ocieplenie od środka

« Powrót do grupy: Robimy izolację cieplną

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

11 stycznia 2010, 00:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam.Chcę docieplić od wewnątrz ściane betonową,która z zewnątrz jest obmórowana klinkierem i wydaje mi się że pomiędzy nimi nie ma żadnej izolacji.Mieszkam w Hiszpani,zima nie jest dluga i mrożna ale i tak ta ściana jest zimna.płyt/klimatycznyc/ani bloczków Ytong Multipor tutaj nie kupie bo ich nie ma.myślałem o dociepleniu z wełny mineralnej,paroizolacji i płyt GK.albo wełna lub styropian i przemórować ceglą dziórawką o gr4cm(4*40*60)czy dać równierz paroizolacje?prosze o pomoc

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 lipca 2010, 12:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja bym użyła wełny mineralnej i pod nią położyła folię paroizolacyjną. Wydaje mi się iż powinno być to dobre rozwiązanie. Spróbuj :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 sierpnia 2010, 15:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Ocieplenie ściany od środka można wykonać za pomocą płyt izolacyjnych thermoblok. Poza izloacją termiczną będziesz miał bardzo dobrą izolację akustyczną. Poza tym z uwagi na materiał bazowy (masa drzewna), z którego wykonane są te płyty nie musisz obawiać się o ich wpływ na zdrowie przebywających w pomieszczeniu ludzi.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 sierpnia 2010, 10:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja bym położyła styropian. Pomiędzy niego a ścianę włożyłabym folie paroizolacyjną i tyle. Dobry styropian zapewni również świetną izolację akustyczną.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 sierpnia 2010, 14:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik rubin11 napisał: Ja bym położyła styropian. Pomiędzy niego a ścianę włożyłabym folie paroizolacyjną i tyle. Dobry styropian zapewni również świetną izolację akustyczną.

:lol: a to ciekawy pomysl :shock: uzywajac welny lub styropianu od wewnatrz, to mega syf sie zrobi ... do ocieplania od wewnatrz mozna uzywac specjalnych materialow (np. plyty klimatyczne), ale sa one drogie i stosuje sie ta metode w skrajnych przypadkach ( np. gdy konserwator zabytkow nie zezwala na zmiane elewacji) ... sciana - folia - styropian ?? jak przykleic folie do sciany, a do tego jeszcze styropian? chyba ze wszystko bedzie wisiec w powietrzu na tasmie dwustronnej, lub kolkach rozporowych :roll: :lol:

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 września 2010, 11:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Można zastosować ściankę na stelażu (dodatkowo ze szczeliną wentylacyjną między istniejącym murem a dociepleniem jeśli jest taka mozliwość).Odpada wtedy problem mocowania płyt izolacyjnych oraz paroizolacji. Widziałem wykonane w ten sposób docieplenie płytami thermoblok (wykończenie płytą G/K)i nie sądzę aby takiej ścianie powstawał "syf". Warunkiem jest sprawnie działająca instalacja wentylacyjna.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 października 2010, 23:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik darek1111 napisał: Chcę docieplić od wewnątrz ściane betonową,która z zewnątrz jest obmórowana klinkierem i wydaje mi się że pomiędzy nimi nie ma żadnej izolacji.

Byłabym ostrożna z izolacją przegrody zewnętrznej od środka budynku. Każde tego typu ocieplenie musi być poprzedzone sprawdzeniem warunków cieplno-wilgotnościowych w przegrodzie budowlanej. Proponowałabym jednak zerwać klinkier i położyć wełnę mineralną na zewnątrz przegrody. Ocieplanie od środka grozi zawilgoceniem warstwy konstrukcyjnej, zagrzybieniem, pleśniami. Czasem pleśń, może się pojawić już po pierwszym sezonie grzewczym.

Zgłoś | Cytuj | Link

27 listopada 2010, 17:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie każdy rodzaj izolacji można stosować w danym regionie świata. Trzeba uwzględnić zmiany pogodowe oraz to że u nas idealnie występują 4 pory roku. I tak jak napisane jest powyżej trzeba szczególnie zwrócić uwagę na wilgotność.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 grudnia 2010, 19:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Tak jak pisałam wyżej najlepiej najpierw sprawdzić warunki cieplno-wilgotnościowe. Można to zrobić samodzielnie znając dokładnie warstwy budujące przegrodę (i te projektowane, czyli warstwę termoizolacji) i ich grubości. Do obliczeń możesz użyć np. programu KI-Humidity do ściągnięcia bezpłatnie ze stron Knauf Insulation. Podobne programy powinny być również na innych stronach firm produkujących materiały do ociepleń budynków.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 grudnia 2010, 19:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Tak jak pisałam wyżej najlepiej najpierw sprawdzić warunki cieplno-wilgotnościowe. Można to zrobić samodzielnie znając dokładnie warstwy budujące przegrodę (i te projektowane, czyli warstwę termoizolacji) i ich grubości. Do obliczeń możesz użyć np. programu KI-Humidity do ściągnięcia bezpłatnie ze stron Knauf Insulation. Podobne programy powinny być również na innych stronach firm produkujących materiały do ociepleń budynków.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Ocieplenia domu - jaki styropian ? Liczba postów: 34 Grupa: Robimy izol... Zanim zabierzesz się za remont poddasza, poczytaj sobie o piance PUR zamiast znowu wymieniać na wełnę. Nie dość że łatwiej się ją aplikuje, nie jest łatwopalna....
  • Ocieplenie poddasza pianką Liczba postów: 113 Grupa: Robimy izol... Użytkownik NikolMleczko napisał: może ktoś z forumowiczów poleci dobry pistolet do pianki Mogę polecić od Komatz https://www.komatz.pl/kategoria-produktu /akce...
  • Jaki tynk? Liczba postów: 754 Grupa: Robimy izol... Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie. Nie będę mógł za bardzo pomóc.
  • Usterka przy ociepleniu bloku. Liczba postów: 6 Grupa: Robimy izol... Tynk na ociepleniu – pierwsza usterka. Gdy na ścianie pojawia się siatka pęknięć odwzorowująca układ płyt styropianowych, to jest to ... webmailer ionos
  • Wełna czy styropian? Co będzie lepsze? Liczba postów: 8 Grupa: Robimy izol... To ja podpowiem wam, że w miejscach trudno dostępnych sprawdzą się ocieplenia metodą wdmuchiwania granulatu celulozy i wełny. Tu sobie więcej o tym poczytajcie,...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19162 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 124

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >