jak wykurzyć gołębie w bloku?

« Powrót do grupy: Porady i opinie

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

26 lutego 2010, 12:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Hej.Niestety odejście zimy zawsze w moim przypadku wiąże się z plagą gołębi na parapetach, balkonie i nieustannym sprzątaniu ich odchodów. Mieszkam w 8 piętrowym bloku, którego mieszkańcami są sami znudzeni życiem emeryci namiętnie dokarmiający te latające straszydła. Błaganie o zaprzestanie dokarmiania niestety nic nie pomogło także zastanawiam się co innego mogę zrobić. Słyszałam o rozwiązaniach typu wbijanie gwoździ w parapet (jakie to humanitarne!!) czy wieszanie foliowych reklamówek ale pierwszego na pewno nie zastosuję bo w życiu nie skrzywdziłabym nawet głupiego gołębia, a poza tym nie chcę stosować takich wieśniackich rozwiązań (w końcu jak to wygląda?!).
Do tego te walnięte gołębie z roku na rok robią się coraz bardziej bezczelne. Kiedyś wystarczyło jedynie krzyknąć i odlatywały a teraz wszystko mają gdzieś (w ubiegłe wakacje jeden taki delikwent wleciał mi do mieszkania i kilka godzin usiłowałam go wypłoszyć).
Proszę pomóżcie :(

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 czerwca 2010, 10:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Niestety gołębie to dość kłopotliwy problem. Spróbowałabym założyć siatkę za oknami. Możliwe że odzwyczają się latać koło Pani okien.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 czerwca 2010, 17:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja też polecam siatkę. Nie jest to opcja idealna, ale przyznam, że poza tym pozostają tylko te niehumanitarne sposoby... :?
Po jakimś czasie jest szansa, że gołębie odzwyczają się i po zdjęciu siatki też nie będą masowo zlatywać...

Zgłoś | Cytuj | Link

29 listopada 2010, 03:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Najlepszy sposób na gołębie to kolce :) W necie można znaleźć konkretne porady, ja znalazłem nawet filmik wart uwagi:
TUTAJ

Zgłoś | Cytuj | Link

29 listopada 2010, 15:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Zgadzam się z opinią, że kolce to jeden z najskuteczniejszych sposobów na uciążliwe gołębie. Dostaniesz je w większości sklepów budowlanych. Instalujesz na parapecie i ptaki raczej już siadać nie będą.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 listopada 2010, 21:07

Zgadzam sie: good 0 bad

sa tez wersje dla "obroncow zwierzat" z plastikowymi koncowkami na precikach

Zgłoś | Cytuj | Link

1 grudnia 2010, 20:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja nie uciekałbym do aż tak drastycznych środków jak kolce na gołębie. Myślę że zwykła siatka wystarczy. Chyba że,będzie to bardzo upierdliwy problem,wtedy kolce to ostateczne rozwiązanie.

Zgłoś | Cytuj | Link

1 grudnia 2010, 21:23

Zgadzam sie: good 0 bad

do kolców tez sie przyzwyczajają, widzialem to w Lodynie, tak jak piszą poprzednicy najlepsza chyba siatka, ale chyba można podobno znaleźć też jakieś chemikalia które odstraszają je zapachem

Zgłoś | Cytuj | Link

1 grudnia 2010, 22:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik E-budujemy napisał: Ja nie uciekałbym do aż tak drastycznych środków jak kolce na gołębie. Myślę że zwykła siatka wystarczy. Chyba że,będzie to bardzo upierdliwy problem,wtedy kolce to ostateczne rozwiązanie.

luksus taka siatka na oknie ;-) pewnie kazdy marzy o tym, zeby po otwarciu okna patrzec przez siatke :roll:

trzeba ostro i skutecznie ... kolce!!! i nie ma co sie bawic w jakies uzalanie sie nad zwierzatkami ... jest wybor:

1. siatka za oknem
2. kolce
3. wiecznie zafajdany parapet :lol:

Zgłoś | Cytuj | Link

29 lipca 2011, 13:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie no kolce jak niektorzy myślą robią im krzywde wrecz przeciwnie
gołebie od razu widzą ze nie mogą siadać i tego nie robią wiadomo nie za pierwszym razem ]:-> no ale za 2 na pewno :D

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • urządzanie hali Liczba postów: 1 Grupa: Porady i op... Firma ALPBIS zajmuje się profesjonalną obsługą przedsiębiorstw oraz wszelakich instytucji w zakresie wyposażania laboratoriów, biur, hal produkcyjnych i pomiesz...
  • Okna,rolety Liczba postów: 63 Grupa: Porady i op... Szukam profesjonalnej firmy, która posiada w swojej ofercie moskitiery i markizy Poznań. Zależy mi na fachowym doradztwie. W Internecie znalazłam firmę Rolo-Sty...
  • Kanapa do salonu Liczba postów: 49 Grupa: Porady i op... Akurat z wyborem kanapy do salonu to nie powinno być większego problemu, bo to właściwie żadna filozofia - musi pasować wymiarami, kolorystycznie i być wykonana...
  • Aranżacja biura Liczba postów: 401 Grupa: Porady i op... Dobrym pomysłem może być też kontener biurowy, który jest nie tylko wygodnym, ale i nowoczesnym rozwiązaniem, bo można go transportować i wykorzystywać w różnyc...
  • księgowość w małej firmie Liczba postów: 70 Grupa: Porady i op... Najlepiej mieć kompleksowe rozwiązania do zarządzania firmą, takie jak Berberis. Wtedy macie w jednym wszystkie istotne funkcje i jesteście w stanie wyciągnąć m...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 283

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >