Ściany - jak usunąć grzyb ze ścian?

« Powrót do grupy: Technologie i materiały

Stron: 6 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

24 lutego 2009, 13:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Znacie może jakiś dobry sposób i srodek na pozbycie sie grzyba że ściany, wyłazi po każdym malowaniu i wietrzeniu. Możecie coś doradzić?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 lutego 2009, 20:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Anonymous napisał: Znacie może jakiś dobry sposób i srodek na pozbycie sie grzyba że ściany, wyłazi po każdym malowaniu i wietrzeniu. Możecie coś doradzić?

Skuć tynk i odnowić.
Zamiennie po usunięciu farby odkazić preparatem p. grzybowym. Są dwie klasy - chlorowy (śmierdzi , ale skuteczny), lub organiczny - łagodniejszy, nie śmierdzi.

Obydwa do kupienia w firmach z chemia budowlaną.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 lutego 2009, 17:57

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
Najpierw należy upewnić się czy to na pewno jest grzyb. To może być przemarzanie na skutek mostka cieplnego i wtedy nie usuniesz tego środkiem przeciwgrzybicznym.
A jak to grzyb to rzeczywiście skuwamy tynk, zalewamy świństwem przeciwgrzybicznym raz, drugi i trzeci. Czekamy jak wyschnie, nowy tynk, czekamy aż wyschne, pryskamy, malujemy i skończone! Najlepsze są chlorowe, bardzo toksyczne środki w sprayu, albo Domestos i ACE.
A jak nie chcesz robić to samemu to wynajmij fachowców do walki z grzybem. Dobrych znajdziesz na: fachowaekipa.pl
Pozdrawiam,
J.F

Zgłoś | Cytuj | Link

28 lutego 2009, 18:52

Zgadzam sie: good 0 bad

JAk powstał na skutek wilgoci to napewno grzyb.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 maja 2009, 17:37

Zgadzam sie: good 0 bad

wietrzyć trzeba cały czas a nie raz na jkis czas jesli to grzyb to wietrzenie zapobiegnie pojawianiu się kolejny raz tego gada. A jeśli chodzi o środki to ja używałem Pumas jest mniej chlorowy niż inne środki za to wnika głebiej i zabija zarodniki. oczywiście bez osuszenia ścian i wietrzenia grzyb wróci.

pzdr.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 lutego 2013, 20:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Grzyb w domu? Pleśń na ścianach? Zastanawiasz się jak usunąć pleśń? Rozwiązaniem jest ozonowanie.
Ozonowanie pomieszczeń pozwala na skuteczne usuwanie zagrzybienia, usuwanie pleśni w pomieszczeniach i rzeczy, które uległy zagrzybieniu. W większości przypadków ludzie decydują się na całkowity remont obejmujący skuwanie tynków i wykorzystanie preparatów grzybobójczych. Pleśń w domu można usunąć poprzez ozonowanie. Pozwala to oszczędzić na kosztach kompletnej renowacji, a w szczególności czasu spędzonego na przeprowadzeniu prac porządkowych po remoncie. Ozon jest gazem głęboko wnikającym w struktury materiału budowlanego niszcząc grzybnie rozwijające się w głębi ścian.
Grzyb na ścianie stanowi problem - duża część z nich to patogenne i toksynotwórcze gatunków pleśni, które w sprzyjających warunkach rozwoju tworzą na przegrodach budowlanych liczne kolonie tworząc jedno z największych źródeł skażenia powietrza.
Ozon wykazuje silne działanie grzybobójcze. Zaletą odgrzybiania poprzez ozonowanie pomieszczenia jest to, że zniszczeniu ulegają zarodniki i przetrwalniki grzybów, które zawsze znajdują się w powietrzu.
Dezynfekcja ozonem to niezawodna metoda na odgrzybienie pomieszczeń, odgrzybianie klimatyzacji, w której grzyby znajdują idealne warunki do swojego rozwoju, usunięcie nieprzyjemnych zapachów.
Szczególnie należy zwrócić uwagę na odgrzybianie klimatyzacji samochodowej. Często lekceważymy tę konieczność zapominając jak wiele czasu spędzamy w samochodzie. Wykorzystując ozonator zyskujesz całkowitą dezynfekcję ozonem, usunięcie zapachu z wnętrza auta i kompletne odgrzybienie klimatyzacji.
Ozonator Korona - 4-letnia gwarancja, własny serwis, wydajność potwierdzona przez placówki naukowe i zakłady przemysłowe.

Zgłoś | Cytuj | Link

9 czerwca 2013, 21:42

Zgadzam sie: good 0 bad

przez kilka lat miałem problem z grzybami i pleśniami ale po skorzystaniu z usługi firmy http://www.nawiew.eu/nawiewniki/montaz-nawiew nikow-okiennych.html nie mam problemu z czarnymi nalotami na ścianach i tego Wam życzę !

Zgłoś | Cytuj | Link

4 lipca 2013, 14:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Przede wszystkim trzeba znaleźć przyczynę powstawania pleśni i grzyba. Najczęściej jest to słaby przepływ powietrza, wiec radzę sprawdzić wentylację. Jeśli faktycznie jest za słaba, można zastosować mechaniczny wspomagacz.

http://www.centrumklima.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

7 listopada 2013, 12:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Tak, zgadzam się z powyższym. Aby w przyszłości nie dochodziło do zawilgocenia ścian, należy pozbyć się przyczyny powstawania grzyba. Może przyczyną jest złe wykonanie ocieplenia elewacji. Dodatkowo sprawdź koniecznie drożność wentylacji. Jeśli ściany są zawilgocone i zagrzybione na dole - przyczyną może być uszkodzenie hydroizolacji fundamentów (jeśli mieszkasz na parterze).
---
Służę pomocą,
e-Rzecznik Knauf Insulation

Zgłoś | Cytuj | Link

19 stycznia 2014, 14:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: danii napisał: przez kilka lat miałem problem z grzybami i pleśniami ale
po skorzystaniu z usługi firmy http://www.nawiew.eu/nawiewniki/montaz-nawiew
nikow-okiennych.html
nie mam problemu z czarnymi
nalotami na ścianach i tego Wam życzę !


również polecam ponieważ jestem zadowolona w fachowego doradztwa oraz profesjonalnego wykonania usługi przez w/w firmę. Mam zamontowane 5 sztuk i czyste świeże powietrze w mieszkaniu.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 6 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • jak długo trwa budowa domu?... Liczba postów: 430 Grupa: Technologie... Funkcjonalność i ekonomiczna budowa mogą iść w parze. Sprawdź możliwości tego projektu na stronie https://domoekspert.pl/projekty/funkcjon alnosc-w-parze-z-ekono...
  • Jakie okna dachowe? Liczba postów: 263 Grupa: Technologie... Czy do takich okien łatwo jest dopasować rolety?
  • Wycena izolacji pianką PUR Liczba postów: 5 Grupa: Technologie... Co sądzicie o obecnych cenach materiałów budowlanych? Kancelaria Gliwice
  • Interentowy sklep budowlany Liczba postów: 125 Grupa: Technologie... Teraz jest mnóstwo internetowych sklepów budowlanych. Tak naprawdę wszystko można kupić online. Z tym, że moim zdaniem lepiej kupować w sklepach specjalizującyc...
  • spawanie Liczba postów: 67 Grupa: Technologie... Chcąc zrozumieć różnice między spawarkami TIG a MIG/MAG, zerknij na https://opolska360.pl/czym-spawarka-tig- rozni-sie-od-mig-mag-o-tych-kwestiach-wa rto-wiedziec...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19254 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 218

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >