Żaluzje, rolety a izolacja termiczna

« Powrót do grupy: Wykańczamy budynek

Stron: 13 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

17 lipca 2010, 14:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam!
Pokój na poddaszu bardzo się nagrzewa latem. Ostatnio wpadłem na pomysł założenia czegoś na okna co wyizoluje promienie słoneczne. I teraz sedno sprawy: co bardziej "ochłodzi" ten pokój? Posiedziałem trochę w internecie i znalazłem rolety które nie przepuszczają światła i izolują ciepło, ale są one dosyć drogie. Czy założenie zwykłych żaluzji nie było by bardziej opłacalne? Jak rolety i żaluzje i rolety sprawdzają się w praktyce?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

17 lipca 2010, 15:38

Zgadzam sie: good 0 bad

zwykle rolety nie przepuszczaja swiatla (badz w malym stopniu, w zaleznosci od materialu), natomiast rolety ze specjalna powloka alu nie przepuszczaja rowniez promieniowania cieplnego (badz ograniczaja go w duzym stopniu) ... oczywiscie roleta taka powinna byc zamontowana na prowadnicach bocznych, aby dokladnie zaizolowac przestrzen pomiedzy oknem, a pomieszczeniem ... owszem jest to drogie, ale komfort w pomieszczeniu - bezcenne :lol: ... zaluzje raczej odpadaja na okno dachowe ;-)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 lipca 2010, 02:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Źle się wyraziłem. Pokój jest na ostatnim piętrze ale okna zwykłe. A jak z montażem?

Zgłoś | Cytuj | Link

18 lipca 2010, 12:49

Zgadzam sie: good 0 bad

montaz rolet zazwyczaj jest dziecinnie prosty ... widzialem przyklejane i przykrecane (chociaz tym przyklejanym nie ufam za bardzo) ... prowdnice moga byc przyklejane, bo nie przenosza obciazen ... zazwyczaj na prowadnicy jest pasek tasmy klejacej o duzej wytrzymalosci http://www.youtube.com/watch?v=dG-mmNKfnvs ... jezeli okna sa normalne, to sa rowniez zaluzje, ale te poziome ciezko sie czysci ... pionowe najczesciej montuje sie do nadproza, i dodatkowo po otwarciu (rozkreceniu) zajmuja sporo miejsca na lub przed parapetem

Zgłoś | Cytuj | Link

25 maja 2011, 19:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Polecam żaluzje drewniane - to odrobina luksusu, na który możemy sobie pozwolić.
Kupiłam w "lenex" duże żaluzje o piórach 50mm- są super, nadają ciepła i prestiżu
www.zaluzje-roletki.pl
ttp://otobiznes.pl/cs11187-lenex

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 maja 2011, 10:09

Zgadzam sie: good 0 bad

To prawda... drewniane żaluzje w pewnym momencie stały się kiczem, ale teraz znów powracają do łask i to z podwójną siłą :) Mi się drewniane żaluzje bardzo podobają, uważam że to taka miła odmiana od oklepanych już rolet

Zgłoś | Cytuj | Link

20 lutego 2013, 13:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Myślę, że najlepiej gdybyś założył firanki i zasłony. W upalny dzień możesz je zasłonić i słońce nie będzie wpadało a w pokoju będzie chłodniej.

Zgłoś | Cytuj | Link

5 stycznia 2014, 10:20

Zgadzam sie: good 0 bad

CO do zasłon i rolet, to osobiście uważam, że powinieneś zakupić takie produkty w sklepie Debastor.com. Mają oni naprawdę atrakcyjną ofertę.

Zgłoś | Cytuj | Link

10 lipca 2015, 15:11

Zgadzam sie: good 0 bad

debastor.com jak dla mnie to jest bardzo dobra firma z roletami i żaluzjami.

Zgłoś | Cytuj | Link

13 sierpnia 2015, 13:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Żaluzje czy rolety wcale nie wykluczają opcji założenia firanek jako dodatkowej ozdoby,wręcz przeciwnie bo często można spotkać właśnie takie aranżacje. Akurat żaluzjami i roletami zajmujemy się na co dzień,wiec możemy pomóc w kwestii wyboru.

www.Vitre.net.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 13 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19162 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 256

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >