Wyciszenie drzwi w bloku

« Powrót do grupy: Wykańczamy budynek

18 maja 2009, 14:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam problem, z resztą jak większość ludzi mieszkających w starym budownictwie. Przez drzwi wejściowe wszystko słychać. Jak i czym wyciszyć takie drzwi w bloku? Czy można np.zainstalować dodatkowe?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 maja 2009, 18:59

Zgadzam sie: good 0 bad

nie ma sensu montować podwójnych drzwi jest to niewygodne a pomiędzy drzwiami dodatkow tworzy się pudło tezonansowe więc lepiej wymienić na jedne ale dobrze wygłuszone. Tu mamy bardzo dobre drzwi z porty granit antywłamaniowe lu opla plus klasy bezpiecznej. obydwie sztuki mają bardzo dobre parametry 32-36dB wygłuszenia i nie są takie drogie pierwsze z montażem to ~2.200 drugie ~1.800 i tu unikałbym tańszych marek typu Gerda Delta PTZ czy temu podobne jest to badziew za nieiwele mniejsze pieniądze, mozna się nixle naciąć.

pzdr.

ostatecznie można drzwi stare obic dermą ale znalezienie w tej chwili firma która to robi jest bardzo ciężkie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 stycznia 2022, 13:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Podbijam temat. Trochę lat minęło. Jakie drzwi najlepsze do mieszkania w bloku, żeby nie dochodziły dźwięki z klatki?

Zgłoś | Cytuj | Link

21 stycznia 2022, 13:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak kupisz drzwi stalowe KMT - akustyczne, to będziesz zadowolona. Super izolują odgłosy z klatki, od razu po montażu, odczujesz różnicę. Poza tym firma ma duże wybór wzorów i kolorów więc dobierzecie coś w swoim stylu.

Zgłoś | Cytuj | Link

30 stycznia 2022, 16:28

Zgadzam sie: good 0 bad

tak, polecam akustyczne drzwi z kmt. mieszkam tuz przy windzie na parterze więc wiecie jak tam jest, zawsze coś się dzieje. ogólnie tym sie nie przejmowałem ale teraz mam małe dziecko w domu i dlatego zdecydowaliśmy się na zmianę. Drzwi faktycznie bardzo dobrze izolują, praktycznie nic nie slychać. dodatkowo mają klasę antywłamaniową RC2. Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 września 2022, 22:28

Zgadzam sie: good 0 bad

@Dominik33, a jaki masz model? ja mam akustyczny 54 i jestem zadowolony. Mogę to podsumować dwoma słowami: cisza i spokój! w środku jest wypełnienie dźwiękochłonne i dlatego tak dobrze izolują

Zgłoś | Cytuj | Link

23 grudnia 2022, 19:51

Zgadzam sie: good 0 bad

@Kajetan, tak ten model. Zgodzę się, że cisza i spokój nastały po montażu tych drzwi. Na tyle na ile może być cicho z małym dzieckiem :D ale przynajmniej dżwięki z klatki wytłumione na maxa! Polecam, mój znajomy też jes zainstalował ze względu na pracę w 100% zdalną i też jest zadowolony

Zgłoś | Cytuj | Link

10 stycznia 2023, 08:26

Zgadzam sie: good 0 bad

My też mamy w mieszkaniu drzwi stalowe KMT model akustyczne. Możemy polecić, super wygłuszają odgłosy. Ich izolacja akustyczna wynosi 43 dB, co jest bardzo wysoką wartością i przekłada sie na duży komfort.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 stycznia 2023, 20:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Przy pracy zdalnej a już na pewno jako team leader lub menedżer podstawa to ddbrze izolujące drzwi, bez tego bardzo ciężko prowadzic spotkania z wieloma osobami :) odkąd zmieniłem drzwi jesto wiele ciszej i lepiej się pracuje

Zgłoś | Cytuj | Link

29 marca 2023, 18:54

Zgadzam sie: good 0 bad

zdecydowałem sie na ten model akustyczny z KMT bo faktycznie ma bardzo dobre parametry izolacji. Dobrze wygłuszają hałasy, do tego wyglądają bardzo porządnie

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19184 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 265

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >