drzwi na klatkę schodową

« Powrót do grupy: Montujemy okna i drzwi

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

30 listopada 2009, 22:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam.Ponad rok temu zamontowałem sobie drzwi do mieszkania otwierane na klatkę schodową. Dzisiaj dostałem pismo od wspólnoty z nakazem ich demontażu cytuję[wzywa się Państwa do zdemontowania drzwi wejściowych do mieszkania założonych bez zgody wspólnoty na części wspólnej budynku, które stwarzają zagrożenie dla mieszkańców nieruchomości z uwagi na to,iż otwierają się na zewnątrz mieszkania,co jest niezgodne z przepisami prawa budowlanego].Forumowicz m_kwiecień twierdzi,że nie ma stosownych przepisów do tego typu zachowań wspólnoty,ale gdyby rzeczywiście były jakies konkretne przepisy to proszę o pomoc(paragrafy).Na marginesie dodam,że na 100% jest to zawiść sąsiedzka.Pozdrawiam Janek.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 grudnia 2009, 23:06

Zgadzam sie: good 0 bad

prosze poczytać przepisy p/pożarowe

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

14 stycznia 2010, 20:16

Zgadzam sie: good 0 bad

ogolnie rzecz biorac zdania na ten temat sa podzielone.

Drzwi wejsciowe do budynku powinny otwierac sie na zewnatrz.
Drzwi wejsciowe z klatki schodowej do mieszkania (moim zdaniem )moga otwierac sie i na zewnatrz (klatke) i do wewnatrz (do mieszkania)
Najlepiej dopytac u w jakiejs obcej spoldzielni mieszkaniowej.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 marca 2010, 11:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Niestety mam ten sam problem. Spółdzielnia pozwał mnie do sądu, a sąd nie odrzucił pozwu i mam nakaz sądowy demontażu drzwi zewnętrznych + koszty sądowe. Ewidentnie jest to złośliwość i zawiść sąsiedzka. A zainstalowałem te drzwi ze względu na porawę bezpieczeństwa, bo kilka razy było naruszenie miru i nietykalności cielesnej + hałas
Wspólczuję
Z CHAMSTWEM NIE WYGRASZ!

Zgłoś | Cytuj | Link

7 maja 2010, 17:39

Zgadzam sie: good 0 bad

z tego co się orientuję drzwi do mieszkania po otwarciu nie powinny zmniejszać szerokości drogi ewakuacyjnej jaką jest korytarz, jeżeli wykładają się na ścianę czyli otwierają do kąta 180 stopni, to drogi ewak. nie zawężają.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 maja 2010, 08:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Tutaj zdania są podzielone.Wszystko zależy od wspólnoty lub administracji.Pracując ostatnio na jednym z łódzkich osiedli drzwi montowane są różnie większości na zewnątrz a stare montowane były do wewnątrz :?: i jak to rozumieć

Zgłoś | Cytuj | Link

27 maja 2010, 15:26

Zgadzam sie: good 0 bad

zobacz film jak się otwiera tanie drzwi
http://patrz.pl/filmy/chinskie-drzwi-antywlam aniowe

Zgłoś | Cytuj | Link

7 listopada 2011, 21:50

Zgadzam sie: good 0 bad

dopiero studiuję, ale na zajęciach z projektowania mówiono nam że drzwi wejściowe (miedzy mieszkaniem a klatkę schodową) muszą otwierać się do wewnątrz, aby otwierając drzwi nie "uszkodzić" kogoś kto znajduje się na klatce - jest to kwestią bezpieczeństwa.. może trzeba było zasięgnąć rady przed wstawianiem - wiele jest takich zasad, również odnośnie drzwi wewnątrz mieszkania...

Zgłoś | Cytuj | Link

26 stycznia 2012, 11:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Wszystko jest z winy wspolnoty i tak jak pisałeś z zawiści sąsiedzkiej, bo w bloku moich rodziców sa przeróżne drzwi i otwierane na klatkę i do wewnątrz....sami wczesniej mieli do wewnątrz, a teraz mają na zewnątrz i wspolnota się nie czepia, bo po prostu prezes tej wspolnoty to równy gość i nie stwarza problemów z byle czego, taka prawda

Zgłoś | Cytuj | Link

26 stycznia 2012, 15:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Moi rodzice mieszkają w bloku z wielkiej płyty jak to się mówi i drzwi również otwierają im się na zewnątrz więc nie wiem jakimi zasadami i od czego to zależy

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • zabezpieczenie domu Liczba postów: 22 Grupa: Montujemy o... Widzę, że pojawił się temat włazów, więc dodam co nieco od siebie. Pamiętajcie, żeby dobrze wybrać ten element. Najlepiej będzie to zrobić z pomocą fachowców. A...
  • Okna Szczecin-która firma najlepsza? Liczba postów: 306 Grupa: Montujemy o... Jeśli szukasz wysokiej jakości stolarki okiennej i drzwiowej, sprawdź ofertę GEALAN. Na ich stronie znajdziesz szeroką gamę produktów dostosowanych do różnych p...
  • jakie drzwi? Liczba postów: 615 Grupa: Montujemy o... Jeszcze jak obsługa posprzedażowa, gwarancyjna i pogwarancyjna będzie na poziomie 5+ to będzie już idealnie :).
  • drzwi stalowe czy drewniane Liczba postów: 489 Grupa: Montujemy o... Budujesz dom i głowisz się nad wyborem drzwi czy okien? Domega to może być strzał w dziesiątkę. Mają dużo opcji, sprawdź na https://domega.pl/. Może odnajdziesz...
  • Montaż okien Liczba postów: 80 Grupa: Montujemy o... Na co powinienem zwrócić uwagę podczas zakupu okien? Wohnung auf dem Wasser

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19165 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 220

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >