jak zrobić samemu basen w ogrodzie?

« Powrót do grupy: Oczko wodne czy basen?

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

27 maja 2009, 11:39

Zgadzam sie: good 0 bad

hej mam bardzo dużą działkę i chciałabym zrobić na niej basen o wymiarach mniej więcej 30x10 metrów, i głębokość tak, żeby stopniowo się zwiększała tak do 4 metrów. jak zabezpieczyć taki basen, oczywiście tylko w lato będzie się z niego korzystało, coś będzie też trzeba było pomyśleć o jakimś przykryciu jego, żeby nie zabrudził się momentalnie od liści, chciałabym bardziej betonowy zrobić ale jakie materiały? jaka cena będzie takiej inwestycji i czy można samemu to zrobić? aha i jaki odpływ? w pobliżu jest studnia głębinowa.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 czerwca 2009, 11:24

Zgadzam sie: good 0 bad

jeżeli tylko potrafisz to można samemu robić basen :lol: ja bym najpierw wylał warstwę betonu na dno a także zrobił ścianki boczne, położył folię zarówno na dno jak i ścianki, później kolejna warstwa betonu, który nie przepuszcza wody, na to bym położył płytki, można zastosować również kamienie brzegowe. Oczywiście do płytek trzeba użyć kleju i fug wodoodpornych :wink: wybór przykryć też jest szeroki np. przykrycia typu plandeka, termiczne, żaluzjowe, zabezpieczające, typu solar. odpływy są np denne ze stali do płytek albo odpływ z rynny do płytek, do foli. też są różne ale do tego celu i wyboru odpływów i zainstalowaniu ich to myślę, że przydałby się fachowiec. przy tak dużym basenie trzeba by też pomyśleć o filtrach. :wink:

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 stycznia 2010, 18:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak Mati się nie zna na robieniu basenów to ja jestem święty. W każdym razie ja też bym tak robił. Mój sąsiad ma basen ale szczerze mówiąc to nie interesowało mnie to jak i kto mu to robił. Ale efekt jest świetny. Choć on ma ogólnie zadbany ogród. Szczególnie podobają mi się płyty tarasowe i kamienie naturalne. Efekt razem z tym basenem i do tego jeszcze ma zajefajne roślinki. Naprawdę nie wiem kto mu to robił, źle wyszło mu naprawdę super. Więc jak masz dużą działkę to zastanów się czy na basenie by się skończyło czy może by warto zainwestować coś jeszcze :D

Zgłoś | Cytuj | Link

6 stycznia 2010, 18:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mam taki malutki basen właściwie to basenik w ogrodzie ale szczerze mówiąc to robiła mi go pewna firma i nie za bardzo obserwowałam kolejne kroki fachowców. Bardziej interesowało mnie jak stawiali mi murki ozdobne Wiem, ze potrzebowali betonu i to całkiem sporo, a co dalej to chyba tak jak pisali wyżej moi poprzednicy. Ogólnie firma nazywa się Hata-Plus a adres ich strony internetowej to www.hata-plus.pl w razie kłopotów to zgłaszać się do nich a oni już wszystko sami zrobią.

Zgłoś | Cytuj | Link

22 maja 2011, 15:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak zrobić basen POMOCY NIE DUŻY WYMIARY 130 NA 30

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 lipca 2011, 23:43

Zgadzam sie: good 1 bad

Nie chcę nic złego mówić ale, Zanim przystąpimy do budowy, należy jednak dopełnić pewnych formalności. Jeżeli powierzchnia basenu nie przekracza 30 m kw. musimy zgłosić zamiar budowy we właściwym dla naszego miejsca zamieszkania organie administracji, określając rodzaj, zakres i sposób prowadzenia robót oraz termin ich rozpoczęcia. Prace można rozpocząć po 30 dniach od momentu zgłoszenia, jeśli w tym czasie starosta nie wniesienie sprzeciwu. Jeżeli powierzchnia basenu ma przekroczyć 30 m kw., sprawa jest bardziej skomplikowana - trzeba bowiem uzyskać pozwolenie na budowę. Składając wniosek o jego wydanie, powinniśmy mieć cztery egzemplarze projektu budowlanego wykonanego przez projektanta z uprawnieniami konstrukcyjno-budowlanymi oraz oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.
ponadto koszt tak dużych basenów jest strasznie duży ( mówimy tu o budowie i utrzymaniu).

Zgłoś | Cytuj | Link

30 lipca 2011, 12:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Dzięki za rady

Zgłoś | Cytuj | Link

19 września 2011, 22:12

Zgadzam sie: good 0 bad

No dobrze skoro już Ciągniemy ten temat więc ja mam jeszcze kilka pytań odnośnie basenu, skoro nie musimy go zgłaszać jeśli nie przekracza 30mk to co będzie jeśli chcemy zbudować basen ale z podświetleniem (do kogo się zwrócić w tym przypadku ) do tego ogrzewany i częściowo przykryty (mówię tu o całorocznym sezonie ) poza tym chcielibyśmy sprzedać w przyszłości to mieszkanie wraz z basenem :) ( nie myślcie że go zabierzemy ze sobą) :P ale wracając do tematu myślę że i tak będziemy musieli to zgłosić gdyż to musi być część domu podnosząca wartość posiadłości prawda ?
Następne pytanie brzmi skoro już basen będę miał koszt myślimy że powinien się zamknąć w około 4/6 tyś zł ok tyle na temat tego więc proszę o szczere i pomocne odpowiedzi jeśli można.

Ok więc teraz skoro basen już jest to czas na staw taki z rybami własny w sadzie niewielki do 80 mk włącznie głęboki na 2m +/- czy musze to zgłaszać ??

Zgłoś | Cytuj | Link

30 maja 2012, 14:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Jakie jest Wasze aktualne zdanie? Czy przy obecnej polskiej pogodzie jest sens kupowania basenu? Chodzi oczywiście o basen rozporowy, a nie murowany. Co myślicie?

Zgłoś | Cytuj | Link

31 maja 2012, 16:34

Zgadzam sie: good 0 bad

A w czym problem? Basen może być obudowany (rozporowy). Wystarczy go przykrywać na noc i czekać na lepszą przygodę. Wtedy woda będzie cały czas ładnie wyglądała.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Może by tak basen w ogródku? Liczba postów: 137 Grupa: Oczko wodne... Mogę Wam wszystkim polecić sprawdzić stronę https://termymaltanskie.com.pl/aquapark/ , na której znajdziecie ofertę najlepsze aquaparku w Poznaniu - Termy Malta...
  • Budowa basenu Liczba postów: 107 Grupa: Oczko wodne... Każdemu posiadaczowi oczka wodnego polecam lekturę tego wpisu https://www.ogarnijogrod.pl/szkodniki-ro slin-wodnych/ o szkodnikach roślin wodnych. Osobiście nie....
  • BASENY DO WKOPANIA Liczba postów: 3 Grupa: Oczko wodne...
  • Który basen wybrać poliestrony czy kompozytowy ? Liczba postów: 6 Grupa: Oczko wodne... Jeżeli chodzi o wybór przede wszystkim basenów całorocznych to możesz zapoznać się z ofertą VivaPool u których znajdziecie różne warianty, także basenów polipro...
  • Basen ogrodowy Liczba postów: 28 Grupa: Oczko wodne... Produkty oraz urządzenia do utrzymania basenów prywatnych i publicznych oferuje https://www.chemiabasenowa.pl/31-czyszcz enie-basenu. Firma posiada bardzo duże....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19160 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 161

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >