Wilgoć na ścianach- jak osuszyć?

« Powrót do grupy: Porady i opinie

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

5 kwietnia 2012, 13:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam, mam niepodpiwniczony budynek, w którym zaczyna pojawiać się wilgoć na ścianach. Na jaką metodę osuszania wybrać? Czy jest tak, że jeżeli zgodzę się na współpracę z firmą osuszeniową, to ta mi poleci najlepsze rozwiązanie? Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenie współpracy z taką firmą?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 kwietnia 2012, 18:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Hej. Sądzę, że każda firma, która świadczy profesjonalne usługi, ocenę sytuacji jak również rekomendacje powinna świadczyć „w cenie”. Wydaje mi się, że jeżeli budynek jest niepodpiwniczony to z pewnością pomoże metoda iniekcji krystalicznej, która właśnie do osuszania tego typu zawilgoceń w takich budynkach została stworzona. Szukając dobrej firmy musisz zwracać uwagę na to, czy ta ma licencję na wykonywanie tej metody!!! Wiele naczytałem się na ten temat, gdy mi przyszło osuszać dom po moich rodzicach, który został kilka razy podmyty, a efekty tego „wymalowały” się na ścianie. Firmą, której zleciłem rozpoznanie i późniejsze osuszanie był Aktyw Bud – sądzę, że najbardziej solidni na rynku, a to dlatego, że firma jest rodzinnym interesem samego wynalazcy metody, Pana Nawrota – więc warto.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 czerwca 2012, 21:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Przyczyną wilgoci na ścianach może być też słaba wentylacja (o której się zapomina montując szczelne okna)pomieszczeń oraz brak lub niewystarczające ocieplenie budynku, zarówno ścian jak i stropu oraz posadzki-w zimie duże różnice temperatur robią swoje.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 czerwca 2012, 09:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Brak prawidłowej wentylacji to bardzo częsty przypadek powstawania wilgoci.
Ja z tym problemem uporałem się montując wentylację mechaniczną.
Dodatkowo warto pomyśleć o grzejnikach podczerwieni.
Zapoznaj się z ofertą firmy Vega-Heizungen.
To jest Polski producent.
Grzejniki świetnie dosuszają ściany, ciepła sciana to brak wilgoci.
www.grzejniki-infra.eu

Zgłoś | Cytuj | Link

23 lipca 2012, 16:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli chodzi o powstawanie wilgoci,to oczywiście przyczyn może być kilka. Raz niesprawnie działająca wentylacja,a dwa słabe ocieplenie budynku i właśnie na to należy zwrócić uwagę.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 września 2012, 08:17

Zgadzam sie: good 0 bad

yhym, dzieki wielkie za rady, musze zawolac jakiegos specjaliste, ale zbieram sie do tego jak pies do jeża... no i ok, będę czujny na te certyfikaty i pozwolenia. To nie jest młoda budowla, boję się, że nowatorskie rozwiązania mogą jedynie zaszkodzić;/ no, ale zobaczymy

Zgłoś | Cytuj | Link

3 października 2012, 12:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Osuszanie tylko na jakiś czas odroczy kwestia wilgoci oraz grzyba. Tutaj ważniejsza jest dobra izolacja budynku oraz sprawna wentylacja.

Zgłoś | Cytuj | Link

17 stycznia 2013, 20:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Proszę też poczytać o procesie ozonowania - to wiąże się także z osuszaniem budynków. Jak pisze Przedmówca - pozbycie się wilgoci i zagrzybienia to jedna kwestia, potem należy zając się likwidacją przyczyn zawilgocenia budynku.
---
Służę pomocą,
e-Rzecznik Knauf Insulation

Zgłoś | Cytuj | Link

16 kwietnia 2013, 13:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Zgadzam się, że trzeba ustalić przyczynę powstawania zawilgoceń, tylko że niewiele firm obiektywnie podejdzie do tematu - każdy proponuje swoją technologię. Najlepiej skontaktować się z firmą, która zaproponuje identyfikację źródła/miejsca zawilgocenia, a następnie poszukać firmy, która rozwiąże problem, chyba że ktoś wykona usługę kompleksowo. Ozonowanie natomiast można zastosować po wysuszeniu i odgrzybieniu obiektu.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 stycznia 2021, 13:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Niestety czasami tak bywa że w mieszkaniu pojawia się wilgoć i naprawdę może to zależeć od wielu czynników. Jedynym rozwiązaniem jest dokładne osuszenie mieszkania i zamontowanie dobrej wentylacji. Jeżeli chodzi o osuszanie to nie warto zabierać się za to samodzielnie najlepiej jest wynająć odpowiednią firmę polecam https://drytouch.pl/ Jakiś czas temu miałam identyczny problem z wilgocią udało się jej pozbyć dzięki dobremu osuszeniu oraz montażu wentylacji

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • agencja poszukiwania pracy w Polsce Liczba postów: 2 Grupa: Porady i op... link https://top-staff.com.pl/
  • architektura, projektowanie wnętrz- szukam fachowc... Liczba postów: 58 Grupa: Porady i op... Jeśli szukasz fachowców z zakresu architektury i projektowania wnętrz we Wrocławiu, istnieje kilka sposobów, aby ich znaleźć: 1. **Internetowe platformy**: Kor...
  • catering Liczba postów: 33 Grupa: Porady i op... Świetną firmą z którą warto podjąć współpracę w kwestii cateringu jest https://www.miacatering.pl/uslugi-cateri ngowe Jest to bardzo profesjonalna firma dbająca....
  • Pożyczka - gdzie najlepiej ? Liczba postów: 209 Grupa: Porady i op... Zgadzam się z Tobą. Ofert jest wiele, ale warunki są różne i można nieźle się zdziwić przy spłacie. Dlatego warto korzystać z porównywarek, dzięki którym można....
  • Pożyczka Liczba postów: 139 Grupa: Porady i op... Zgadzam się z Tobą. Ofert jest wiele, ale warunki są różne i można nieźle się zdziwić przy spłacie. Dlatego warto korzystać z porównywarek, dzięki którym można....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19158 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 201

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >