewnych zmian. Nowy projekt domu to znacznie większy koszt.

http://www.centrumklima.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

27 listopada 2013, 17:19

Zgadzam sie: good 0 bad

a znacie może tą firmę http://finskiedomy.pl/ domy i projekty wyglądają bardzo ciekawie, ale jestem ciekawa waszych opinii i doświadczeń.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 grudnia 2013, 13:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli wśród gotowych projektów znajdziesz projekt, który będzie Ci odpowiadał zarówno pod wzgledem wizualnym jak i uzytkowo-eksploatacyjnym to oczywiście możesz z niego skorzystać i jest to dobre rozwiązanie. Warto zwrócic uwagę na to z jakiego materiału projektant założył wybudowanie Twojego nowego domu, ponieważ przekłada się to na koszty eksploatacji. Obecnie najkorzystniej jest wymurować ściany z betonu komórkowego, ponieważ posiada on najniższy wsp przenikania ciepła, np. bloczek Termalica ma nawet U=0,173 W/m2K. Budowa z bk jest także wyraźnie szybsza niż z ceramiki bo to duże i lekkie bloczki.

Zgłoś | Cytuj | Link

2 lutego 2014, 18:34

Zgadzam sie: good 0 bad

My też mamy mały problem z akurat dziwnym położeniem i kształtem działki, ale już pisaliśmy akurat do: http://www.mgprojekt.com.pl, gdzie dowiedzieliśmy się, że można dokonać modyfikacji w projekcie bez problemu. W chwili obecnej mamy dwa projekty do wyboru i zbieramy wszelkie info na ich temat (zdjęcia i inne) jakby ktoś budował albo słyszał to projekty: "Francik" bądź "Sosenka 2". Wszelkie uwagi i porady mile widziane.

Zgłoś | Cytuj | Link

3 lutego 2014, 15:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak szukasz projektów to w www.mgprojekt.com.pl/projekty-domow-energoosz czednych mają bardzo duży wybór. Dodatkowo mają duże możliwości pakietów energooszczędnych takich jak wentylacja mechaniczna z rekuperacją, kominek z płaszczem wodnym, solary, pompy ciepła. To wszystko pozwala na zwiększenie energooszczędności.

Zgłoś | Cytuj | Link

26 lutego 2014, 11:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik tombudujedom napisał: My też mamy mały problem z akurat dziwnym położeniem i
kształtem działki, ale już pisaliśmy akurat do:
http://www.mgprojekt.com.pl, gdzie dowiedzieliśmy się, że
można dokonać modyfikacji w projekcie bez problemu. W
chwili obecnej mamy dwa projekty do wyboru i zbieramy
wszelkie info na ich temat (zdjęcia i inne) jakby ktoś
budował albo słyszał to projekty: "Francik" bądź
"Sosenka 2". Wszelkie uwagi i porady mile widziane.


Oba projekty przewidują murowanie ścian zewnętrznych z betonu komórkowego co jest bardzo dużym plusem tych projektów bo to obecnie materiał o najkorzystniejszych własnościach termoizolacyjnych. Ja bym wybrał Francik ze względu na sień co stanowi pewną strefę buforową przy wejściu i nie wpuszcza zimnego powietrza bezpośrednio do mieszkania.

Zgłoś | Cytuj | Link

30 maja 2014, 18:17

Zgadzam sie: good 0 bad

W energooszczędnym budownictwie na pewno sprawdzi się rekuperator, dzięki któremu można naprawdę sporo zaoszczędzić. Nic dziwnego, że taka instalacja jest traktowana jak inwestycja, która w szybkim czasie się zwróci.


_________________
apeco.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • dom energooszczedny Liczba postów: 258 Grupa: Ekologiczny... W temacie oszczędnego domu z pewnością warto wspomnieć o oświetleniu. To bardzo ważny element, jeśli chodzi o zużycie energii i późniejsze rachunki i koszty. My...
  • dom parterowy Liczba postów: 26 Grupa: Ekologiczny... Jeśli szukasz miejsca w którym znajdziesz szeroki wybór elementów instalacji hydraulicznych, sanitarnych, techniki grzewczej, a także wyposażenia łazienek to ko...
  • Rekuperacja i wentylacja Liczba postów: 2 Grupa: Ekologiczny... Co kto może powiedzieć o rekuperacji, systemach wentylacyjnych? Będziemy przeprowadzać generalny remont w domu i szukamy korzystnych rozwiązań.
  • energooszczędność = trzymanie ciepła Liczba postów: 1 Grupa: Ekologiczny... Dzień dobry! Trochę pewnie upraszczam temat, ale tak mi się nasunęło... Praktycznie zawsze, kiedy mówi się o energooszczędności domu, podkreśla się znaczenie te...
  • KLIMATYZACJA Liczba postów: 14 Grupa: Ekologiczny... Widzę, że mamy tutaj sporo fanów klimatyzacji. Nie ma w tym w sumie nic dziwnego - klima to super sprawa. Trzeba tylko pamiętać, żeby odpowiednio o te klimatyza...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19238 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 76

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >