Z czego zrobić ściankę działową?

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

Stron: 14 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

29 lipca 2010, 11:34

Zgadzam sie: good 2 bad

Z czego zrobić ściankę działową. Lepiej z normalnej cegły czy może ze szklanego pustaka? A może polecicie jeszcze inny materiał?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 lipca 2010, 11:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam bardzo małe doświadczenie w tym temacie, ale wiem jedno, ja mam ściankę działową z pustaka i same problemy z tym, wszystko co chciałbym powieścić nie nadaję się na tą ścianę, radzę zwykłą cegłę

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 lipca 2010, 13:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli ma być to prosta ścianka działowa to polecam szklany pustak. Można wtedy zrobić jakieś lufciki na zdjęcia czy wazony bądź inne rzeczy.

Zgłoś | Cytuj | Link

31 lipca 2010, 21:46

Zgadzam sie: good 0 bad

najlepiej z BK, szybko latwo i przy wierceniu, wieszaniu bezproblemowo 8)

Zgłoś | Cytuj | Link

3 sierpnia 2010, 10:31

Zgadzam sie: good 0 bad

No właśnie popieram Filipa, najlepiej jest zrobić z BK :D

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 sierpnia 2010, 22:26

Zgadzam sie: good 0 bad

gdybym ja miał robić też zrobiłbym BK. Materiał trwały i najłatwiejszy w obróbce. Ale można też płytę GK czy cokolwiek. Ale żadnych cegieł ani innych twardych i ciężkich w obsłudze materiałów. Takie moje zdanie ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

24 sierpnia 2010, 18:01

Zgadzam sie: good 0 bad

ale przy k/g masz telikatna scianke i w dodatku slabo dzieko szczelna, wiem ze i tak przez drzwi przejdzie wiecej odglosow, ale moim zdaniem BK trwalszy.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 sierpnia 2010, 18:02

Zgadzam sie: good 0 bad

chyba ze lubisz przebudowywac, to w niedalekiej przyszlosci scianka k/g latwiejsza do wyburzenia :D

Zgłoś | Cytuj | Link

26 sierpnia 2010, 16:34

Zgadzam sie: good 0 bad

hehe ja wiem, że beton trwalszy od gipsu. Mówię tylko przykładowo i odradzam używania ciężkich i kłopotliwych materiałów, ze szczególnym odradzeniem cegły.

Zgłoś | Cytuj | Link

15 stycznia 2011, 17:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli chodzi o ściany na parterze, to tak jak piszą Przedmówcy dobrym rozwiązaniem są bloczki z betonu komórkowego. Natomiast jeśli chodzi np. a ściany działowe na poddaszu, to świetnie sprawdzają się lekkie ścianki szkieletowe z GK. Pomiędzy szkielet należy zamontować wełnę mineralną, która posiada bardzo dobre właściwości izolacji akustycznej. Wełna mineralna bardzo dobrze tłumi dźwięki przenoszone przez powietrze. Typowymi źródłami tego rodzaju dźwięku są rozmowy ludzkie, odgłosy zwierząt,radio,tv - a więc te które chcemy wygłuszyć.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 14 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • jakiej firmy tynk silikonowy? Liczba postów: 92 Grupa: Stawiamy śc... Szanowna Pani, Tynk modelowany Foveo-Tech TSS 05 bez przeszkód można aplikować na różne powierzchnie, w tym na powierzchnie mocno nasłonecznione. Tynk jest odpo...
  • Stres i nerwy przy budowie domu i kredytach - jak... Liczba postów: 9 Grupa: Stawiamy śc... Budowa domu i kredyty to zwykle związane ze stresem i nerwami, ponieważ oba te procesy wymagają dużego zaangażowania finansowego, czasowego i emocjonalnego. Jed...
  • czy warto budować dom ze ścian jednowarstwowych Liczba postów: 135 Grupa: Stawiamy śc... Hej, jeśli korzystacie z materiałów wienerberger to zerknijcie na ten ich konkurs, bo mogą Wam zwrócić za nie pieniądze: https://www.budogram.pl/konkurs
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 4955 Grupa: Stawiamy śc... Ja polecam przede wszystkim kupowanie zestawów, dostępne są np. zestawy kluczy trzpieniowych, torx, płaskich, nasadkowych, szczękowych, otwornic oraz zestawy un...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19151 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 311

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >