nektaryna na działce

« Powrót do grupy: Pielęgnacja ogrodu

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

19 maja 2009, 18:17

Zgadzam sie: good 0 bad

witam forumowiczów,
chciałam spytać czy ma ktoś może na swojej działce zasadzoną nektarynkę? mam zamiar kupić takie drzewko do swojego ogródka ale nie wiem czy nie potrzebuje jakiś odpowiednich warunków, aby owocowała.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 czerwca 2009, 17:34

Zgadzam sie: good 0 bad

hej,
ja mam dwa drzewka nektaryny, i super owocują. a miejsca na ich zasadzenie nie wybierałem. także nektaryna nie potrzebuje jakiś specjalnych warunków aby owocowała

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 lipca 2009, 12:18

Zgadzam sie: good 0 bad

ja jakieś dwa miesiące temu kupiłam nektarynkę i to na takich wystawach rolniczych, miałam wątpliwości czy się przyjmie bo wtedy jeszcze panowała taka susza. starałam się codziennie ją podlewać ( co nie zawsze się udawało), i się przyjeła a nawet ładnie podrosła. W tym roku jeszcze nie ma owoców, zobaczymy jak za rok będzie. ale myślę, że nie jest to drzewko, które potrzebuje jakiś specjalnych warunków. :lol:

Zgłoś | Cytuj | Link

21 czerwca 2015, 15:29

Zgadzam sie: good 0 bad

A jak zimuje nektarynka? Trzeba ją jakoś zabezpieczyć? Na zimę?

Zgłoś | Cytuj | Link

21 marca 2016, 09:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Tak,na zimę najlepiej jest zabezpieczyć drzewko tak aby nie zmarzło,szczególnie ważne będzie to podczas dużych,silnych mrozów. Inaczej nektarynka zmarznie i nie da owoców,zresztą co do pielęgnacji oraz porad odnośnie wielu gatunków drzewek,to zerknijcie na www.FutureGardens.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 lipca 2016, 10:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja nigdy nie chroniłam nektarynek, ani brzoskwiń, a i tak owocują. Może kwestia tego, że teraz nie ma takich mrozów jak kiedyś. Ale dobrze wiedzieć, że się powinno je chronić. Ja bardziej od nektarynki polecałabym brzoskiwnie, tylko dobrą odmianę np taką https://podkarpackiesady.pl/brzoskwinie-i-nektarynki/37-brzo skwinia-rakoniewicka-.html. Owoce są genialne, nie ma porównania do tych ze sklepu.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 lipca 2016, 12:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam Wszystkich na forum:) Akurat tak się składa,że drzewkami zajmujemy się na co dzień i będziemy w stanie pomóc,doradzić na forum. Nektaryna to dosyć wymagające drzewko,na pewno musisz ją posadzić w odpowiednio nasłonecznionym miejscu od strony południowo wschodniej.

www.ZielonyGraal.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

2 października 2016, 10:50

Zgadzam sie: good 0 bad

U mnie nektarynka rośnie za domem, nie ma dużego nasłonecznienia a mimo to super owocuje.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 listopada 2016, 11:33

Zgadzam sie: good 0 bad

no u mnie niestety też kiepsko owocuje, może jednak posadziłam ja w złym miejscu.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 stycznia 2017, 00:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Z drzewkiem owocowym trzeba postępować konkretnie, są pewne zabiegi pielęgnacyjne które robi się w określonych porach roku czy nawet w określonych miesiącach, zależy jakie to drzewko, w sensie jakie owoce daje. Z pewnością trzeba je przycinać, polecam Ci dobre siekierki http://jol-met.pl/artykuly-ogrodnicze/92-siek iera-cuniwersalna-fiskars-x15.html , bardzo mocne i solidne. Warto też pryskać drzewka przeciwko szkodnikom, szczególnie przeciw mszycom.

Ten post był edytowany przez termik dnia: 24 stycznia 2017, 00:10
Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19156 użytkowników

Użytkownicy online (6)

gości: 327

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >