malowanie metalowego ogrodzenia

« Powrót do grupy: Trudne tematy

17 maja 2022, 20:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Chcę odświeżyć metalowe ogrodzenie, kupiłem Altax antracyt połysk, co do konieczności usunięcia, zeskrobania odstających resztek starej farby czy płatów rdzy, to jest to jasne, że trzeba to wykonać przed malowaniem, malować będę pędzlami różnej wielkości, bo tak jest mi wygodniej. Przyjmę wszelkie rady, jak to zrobić najlepiej, żeby farba była na jak najdłużej i dobrze wyglądała, czy np. malowane powierzchnie muszą być idealnie gładkie, czy szlifować wszelkie nierówności np. papierem ściernym, czy wystarczy tylko zeskrobanie odstających warstw? Za wszelkie rady dziękuję bo sam będę to robić pierwszy raz a ogrodzenie małe nie jest, więc wolałbym uniknąć podwójnej roboty.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 czerwca 2022, 15:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Malowałam balustradę i pawilon ogrodowy tą farbą, nic nie szlifowałam, ale powiem szczerze, że powierzchnia była dość równa. Usunęłam tylko luźne i odstające płaty starej farby i rdzy i oczywiście oczyściłam z pyłu, kurzu, jakichś pajęczyn itp. Wszystko poszło szybko i sprawnie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też