Z czego zrobić ściankę działową?

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

Stron: 14 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  6 7 8 9 10  ▸  ▸▸

12 października 2016, 14:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Ok, a powiedzcie mi, czy postawienie takiej ścianki samemu, jeśli do tej pory nie miało się do czynienia z tematem jest trudne?
Powoli się do tego przymierzam. Póki co pytam i oglądam filmiki w stylu tego: http://knauf.pl/filmy . Plan już powoli klaruje mi się w głowie. Dobrze by było jeszcze usłyszeć, że postawienie takiej ścianki to nic trudnego i na pewno sobie z tym poradzę ;)

Ten post był edytowany przez filka dnia: 12 października 2016, 14:29
Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 października 2016, 22:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Jest proste, tylko co z tego? Nie ma sensu korzystać z jakiegoś materiału tylko dlatego że jest łatwy w stosowaniu. To są materiały konstrukcyjne, muszą być solidne i mieć dobre parametry. A taka ścianka ma wszystkie parametry poniżej tego co oferuje choćby ścianka z Porothermu 11,5 cm. Nie widzę sensu wykorzystywania takiej ścianki w np. nowym budownictwie albo mając stan developerski. Po prostu lepiej i rozsądniej w takiej sytuacji wymurować sobie ścianki działowe z materiału, który daje chociaż te 45 db i umożliwia powieszenie szafek i półek. Na działówce regipsu nie ma na to szans.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 października 2016, 13:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Przydatne porady :)

Zgłoś | Cytuj | Link

31 października 2016, 19:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: beniovsky napisał: Po prostu lepiej i
rozsądniej w takiej sytuacji wymurować sobie ścianki
działowe z materiału, który daje chociaż te 45 db i
umożliwia powieszenie szafek i półek. Na działówce
regipsu nie ma na to szans.


Zgadzam się. W starym mieszkaniu miałem ściany działowe z regipsów i to była masakra. Teraz mam wszystkie ściany z pustaków ceramicznych i akustyka pomieszczeń jest o niebo lepsza. O możliwości wieszania ciężkich szafek i nadstawek nawet już nie wspominam, bo to oczywista oczywistość ^^

Zgłoś | Cytuj | Link

2 listopada 2016, 09:16

Zgadzam sie: good 0 bad

bez przesady, to ma być raptem ścianka działowa - żadna filozofia. Żeby ewentualnie jakoś urozmaicić tą ściankę to wybierz się np do 3D Laboratory http://3dlaboratory.com.pl/ i tam zaprojektujecie takie panele na ściankę

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

17 listopada 2016, 17:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mam działowe z cienkiego Porothermu. Na 8 cm ścianie wiszą mi szafki z książkami, suma summarum jakieś 50 kg na jednej szafce. Spróbujcie to samo zrobić na płycie GK. Nie byłoby czego zbierać... :D

Zgłoś | Cytuj | Link

23 listopada 2016, 00:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Prostym i chyba też najtańszym rozwiązaniem byłoby kupienie /www.rigips.pl/systemy-rigips,ScianyDzialowe.htm#1 myślę, że taka ścianka działowa dość dobrze spełni swoją rolę w dalszej budowie a jednocześnie nie ruszy tak bardzo portfela. Można to dodatkowo połączyć z wełną mineralną. Korzystam z takiego rozwiązania i bardzo sobie chwalę.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 listopada 2016, 14:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: mamflow napisał: Ja mam działowe z cienkiego Porothermu. Na 8 cm ścianie
wiszą mi szafki z książkami, suma summarum jakieś 50 kg
na jednej szafce. Spróbujcie to samo zrobić na płycie GK.
Nie byłoby czego zbierać... :D


Potwierdzam - to bardzo dobry materiał na ściany działowe. Bardzo łatwo się go też łączyc ze ścianami nośnymi z Porothermu (identyczny wymiar pionowy pustaków). To mocno ułatwia pracę

Zgłoś | Cytuj | Link

29 listopada 2016, 19:36

Zgadzam sie: good 0 bad

My mamy silikat i szczerze jestem zadowolona z wyboru twarda ściana, nie ma problemu żeby coś powiesić i zarazem w miarę dobrze dźwiękoszczelna .

Zgłoś | Cytuj | Link

1 grudnia 2016, 14:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Silikat i ceramika Porotherm to zdecydowanie najlepsze rozwiązania na ściany działowe! Jeszcze kwestia z czego się ma ściany nośne - czasami lepiej jest zostać przy tym samym materiale, żeby nie trzeba było podkuwać ściany nośnej. U mnie oba rodzaje ścian (nośne i działowe) są wykonane z Porothermu. Od strony użytkownika tego typu ścian działowych nie widzę specjalnie jakichś minusów - ściana jest bardzo wytrzymała, daje się obciążać półkami i bardzo dobrze izoluje od dźwięków. Mogę tylko polecić :) Działowe są dołączone do nośnych specjalnymi kotwami zatopionymi w zaprawie - wymiary się zgadzają, więc było to bardzo proste rozwiazanie.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 14 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  6 7 8 9 10  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Stres i nerwy przy budowie domu i kredytach - jak... Liczba postów: 17 Grupa: Stawiamy śc... Adaptogeny to naturalne substancje, które wspomagają organizm w adaptacji do zmieniających się warunków i sytuacji stresowych. Działają one regulująco na układ....
  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • jakiej firmy tynk silikonowy? Liczba postów: 92 Grupa: Stawiamy śc... Szanowna Pani, Tynk modelowany Foveo-Tech TSS 05 bez przeszkód można aplikować na różne powierzchnie, w tym na powierzchnie mocno nasłonecznione. Tynk jest odpo...
  • czy warto budować dom ze ścian jednowarstwowych Liczba postów: 135 Grupa: Stawiamy śc... Hej, jeśli korzystacie z materiałów wienerberger to zerknijcie na ten ich konkurs, bo mogą Wam zwrócić za nie pieniądze: https://www.budogram.pl/konkurs
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 4955 Grupa: Stawiamy śc... Ja polecam przede wszystkim kupowanie zestawów, dostępne są np. zestawy kluczy trzpieniowych, torx, płaskich, nasadkowych, szczękowych, otwornic oraz zestawy un...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19163 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 239

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >