czy warto zamontować automatyczne rolety?

« Powrót do grupy: Inteligentny dom

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

3 czerwca 2009, 14:42

Zgadzam sie: good 0 bad

cześć,
myślę o tym aby zamontować właśnie automatyczne rolety na pilota. tylko mam małe wątpliwości i dlatego proszę was pomóżcie mi je rozwiać. Jak to jest z tą automatyką? czy ona jest trwała? czy nie będzie tak, że po paru tygodniach popsuje mi się. a jak z montażem? jakie jest wasze zdanie na ten temat? podzielcie się swoim doświadczeniem.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 czerwca 2009, 11:23

Zgadzam sie: good 0 bad

fajny pomysł, ale czy te automatyczne rolety są potrzebne? przecież podniesienie rolet czy opuszczenie nie wymaga dużego wysiłku. ale skoro chcesz. co do automatyki, to różnie bywa jednemu może służyć wiele lat a innemu par dni.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 czerwca 2009, 15:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Ogólnie z każdą automatyką to czasami są problemy. Gdzieś coś wysiądzie i nie odsłonisz ani nie zasłonisz okien :lol: Moim zdaniem do tak prostych rzeczy jak rolety nie opłaca się zakładać automatyki. Przynajmniej w domu, chyba że masz rezydencję...to co innego :wink:

Zgłoś | Cytuj | Link

15 czerwca 2009, 16:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
Rolety na pilota, zwłaszcza rolety na pilota to fajny pomysł. Z automatyką do nich, to jest tak, że zawsze może się popsuć, ale ja mam już trzy i pół roku i tylko co pól roku zjawia się pan konserwator smaruje, i jeszcze nic się w nich nie popsuło. Mała rada. Rolety powinni zakładać licencjonowani fachowcy, najlepiej z firmy producenta rolet, bo inaczej, jak robisz to sam możesz nawet stracić gwarancję i ubezpieczenie na takie rolety.
Pozdrawiam,
J.F

Zgłoś | Cytuj | Link

22 czerwca 2011, 13:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam

Automatykę zawsze warto instalować i to nie tylko do rolet ale do wszystkich instalacji - tylko wtedy zyskamy pełnie komfortu i bezpieczeństwa, a dodatkowo możliwe będzie zmniejszanie kosztów eksploatacji budynku.

Jeśli chodzi o awaryjność to należy się rozglądać przede wszystkim za systemami automatyki dedykowanymi budynkom - są przystosowane do zadań typowych dla budynków, a sama technologia jest inspirowana aplikacjami przemysłowymi gdzie automatyka odpowiada za zarządzanie procesami produkcyjnymi i o żadnej awarii nie może być mowy.

Więcej na: www.intbud.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 lipca 2011, 09:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja osobiście bardzo chce zmienić swoje mieszkanie na inteligentne-M. Tylko z tym wiąże się czasami rozkuwanie ścian chowanie przewodów, a czasami diametralny remont...

Zgłoś | Cytuj | Link

25 lipca 2011, 10:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja się zdecyduje na inteligentny dom, kiedy będę się budować, uważam że trzeba sobie troszkę dopomóc z tym wszystkim :)

Zgłoś | Cytuj | Link

29 września 2011, 12:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam , jestem właśnie w trakcie budowy domu. Zastanawiam się od dłuższego czasu nad inteligentną instalacją, w tej chwili najmocniej nad systemem Fibaro. System jest bezprzewodowy więc na szczęście kucie ścian odpada. Prosiłbym o opinie osoby, które aktualnie z niego korzystają. Pozdrawiam.

Zgłoś | Cytuj | Link

10 października 2011, 10:45

Zgadzam sie: good 0 bad

hmm jak Pan dopiero buduje dom to nie lepiej zastosować połączenie mocy systemu Tridium z właśnie bezprzewodowym rozwiązaniem Z-Wave?? Wtedy nie musi się Pan martwić o integrację i oczywiście ma Pan też bezprzewodowy system. Zyskuje Pan wszystkie korzyści bezprzewodowego systemu oraz dodatkowo stabilność i nowoczesność...

Zgłoś | Cytuj | Link

29 października 2011, 11:16

Zgadzam sie: good 0 bad

mam rolety z napędem i jak do tej pory działają bez problemu. ja mam T45 z Faac. każdą roletę można łatwo podnieść i opuścić. cena ok, działanie też. jak nie ma prądu to można rolete podnieść lub opuścić za pomocą korbki.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Przydomowa oczyszczalnia Liczba postów: 50 Grupa: Inteligentn... my oferujemy przebudowę szamba na oczyszczalnie ścieków. Zapraszamy po więcej informacji na stronie: [url]https://www.oczyszczalnieprzydomowe -szamba.pl/przebudo...
  • Projekt domu Liczba postów: 68 Grupa: Inteligentn... Myślę, że jednym z fajniejszych elementów inteligentnego domu jest oświetlenie.
  • uchwyty meblowe wpuszczane Liczba postów: 14 Grupa: Inteligentn... Użytkownik Isiek napisał: Ile osób tyle opinii. W poprzednich kuchniach miałam uchwyty i marzyłam o frezach. W tym mieszkaniu spełniłam marzenie. Jestem bardzo....
  • System alarmowy Liczba postów: 134 Grupa: Inteligentn... O ile mi wiadomo, systemy alarmowe łódź są warte rozważenia dla każdego, kto chce chronić swoją własność. Przy rosnącej liczbie kradzieży i aktów wandalizmu, po...
  • Wentylacja mechaniczna Liczba postów: 77 Grupa: Inteligentn... Jeśli chodzi o różnorodność w zakresie dobrej jakości narzędzi, w tym również poszczególnych elementów jak rury wentylacyjne spiro do wentylacji to mogę polecić...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19233 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 273

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >