Wynajem mieszkań - Warszawa

« Powrót do grupy: Rynek pierwotny nieruchomości

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
◂  1 2

17 października 2022, 19:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Wynajem mieszkań jest aktualnie przystępny cenowo, zresztą z właścicielami też można się dogadać. Sama niedawno wynajęłam mieszkanie z koleżanką, jednak wolałyśmy to zrobić przez biuro nieruchomości, bo do Warszawy przyjechałyśmy na studia i nie znamy tutaj nikogo. Na https://www.freedom-nieruchomosci.pl/ wyszukałyśmy sobie mieszkania w Warszawie i w bardzo szybkim tempie udało się wynająć dwupokojowe w korzystnej cenie. Cały proces wynajmu odbywał się przy pomocy agenta nieruchomości, więc też miałyśmy spokojną głowę i że zawarte umowy będą uczciwe. Jak szukacie mieszkania, to warto sobie przejrzeć dostępne na ich stronie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 listopada 2022, 09:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Z tym wynajmem mieszkań w stolicy bywa różnie. Zazwyczaj mieszkania dostępne na portalach ogłoszeniowych rozchodzą się, jak ciepłe bułeczki. Szczególnie te, które są w pobliży uczelni. Studentom zależy na dobrej lokalizacji.
____________________________
Wiadomości Warszawa

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 marca 2023, 13:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Z ofertami mieszkań na wynajem jest między innymi serwis https://wynajem22.pl/. Tylko nie ma prowizji przy podpisywaniu umowy tylko płaci się na początek 300 złotych i dzięki temu uzyskuje się dostęp do ogłoszeń w serwisie.

Zgłoś | Cytuj | Link

10 maja 2023, 20:13

Zgadzam sie: good 0 bad

W wynajmie mocno może pomóc zarządca. Takim zarządcą jest Pre Modum. Firma zajmuje się zarówno zarządzaniem nieruchomościami komercyjnymi, mieszkalnymi jak i ich wynajmem. Dzięki temu zaczęłam uważać, że wynajem mieszkania to naprawdę fajna opcja :)

Zgłoś | Cytuj | Link

30 czerwca 2023, 11:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Cześć, jestem na etapie poszukiwania mieszkania do wynajęcia i mam wiele pytań. Jest to moje pierwsze doświadczenie z wynajmem nieruchomości i chciałbym dowiedzieć się więcej o procesie. Jakie są kluczowe rzeczy, na które powinienem zwrócić uwagę podczas oglądania mieszkań? Jakie pytania powinienem zadać potencjalnemu wynajmującemu? Jak mogę zweryfikować, czy cena jest uczciwa? Czy są jakieś ukryte koszty, o których powinienem wiedzieć? Czy powinienem zatrudnić agenta nieruchomości, czy lepiej szukać samodzielnie? Chciałbym także zrozumieć, jak wygląda typowa umowa najmu - co powinna zawierać i na co powinienem zwrócić uwagę? Jakie są moje prawa jako najemcy i jak mogę się chronić przed ewentualnymi problemami? Czy możesz mi doradzić, gdzie mogę znaleźć niezbędne informacje na te tematy? Dziękuję za pomoc!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 czerwca 2023, 11:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Oczywiście, chętnie odpowiem na twoje pytania. Przede wszystkim, oglądając mieszkanie, zwróć uwagę na jego stan techniczny (na przykład, czy nie ma wilgoci, czy instalacje są sprawne), lokalizację, bliskość infrastruktury (sklepy, przystanki komunikacji publicznej) oraz ogólne wrażenie.

Podczas rozmowy z wynajmującym pytaj o koszty utrzymania, możliwość negocjacji ceny, jakie są warunki najmu, czy istnieje kaucja itp. Co do ceny, warto porównać ją z innymi ofertami w tej samej okolicy i o podobnym standardzie.

Co do agenta nieruchomości, to wszystko zależy od ciebie. Agent może ci zaoszczędzić czas i stres, ale z drugiej strony, usługi takiego agenta są dodatkowym kosztem.

Umowa najmu powinna zawierać informacje na temat ceny najmu, długości najmu, warunków zwrotu kaucji, kosztów utrzymania, a także informacje o tym, co się stanie, jeśli wcześniej zdecydujesz się opuścić mieszkanie. Twoje prawa jako najemcy obejmują prawo do korzystania z mieszkania bez zakłóceń, prawo do zastosowania zasady "cichego najmu" oraz prawo do ochrony przed nieuzasadnionym wypowiedzeniem umowy najmu.

Jeśli chodzi o dodatkowe informacje, znalazłem dla ciebie bardzo przydatny artykuł na Comparic. Ten artykuł comparic.pl zawiera wiele przydatnych wskazówek dotyczących wynajmu mieszkań, które mogą ci pomóc. Zdecydowanie polecam go przeczytać przed podjęciem decyzji.

Mam nadzieję, że te informacje będą dla ciebie przydatne! Powodzenia w poszukiwaniach!

Zgłoś | Cytuj | Link

28 września 2023, 12:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja polecam zajrzeć na stronę: https://torun.mdr.pl/ . Tutaj są informacje o wynajmie mieszkań na korzystnych warunkach z możliwością (po czasie) przejęcia prawa własności. Takie osiedla są nie tylko w Toruniu, ale też w innych miejscach w Polsce, także w Warszawie.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
◂  1 2


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 290

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >