czy można samemu zrobić saunę?

« Powrót do grupy: Wykańczamy budynek

Stron: 10 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

1 marca 2012, 14:34

Zgadzam sie: good 0 bad

@woodson Jak juz zrobisz tą saunę to weź wrzuć jakieś zdjęcie i podziel się z nami doświadczeniem jestem ciekawy czy się udało. ja to o saunie to pomarzyć mogę jedynie co to na basenie sobie czasem skorzystam... a co! ;)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 kwietnia 2012, 19:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Dokonałem już pierwszych zakupów na allegro: piec -800zł (najprostsze sterowanie) oraz szklane drzwi 700zł (można taniej - wykonane własnoręcznie - drewniane z szybką lub bez). Jak widać są to najdroższe elementy - jak na polski rynek ceny niewygórowane - nadal uważam, że traktowanie sauny przez producentów jako luksusu jest niemoralne . (a swoją drogą 2 lata temu udało mi się kupić w Luksemburgu saunę do składania 200x170x200 cm z piecem 7kW 3f za 800 euro (3300zł) - pełne drewno grubości 5cm, szklane drzwi).
Swoją saunę planuję budować w lipcu. Z moich doświadczeń wynika, że rozkład temperatury w saunie jest nierównomierny: przy podłodze bliski temperatury otoczenia a w najwyższej części nawet do 110 stopni - zależny od mocy pieca, zadanej temperatury, izolacji ścian oraz cyrkulacji powietrza - stąd leżanki umieszczone na różnych wysokościach. Najważniejsza jest izolacja ścian i sufitu sauny. Ściany wewnętrzne zamierzam wykonać z desek boazeryjnych na (drzewo liściaste) na stelażu z kantówki 50x30mm, następnie 5 cm wełny mineralnej cienki styropian 5mm z aluminiową powłoką odblaskową i zewnętrznie boazeria a od strony ścian pomieszczenia cienka płyta OSB. Dalsze informacje ze zdjęciami - w lipcu.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 września 2012, 09:42

Zgadzam sie: good 0 bad

ja nie bardzo rozumiem po co robić samemu, jak sauny są stosunkowo tanie.
Przykład: sauna fińska Falun (wyszukane na Ogrodosfera.pl w dziale saun) , cena: 4700 zł.
No to ja bym się nie bawiła w robienie samodzielnie (z młotkiem mi w sumie nie po drodze)... chyba, że ktoś się nudzi i hobbystycznie chce sam działać ciekawe rzeczy, to jeszcze:)

Zgłoś | Cytuj | Link

14 września 2012, 17:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Po co samemu się pieprzyć? przecież zrobienie samemu wyjdzie cię maks. 1tyś zł taniej niż jak zrobią ci to profesjonalnie a pieprzenia z tym... w miesiąc nie zdążysz.
Ja osobiście polecam tę firme:
http://drewik.pl/
Zrobią tanio, bardzo profesjonalnie, z gwarancją.... po prostu ekstra!

Zgłoś | Cytuj | Link

21 stycznia 2013, 12:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam.Z mężem budujemy dom. I prawdę mówiąc mam dosyć fachowców dlatego popieram robienie wszystkiego samemu z kilku przyczyn:
- nawet jeśli coś zepsujesz to możesz mieć pretensje tylko do siebie i nie płacisz za to pseudofachowcom ( a trzeba pamiętać, że większość błędów ujawnia się po odbiorze, w trakcie eksploatacji)
- zrobisz sam czyli będziesz potrafił naprawić, bo wiesz co i jak
- będziesz miał pewność, że nikt dokładniej tego by nie zrobił

Oczywiście od tej reguły jest wyjątek: jeśli stać cię na naprawdę dobrych fachowców, z którymi masz podpisaną umowę (uwzględniająca najdrobniejsze szczegóły prac- tylko skąd laik ma wiedzieć że np. robiąc izolację posadzki trzeba wywijać folię na ściany a nie kłaść tylko na podłodze bo inaczej mija się to z celem) to śmiało zlecaj roboty. Pamiętaj tylko o uwzględnieniu wysokich kar za ewentualne szkody.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 stycznia 2013, 17:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,

No tak to jest z tymi ekipami remontowo-budowlanymi. Dobra firma się ceni i jak się ma fundusze to warto skorzystać. Jeżeli nie to może spróbujcie się z taką firmą inaczej dogadać. Zróbcie tak jak ja. Zaproponujcie dobrej firmie, że kupicie od nich wszystkie niezbędne materiały do budowy sauny w zamian za ich poradę, konsultacje czy nadzór. To już zależy jak się dogadacie.
Myślę, że przy zakupie całego towaru od jednej firmy na jakiś rabat też się uda załapać:)

Pozdrawiam wszystkich gotowych na samodzielną budowę sauny. Nie taki straszny diabeł jak go malują

Zgłoś | Cytuj | Link

31 stycznia 2013, 13:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Przede wszystkim zanim zdecydujemy się skorzystać z usług dobrej firmy budowlanej czy też remontowej- warto poczytać opinie na jej temat i mieć pewność tego,że współpraca będzie owocna. W przeciwnym wypadku można się bardzo rozczarować.


www.Alarmserwis.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

28 lutego 2013, 09:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie rozumiem komentujących. To nie jest forum na temat czy robić czy nie. Nie nasz nic ciekawego do powiedzienia to nie zaśmiecaj fortu. Są ludzie którzy lubią sami coś w domu zrobić a nie leżeć przed telewizorem nawet za wyższą cenę niż w markecie. Proszę admina o usunięcie wpisów durnych przemądrzałych wiedzących lepiej że w sklepie to jest towar 1 klasa. Ja chce się dowiedzieć jak i tylko takie wpisy powinny zostać na tym forum. Porady osób które już coś robiły. Plany. Dane pieców i tak dalej. Jeżeli macie ochotę się wymądrzać czy robić czy kupić to zachowajcie to dla siebie.

Zgłoś | Cytuj | Link

10 kwietnia 2013, 15:44

Zgadzam sie: good 0 bad

W obecnych czasach nie ma problemu z zdobyciem materiałów potrzebnych do budowy sauny i wszystkie informacje jak zbudować saunę można znaleźć w internecie więc jeżeli ktoś jest majsterkowiczem i potrafi uciąć deskę i wbić gwoździa bez problemu powinien sobie poradzić.Oczywiście można budować z ekskluzywnych materiałów ale tak naprawdę można zrobić to z tańczysz materiałów i nie wpływa to na korzystanie z sauny.Tak naprawdę w saunowaniu chodzi tylko o to żeby się spocić i nie jest ważne czy pod dupą mam deskę z abachi czy z zwykłej taniej topili:)i tak przecież siedzi się na ręczniku więc po co przepłacać chyba że dla samej świadomości że się ma pod zadkiem coś drogiego .
Wybudowałem dla własnych potrzeb dwie sauny ,pierwszą w mieszkaniu ogrzewaną piecem elektrycznym (i to była jedyna rzecz dedykowana do sauny) pozostałe materiały potrzebny do budowy kupiłem w sklepach z materiałami budowlanymi druga sauna na zewnątrz opalana piecem na drewno(kupiony na allegro) powstała 2 lata temu i tu pokusiłem się o kupienie foli aluminiowej przeznaczonej do budowy sauny a resztę materiałów także kupiłem w sklepach budowlanych. Przy okazji jeśli ktoś jest zainteresowany używanym piecem elektrycznym 6kw Harvia proszę o kontakt. Piec został mi z sauny którą miałem w mieszkaniu.

Zgłoś | Cytuj | Link

4 października 2013, 21:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Sauna gotowa - dużo 'fanu' przy konstrukcji, koszt około 3000 Zł (w tym piec i szklane drzwi 1500 zł). 8kW piec nagrzewa 30min i utrzymuje stabilnie temperaturę.Dobra izolacja zapewnia niski koszt eksploatacji.
Polecam wszystkim majsterkowiczom.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 10 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19165 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 189

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >