Pozwolenie na budowę

« Powrót do artykułu: Pozwolenie na budowę | « Powrót do grupy: Prawo

16 października 2011, 12:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Czytając powyższy artykuł nasunęło mi się dla mnie bardzo ważne pytanie:
W zatwierdzonym projekcie budynek jednorodziny nie posiadał piwnic, natomiast podczas realizacji inwestycji należało z przyczyn geologicznych obniżyć posadowienie budynku i Inwestor postanowił zrobić piwnice.
1. Czy to jest zmiana istotna czy nie istotna?
2. Czy wymaga nowego pozwolenia na budowę?
3. Czy można realizować Inwestycję, czy trzeba wstrzymać?
4. Czy są jakieś sankcje w przypadku kontynuowania Inwestycji bez zezwoleń?
5. Komu personalnie grożą kary (kierownikowi budowy czy Inwestorowi)?
6. Jeżeli były by kary to w jakim wymiarze?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 października 2011, 12:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Ciekawie opisany artykuł, nasunął mi jedno pytanie. Jeżeli inwestor chce postawić kilka takich samych budynków, to czy może złożyć jeden projekt architektoniczno-budowlany, w którym napisze ile tych budynków ma być (np. 10 garaży), czy musi mieć do każdego z tych budynków oddzielny projekt. I jak wówczas kompletuje się jeden egzemplarz dokumentacji na pozwolenie na budowę:
1. jeden projekt zagospodarowania całego terenu i np 10 takich samych projektów architektonicznych?
2 dziesięć razy po jednym projekcie zagospodarowania terenu i jednym architektonicznym
3. jeden projekt zagospodarowania całego terenu i jeden projekt architektoniczny z wypisaną ilością takich samych obiektów.
A może dopuszczalne jest kilka wariantów?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 lutego 2012, 15:26

Zgadzam sie: good 0 bad

czy w razie budowy dachu bez zezwolenia sankcje ponosi wykonawca czy własciciel obiektu?

Zgłoś | Cytuj | Link

18 lutego 2014, 01:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Ile lat(czasu mam na rozpoczecie budowy pawilonu od dnia otrzymania pozwolenia na budowe,oraz w ciagu jakiego czasu musze ukonczyc ta budowe)

Zgłoś | Cytuj | Link

22 stycznia 2015, 23:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Oczywiście, podpiwniczenie budynku jest zmianą istotną i skutkuje koniecznością wstrzymania robót i wykonania projektu zamiennego a następnie złożenia wniosku o zmianę pozwolenia na budowę. Po uzyskaniu ostatecznej decyzji możliwe jest kontynuowanie budowy.
W przypadku gdy nielegalnie budujemy niezgodnie z zatwierdzonym projektem i warunkami pozwolenia na budowę - możliwe są dwa warianty rozwoju sytuacji, zależne od tego na jakim etapie nastąpi kontrola PINB. W przypadku dokonania takiej kontroli w trakcie trwania budowy następuje jej wstrzymanie i wdrożenie procedury naprawczej której elementami są: uchylenie pozwolenia na budowę, wykonanie przez biuro projektowe projektu zamiennego a następnie jego zatwierdzenie i wydanie pozwolenia na wznowienie robót.
W przypadku kontroli PINB dokonanej po złożeniu zawiadomienia o zakończeniu budowy, stwierdzenie dokonania zmian stanowiących istotne odstępstwo od projektu skutkuje sprzeciwem co do przystąpienia do użytkowania obiektu i nakazem wykonania projektu zamiennego.
W obydwu wymienionych sytuacjach obowiązkowe jest złożenie wniosku o pozwolenie na użytkowanie obiektu.
Inwestor może ponieść konsekwencje finansowe a kierownik budowy dyscyplinarne.
pozdrawiam i zapraszam do lektury Poradnika w którym omówiono szereg zagadnień związanych z budową domu lub odwiedzenia strony na Facebooku

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 maja 2015, 01:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Wiele problemow można nabawic się z przepisami o ochronie środowiska, ja tak przy probie uzyskania pozwoleni anameczylem się, dopiero przy pomocy firmy www.sorbchem.pl udalo się spełnić wszystkie kryteria

Zgłoś | Cytuj | Link

26 lutego 2016, 00:28

Zgadzam sie: good 0 bad

pamietajcie, ze w czasie budowy czesto przydaja sie suwnice bramowe, w opolu mozna je kupi ci wypozyczyc. to przydatna sprawa dla fachowcow!

Zgłoś | Cytuj | Link

21 marca 2017, 00:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Przed rozpoczęciem budowy obiektu budowlanego trzeba tez mieć kompletną dokumentację geologiczną, upewnic się,że teren na ktorym będzie budowa jest do tego odpowiedni. Taka profesojnalną dokumentację może przygotować http://www.geotest.biz.pl/dok-geologiczna.htm l .

Zgłoś | Cytuj | Link

20 kwietnia 2020, 13:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Na pewno musicie rozejrzeć się za odpowiednią firmą, która wykona dla was badania środowiskowe dzięki, którym możecie uzyskać pozwolenie na budowę. Osobiście polecam wam skontaktować się z http://bpplan.pl/ Sam korzystałem z ich usług I wiem że można na nich w pełni polegać.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 320

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >