balustrady szklane

« Powrót do grupy: Wykańczamy budynek

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

22 maja 2009, 16:41

Zgadzam sie: good 0 bad

ma ktoś balustrady szklane u siebie? jak się sprawują? są bezpieczne czy nie bardzo? aha i jak jest z ich montażem?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 czerwca 2009, 16:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Hmmm....nigdy o takich nie słyszałem...ale na pewno szklane?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 czerwca 2009, 16:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Witaj. Takie balustrady to raczej w urzędach albo biurach. W domu są mało praktyczne. Sprawiają,że wystrój jest surowy, no i szybko się brudzą.

Zgłoś | Cytuj | Link

1 września 2015, 10:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Szklane balustrady są coraz bardziej popularne i często są stosowane w nowoczesnym budownictwie. Szkło kojarzy się nie tylko z lekkością ale i z prostotą, co sprawia że cała konstrukcja nabiera lekkości, ponadto nie zatrzymują one światła,co pozwala optycznie powiększać wnętrza. Jest wiele typów szklanych balustrad. Mogą to być balustrady szklane samonośne - tafle szkła (szkło VSG/ESG 8.8.4) mogą być mocowane w stalowych, bądź aluminiowych profilach; bądź konstrukcyjne wykonane z rur, płaskowników, w których wypełnienie stanowi szkło bezpieczne VSG 4.4.2; 5.5.2; 6.6.2 lub szkło bezpieczne hartowane ESG/PVB/ESG 4.4.2; 5.5.2; 6.6.2. Więcej na ten temat znajdziecie na www.eskat.com.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

2 września 2015, 09:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Balustrady szklane właśnie coraz częściej stosowane są w domach jednorodzinnych. Tak jak napisał zbych.1986 są lekkie i rozjaśniają wnętrze jak i je powiększają. Świetnie wyglądają w połączeniu ze stalą nierdzewną czy drewnem. Odpowiednia grubość tafli szkła daje bezpieczeństwo :) Parę realizacji zastosowania w budownictwie mieszkalnym :) Ciekawie wyglądają prawda? Więcej realizacji znajdziecie tutaj.



Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 września 2015, 18:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Łaał piekne. Szczególnie te pierwsze rozwiązaie z drewnianymi poręczami.

Zgłoś | Cytuj | Link

18 września 2015, 10:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Takie balustrady super wyglądają. Ale słabo się sprawują w domu gdzie są małe dzieci - sami rozumiecie co mam na myśli. Codziennie trzeba je czyścić, bo ślady palców pojawiają się tak szybko, że można nie nadążyć z ich usuwaniem. Wiadomo, że balustrady są dostosowane wysokością do dorosłego człowieka, więc dziecko zawsze będzie dotykać rękoma szkła, a nie drewnianej poręczy. Gdy w domu nie ma dzieci, albo dzieci są już na tyle duże, że można od nich wymagać utrzymania czystości, to takie balustrady wyglądają naprawdę ciekawie. Nadają sporo lekkości i są bardzo nowoczesne.

Zgłoś | Cytuj | Link

18 września 2015, 14:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Takie balustrady mają tę jedną zaletę, że właściwie pasują do każdego rodzaju kolorystyki, w końcu są przeźroczyste ;) Mimo wszystko ja bym się nie zdecydował na tego typu rozwiązanie. Mam w domu małe dzieci i już widzę oczami wyobraźni te wszystkie odciski palców na tych szklanych powierzchniach... z resztą nie muszę sobie tego wyobrażać, wystarczy, że spojrzę na drzwi balkonowe ;) Jak komuś marzą się nowoczesne wnętrza to taka balustrada będzie dobrym rozwiązaniem, ale do przytulnych wnętrz raczej się nie nadaje.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 września 2015, 13:56

Zgadzam sie: good 0 bad

balustrady szklane podobają mi się osobiście ale chyba nie dałbym sobie z czystego szkła. Przy małych dzieciach mógłby być problem z utrzymaniem w czystości takiego szkła. Wiecznie byłyby jakie odciski palców albo plamy. Ja bym osobiście wybrał jakieś wersje z mrożonego szkła albo jakimś dodatkiem aby nie było widać tak bardzo tych palców.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 września 2015, 14:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Zdecydowanie ja nie polecam szklanego. Przynajmniej z mojego punktu widzenia, gdzie mam dzieci i psa. Wszystko jest poslinione, sa zacieki itp. Dzieci zastawiaja palce i inne rzeczy. Wszystko ladnie wyglada, ale trzeba duzo za tym chodzic. Dodatkowo pies lubi ta balustrade lizac. Zrobilismy przezroczysta ze szkla wlasnie dlatego, ze jest to uniwersalne rozwiazanie, no ale...

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 195

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >