dokarmianie ekipy budowlanej??

« Powrót do grupy: Porady i opinie

16 kwietnia 2010, 12:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Moje pytanie może zabrzmieć głupio ale mam naprawdę nie lada dylemat ;/ Otóż lada dzień rozpoczyna się budowa domu moich marzeń :) i z racji tego, że nie mam doświadczenia w takich sprawach, chciałam się was poradzić czy wypada dowozić wykonawcom na budowę jakieś pożywienie, napoje (oczywiście mówię tylko o wodzie, kawie, herbacie). Proszę o pomoc bo nie chcę przegiąć ani w jedną ani w drugą stronę ;)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 kwietnia 2010, 16:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Czasy dokarmiania już dawno się skończyły. Owszem, wypadałoby abyś zapewniła im nieograniczony dostęp do wody, ale na tym koniec. Płacisz im za robotę i wystarczy, nie musisz dodatkowo ich dożywiać. No chyba że wcześniej umówicie się że np za pracę zapłacisz im mniej ale do tego będziesz "stawiać" posiłki.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 kwietnia 2010, 03:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Jako wykonawca remontów nigdy nie wymagam od inwestora tzw dokarmiania. Jedyna rzecz, na której mi zależy to woda mineralna, zwłaszcza w okresie letnim ale jeśli inwestor o to nie zadba to się nie obrażam tylko organizuje sobie we własnym zakresie. Ale zawsze mile widziane są poczęstunki np ciastem domowej roboty. No i miłym gestem jest urządzenie na zakończenie prac np jakiegoś grila.

Ten post był edytowany przez dobryremont dnia: 11 grudnia 2011, 23:51
Zgłoś | Cytuj | Link

18 lipca 2011, 13:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Oprócz myślenia jak "zrobić" środek, nie zapominaj o prawidłowej termoizolacji budynku, bo to jest klucz do sukcesu. Na rynku jest bardzo wielu producentów, którzy proponują swoje towary, ale niestety, nie zawsze są one dobrej jakości, czasem to, co jest napisane na opakowaniu, nie zgadza się z rzeczywistością. Dlatego wybierając jakiś produkt, chociażby styropian do ocieplenia, najlepiej wybrać sprawdzony, od sprawdzonego producenta, który naprawdę dba o swoich klientów. Dobre styropiany posiadają odpowiednie certyfikaty jakości i rekomendacje, np. Instytutu Techniki Budowlanej (ITB), jeśli wybierzemy właśnie taki styropian, będziemy mieć pewność, że sprawdzi się on w 100%, a nasze pieniądze nie zostały wyrzucone w błoto.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 grudnia 2011, 21:24

Zgadzam sie: good 0 bad

That's a posting full of isnight!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 stycznia 2012, 12:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Firma sama powinna zapewniać to pracownikom,jedynie kilkanaście lat temu istniała moda na dokarmianie pracowników,moim zdaniem bardzo zła bo dzięki temu czuli zbyt duży luz.

Zgłoś | Cytuj | Link

22 stycznia 2012, 16:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Moim zdaniem jest to tylko kwestia twoje dobrej woli i gościnnosci. Jeli mas zzyczenie mozesz czyms poczetowac ale nie masz takiego obowiazku. Ekipa jest jak kazdy inny pracownik - ma prawo do przerwy obiadowej :-)

Zgadzam sie natomiast z majstrem z ezapewnienie wody jest bardzo dobrym pomyslem.

Zgłoś | Cytuj | Link

22 stycznia 2012, 21:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Myślę że jest to kwestia dogadania się między fachowcami a zleceniodawcą. Ja nie preferuję tego typu zachowań - przecież mi w pracy też nikt nie daje obiadu!

Zgłoś | Cytuj | Link

23 stycznia 2012, 13:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Dokładnie tez się zgadzam z tym że to jest tylko kwestia tego jak podchodzisz do całej sytuacji. Ja jak miałam podobną sytuacje to upiekłam ciacho poczęstowałam no i kawa z herbata i przede wszystkim woda mineralna to było na porządku dziennym. To wynikało z mojej własnej nieprzymuszonej woli :) Mi było miło i pracownikom też :) A wiązało się z tym że nie było zgrzytów i wykonali super prace :)

Zgłoś | Cytuj | Link

29 lipca 2012, 22:19

Zgadzam sie: good 0 bad

To kwestia indywidualnego podejścia. Myślę, że zapewnienie wody dla robotników to dobry pomysł. Co do szerszej kwestii kawy, herbaty itp. niekoniecznie, aczkolwiek decyzja należy do Ciebie. Miło jest zaskoczyć ciastem raz na jakiś czas, szczególnie jeśli praca idzie po Twojej myśli.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Okna,rolety Liczba postów: 63 Grupa: Porady i op... Szukam profesjonalnej firmy, która posiada w swojej ofercie moskitiery i markizy Poznań. Zależy mi na fachowym doradztwie. W Internecie znalazłam firmę Rolo-Sty...
  • Kanapa do salonu Liczba postów: 49 Grupa: Porady i op... Akurat z wyborem kanapy do salonu to nie powinno być większego problemu, bo to właściwie żadna filozofia - musi pasować wymiarami, kolorystycznie i być wykonana...
  • Aranżacja biura Liczba postów: 401 Grupa: Porady i op... Dobrym pomysłem może być też kontener biurowy, który jest nie tylko wygodnym, ale i nowoczesnym rozwiązaniem, bo można go transportować i wykorzystywać w różnyc...
  • księgowość w małej firmie Liczba postów: 70 Grupa: Porady i op... Najlepiej mieć kompleksowe rozwiązania do zarządzania firmą, takie jak Berberis. Wtedy macie w jednym wszystkie istotne funkcje i jesteście w stanie wyciągnąć m...
  • maszyny budowlane Liczba postów: 8 Grupa: Porady i op... W poszukiwaniu praktycznych rozwiązań do przewozu kruszyw i innych materiałów budowlanych, śmieci, czy kamieni warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, jak....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 381

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >