czy można samemu zrobić saunę?

« Powrót do grupy: Wykańczamy budynek

Stron: 10 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

24 czerwca 2009, 13:18

Zgadzam sie: good 0 bad

witam,
moje pytanie tak jak w temacie, czy można samemu zrobić saunę w domu? żeby nie trzeba było kupować gotowych, tylko samemu ją wykonać? jak to zrobić, jakich materiałów użyć i czy się opłaca?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 lipca 2009, 11:38

Zgadzam sie: good 0 bad

pewnie, że można zrobić samemu. Mój znajomy ostatnio robił, ale pytanie czy się opłaca? ja uważam, że lepiej jest kupić gotową saunę, nie są drogie za około 6000 zł, są sauny dwuosobowe na podczerwień, jednoosobowe są tańsze. i zawsze masz gwarancje na nią a jak sam zrobisz to niestety już nie ma gwarancji. A poza tym to firma od razu zamontuje Ci ją w domu i nie będziesz się musiał męczyć :wink: także ja bym polecał Ci kupić już gotową, bez problemu, bez bałaganu i masz pewność, że będzie dobrze działać :wink:

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 lipca 2009, 11:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Oczywiście można. Trzeba jednak pamiętać o zastosowaniu materiałów odpowiedniej jakości – np. drewno o małej ilości żywicy i sęków (np. świerk skandynawski, jodła kanadyjska,cedr). Kolejne aspekty to odpowiedni piec (moc dobrana do wielkości pomieszczenia) izolacja termiczna ścian (tak, aby ciepło nie uciekało na zewnątrz) oraz wentylacja (względy bezpieczeństwa). Należy zadbać o to, aby drzwi nie miały metalowej klamki i otwierały się na zewnątrz (jednym pchnięciem – umożliwia to zastosowanie zamka rolkowego). Jest dużo aspektów, o których należy pamiętać – od tego zależy bezpieczeństwo użytkowników i prawidłowe funkcjonowanie sauny. Trochę informacji na temat budowy można znaleźć w sieci (portale budowlane). Koszt samodzielnej budowy może czasem niewiele różnić się od kosztów związanych ze zleceniem budowy autoryzowanemu wykonawcy (który dodatkowo zapewni odpowiednia jakość materiałów i większe bezpieczeństwo).

Pozdrawiam,
Ekspert Wedi

Zgłoś | Cytuj | Link

21 sierpnia 2009, 01:12

Zgadzam sie: good 0 bad

wiele rzeczy w życiu robiłem ale skonstruowania suny bym się raczej nie podjął uważam to za specjalizację i wolałbym to zostawić fachowcowi i mieć zrobione porządnie.

Zgłoś | Cytuj | Link

1 września 2009, 17:17

Zgadzam sie: good 0 bad

no no no podziwiać za odwagę żeby samemu wziąć się za robienie sauny. Ja bym się tego nigdy nie podjął, również wole dopłacić w takim przypadku i wziąć fachowców, albo kupić gotową wtedy będę miał pewność, że to będzie prawidłowo zrobione:)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 września 2009, 14:13

Zgadzam sie: good 0 bad

załóżmy że znasz metodę masz materiały etc. a;le jeśli coś pominiesz przez przypadek to to wszystko zgnije i naprawa będzie kosztować więcej niż montaż fachowca.

Zgłoś | Cytuj | Link

17 września 2009, 01:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Wiele rzeczy widziałem zrobionych własnymi siłami przez klientów i powiem tak:
1. są prace, które można wykonać samemu
2. są prace, o których można poczytać, spróbować i wykonać samemu
3. są prace, które wymagają minimalnego choćby doświadczenia
4. są prace, które wymagają wiedzy i wprawy
5. są prace, których nawet dobrzy fachowcy z zakresu remontów i wykończeń się nie podejmą

ad5. -> bo są odpowiedzialni i kropka.

Historia prawdziwa:
Przy wykończeniu domu jednorodzinnego inwestor /klient/ postanowił, mimo moich sugestii o zleceniu tego specjalistom, podjąć się samodzielnie budowy sauny w łazience na piętrze. Z podziwem obserwowałem jego zapał w znoszeniu materiałów i skręcaniu konstrukcji. Opierał się na jakimś projekcie z czasopisma i notatkach /pewnie z internetu :)/, bo leżało z boku.
Dłubał, dłubał, wydłubał i wstawił do łazienki kloca z kantówek obitego płytą OSB. Poprosił o oklejenie z zewnątrz płytkami, co oczywiście zostało zrobione krwawicą glazurnika, któremu płytki dziwnie nie chciały układać się na zwichrowanej konstrukcji.

Po tym wszystkim klient wykańczał sobie sam wnętrze folią, drewnem i co tam jeszcze było potrzebne,l podpiął ujście do komina itd. Nikt z nas nie wnikał w te prace, czasem tylko zajrzał któryś by zobaczyć postępy i skrzywić się na widok szpar i nierówności. Na koniec okazało się, że zgodnie z projektem we wnętrzu powinno być światło i jakiś mały nawiew ścienny od spodu.
Nie muszę chyba pisać komu najpierw poleciała szczęka na podłogę i chodził jak struty przez kilka następnych dni...

Wniosek - jak nie masz finansów by zapłacić specjaliście, który da gwarancję za wykonanie takiego, jakby nie patrzeć, luksusiku - to odpuść, bo szkoda Twojej pracy, czasu i pieniędzy wywalonych w błoto. Do tego jeszcze zniszczysz prędzej czy później łazienkę nadmiarem wilgoci i dopiero zaboli...

Zgłoś | Cytuj | Link

25 września 2009, 12:12

Zgadzam sie: good 0 bad

no no kolego podziwiam za odwagę, żeby samemu robić saunę.... hmmmm a nie będziesz później bał się korzystać z niej :roll:

Zgłoś | Cytuj | Link

8 października 2009, 23:49

Zgadzam sie: good 0 bad

i to co kolega opisał to są nazwijmy to takie małe sprawy które mogą spowodować duży ból głowy.

Zgłoś | Cytuj | Link

9 kwietnia 2010, 22:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Czy Wy czasem nie przesadzacie ? Owszem, sauna kojarzyć się może z kosztami i wyjątkowo starannie dobranymi materiałami.Ale pomyślcie rozsądnie.Przecież to tylko trochę desek z byle jakim piecem :wink: Może spójrzcie na pierwowzór sauny , czy to naprawdę tak skomplikowane i kosztowne pomieszczenie ? Chyba macie cywilizacyjnie spaczone spojrzenie :twisted:

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 10 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Fototapeta - modna, czy niekoniecznie? Liczba postów: 6401 Grupa: Wykańczamy... Interesuje mnie tapeta do sypialni glamour i tapeta do salonu. Zależy mi na tapetach produkowanych z flizeliny. W Internecie znalazłam sklep Pasion Tapety. Więc...
  • Baterie prysznicowe - jakie wybrać Liczba postów: 6 Grupa: Wykańczamy... W zakresie baterii prysznicowych to warto zapoznać się z ofertą Oltens u których możliwości w tym zakresie jest naprawdę sporo i na https://oltens.com/pl/bateri...
  • narzędzia do wykończenia domu Liczba postów: 20 Grupa: Wykańczamy... Narzędzia do wykończenia domu są niezbędnym wyposażeniem dla każdego majsterkowicza czy profesjonalnego remontowicza. Pomagają w precyzyjnym i efektywnym wykońc...
  • Jaki taras - drewno czy płytki?? Liczba postów: 435 Grupa: Wykańczamy... Przygotowując się do sezonu ogrodowego, zastanawiam się nad zakupem nowych mebli oraz dodatków, które urozmaicą mój ogród. Czy ktoś może polecić sklep z akcesor...
  • malowanie ścian Liczba postów: 198 Grupa: Wykańczamy... Kolega wyżej wrzucił bardzo ciekawy sklep - zapoznajcie się, bo naprawdę warto.

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 168

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >