Zmiękczacz do wody na cały dom

« Powrót do grupy: Moja budowa

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

26 stycznia 2017, 14:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Drodzy forumowicze, szczęśliwie dobiega końca budowa mojego wymarzonego domu. Zostały dosłownie kosmetyczne poprawki i będę mógł się na wiosnę/lato wprowadzać. Pytanie o system uzdatniania, który zmiękczy wodę tak kompleksowo w całym domu. Mamy podciągniętą wodociągówkę ale z informacji dostępnych na stronie wodociągów jest informacja że twardość wynosi 300 mg CaCO3 na litr. Mnie osobiście to przeszkadza i chciałbym coś z tym zrobić. Poza tym armatura w łazience trochę kosztowała a niechiałbym żeby za miesiąc obrosła kamieniem. Jakieś rady? Macie takie coś jak zmiękczacz wody u Was w domach? Czym się kierować przy zakupie takiego urządzenia?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 stycznia 2017, 15:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Witaj, gratulacje! Moim zdaniem świetny pomysł bo fakt taka twardość może przysporzyć bólu głowy. Do picia niby ok ale poza tym to kamień zrobi się w tydzień i wspomniane przez Ciebie osady też szybko się pojawią. Na pewno biorąc pod uwagę konkretny model sprawdziłbym produkcję czy oby nie chińska. To po pierwsze. Po drugie jaka gwarancja, serwis i genralnie wszystko w razie jakiejkolwiek usterki noi wreszcie po trzecie koszty eksploatacji. To moim zdaniem najważniejsze aspekty jakimi powinieneś się Michale kierować przy zakupie zmiękczacza wody.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 lutego 2017, 11:53

Zgadzam sie: good 0 bad

No dokładnie, pierwsza rzecz jaką zrobiłem po wprowadzeniu się do nowego domu to kupiłem od razu zmiękczacz wody bo już wcześniej miałem informację od wodociągów, że woda jest w mojej okolicy średnio twarda a jak jest średnio twarda to wiadomo, że kamień się osadzi prędzej czy później. O osadach na armaturze za parę tysięcy nie wspominając. Z tych, które mogę polecić to Ecoperla Slimline albo Ecoperla Softower. Ja mam akurat Slimline CS 30 bo nie miałem aż tyle miejsca, żeby założyć sobie zmiękczacz dwuczęściowy. Więcej do poczytania http://www.filtry-do-wody.info/recenzja-zmiek czaczy-wody-ecoperla-slimline-cs/

Zgłoś | Cytuj | Link

30 marca 2017, 11:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Duży wybór filtrów różnego typu ma hurtownia Swatt. Mam na myśli wkłady do instalacji wodnych, w przypadku wody pitnej, ale też do centralnego ogrzewania. Jeśli w swoich instalacjach potrzebuję takich filtrów to kupuję u nich. Prosta zasada – dobra jakość za nieduże pieniądze, to mi są w stanie tutaj zaoferować. Lista wkładów jakie mają na stanie jest na swatt.pl.

Zgłoś | Cytuj | Link

18 kwietnia 2017, 10:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Wielkie dzięki, koledzy. Zdecydowałem się faktycznie na zmiękczacz Ecoperla Slimline o największej pojemności, ze względu na kilka szczegółów. Do urządzenia przekonał mnie suchy zbiornik soli, Ecoperla Perfect system, długa gwarancja i komponenty firm, które na rynku uzdatniania wody mają wypracowaną renomę już od lat. Zmiękczacz działa w domu już drugi miesiąc, nie mam żadnych zastrzeżeń.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 kwietnia 2017, 22:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Do filtrowania wody z piasku, czy rdzy sprawdzone akcesoria sprzedaje Swatt przez swój sklep na swatt.pl. Z hurtownią już współpracuję trochę, a zaczęło się od techniki grzewczej. Oferta bardzo szeroka, kompleksowa, większość firm instalatorskich powinno u nich bez problemu znaleźć osprzęt dla siebie. Wiem, że sporo konkurencyjnych ekip ode mnie z regionu właśnie tutaj robi też zaopatrzenie.

Zgłoś | Cytuj | Link

9 maja 2017, 09:57

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam serdecznie.
Odświeżę temat, obecnie stoję przed wyborem zmiękczacza do domku jednorodzinnego. Przejrzałam już chyba strony wszystkich producentów, i myślę, że znalazłam urządzenie dla naszej rodziny. Oto moje wymagania:
- zmiękczacz musi być niewielki - powierzchnia w kotłowni, którą mam do zagospodarowania nie pozwoli na urządzenie dwuczęściowe,
- musi być wydajny
- musi być bezpieczny (do tego podpunktu zaliczam gwarancję, im dłuższa tym lepsza)
- musi być wykonany z dobrej jakości komponentów - nie znam się na tym za dobrze. Wiem tyle, ile obiecuje producent.

Na podstawie powyższych podpunktów wybrałam zmiękczacz Ecoperla Toro (http://www.filtry-do-wody.info/produkt/zmiekczacz-ecoperla- toro/) - wymiary mi odpowiadają, użytkownicy na forach chwalą wydajność, gwarancja jest długa a producent chwali się komponentami najlepszych graczy na rynku. Byłabym zdecydowana, ale chciałabym usłyszeć Wasze opinie.
Pozdrawiam ciepło,
Ania.

Zgłoś | Cytuj | Link

18 maja 2017, 09:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Anno, Ecoperla Toro to bardzo dobry sprzęt: żywica Lewatit, oddzielny zbiornik na solankę, regeneracja metodą upFlow - to wszystko zalety, które trudno przegapić. Biorąc pod uwagę fakt, że jest to dodatkowo naprawdę estetyczny zmiękczacz, zamknięty w obudowie, którą można wcisnąć praktycznie wszędzie - uważam, że jest to doskonały wybór za tę cenę.

Zgłoś | Cytuj | Link

5 czerwca 2017, 12:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Dziękuję za poradę, tę i wszystkie w tym temacie, urządzenie zakupiłam, szwagier sam zamontował dlatego udało się dodatkowo zaoszczędzić na kosztach. Ecoperla Toro to bardzo dobry zmiękczacz dla osób, którym trochę brakuje miejsca na filtr o standardowych wymiarach. Bardzo cieszy mnie informacja o dobrej żywicy, bo czytałam, że poza głowicą jest to najważniejszy czynnik dla zmiękczania wody. Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam!

Zgłoś | Cytuj | Link

5 czerwca 2017, 17:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Znajomy ma i jest zadowolony. Czuć różnicę nawet podczas mycia rąk.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Monitoring mojego domu Liczba postów: 60 Grupa: Moja budowa W przypadku monitoringu to ze swojej strony polecam zwrócić uwagę na model KZ5 na który również postawiliśmy w naszej firmie. Jest to wersja obrotowa także pozw...
  • Logistyka Liczba postów: 36 Grupa: Moja budowa Wymiana danych w czasie rzeczywistym między partnerami biznesowymi jest fundamentem sprawnego łańcucha dostaw. Dzięki technologiom takim jak IoT i blockchain, m...
  • Czujnik wypełnienia szamba Liczba postów: 13 Grupa: Moja budowa Ja ostatnio miałem problem z kanalizacją a mianowicie w bloku jak sąsiedzi spuszczali wodę w kuchni , myli naczynia to wszystko lądowało u mnie - wybijało ze zl...
  • Wiata Garażowa Liczba postów: 12 Grupa: Moja budowa Ważne jest, żeby wiata garażowa była wykonana z możliwie najlepszych komponentów. Wszystko powinno być ocynkowane i pomalowane. Polecam tę firmę oni zrobię wsz...
  • Komu zlecić budowę hali? Liczba postów: 47 Grupa: Moja budowa Jeżeli wiata garażowa to tylko w firmie, która specjalizuje się w carportach metalowych. Wszystkie produkty są najwyższej jakości.

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 352

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >