pęknięcia poziome na łączeniu płyt gk

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

12 marca 2010, 23:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam
W tydzień po postawieniu ścianki działowej pojawiły mi się pęknięcia na łączeniu do czoła (poziomym) płyt g-k. Odległość pomiędzy tymi płytami wynosi około 5 mm. Prawdopodobnie szczeline tą wypełnino kanufem uniflot nie stosując zadnych taśm. Całą ściankę dziś starłem papierem ściernym wyrównujac nierówności i strukturę farby. Co mam zrobić aby zapobiec dalszym pęknięciom i zatuszować aktualne? Pozostało mi knauf uniflot i gładź gipsar uni. Czy mam nałożyć knauf uniflot czy zagruntować, nałożyć głaź gipsar uni -która mam i włożyć taśme finezyją? Płyty stosowane były 2 merowe a wysokośc sianki to 2,6 - mozna podciąc troche brzegi płyt g-k aby po wklejeniu taśmy wyszła równa powierszchnia? Całą ścianka nie posiada teraz zadnych schropowień - czy na taka mogę położydź gładź. Pomocyicon_wink.gif

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 marca 2010, 21:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Podstawowy błąd to zastosowanie płyt 2m przy ściance 2.6 /są płyty o wymiarze 2.6 i ZAWSZE należy tak dobrać płytę by było jak najmniej łączeń/. Być może nie dało się wnieść płyt 2.6 z uwagi na wymiar ale skoro pojawiły się pęknięcia - oznacza to błąd wykonawczy. Rozumiem, że chodzi o pęknięcia na łączeniu brzegów niefazowanych. Oznacza to, że prawdopodobnie nie zastosowano podparcia tych łączeń /czyli brakuje wzmocnień poziomych/ i na dodatek nie wykonano faz. Szczelina 5mm jest zbyt duża /zapewne wykonawca uczył się z filmików z youtube/. Brak taśmy dopełnił resztę..

Jeśli zostało to tak wykonane jak opisałem, to hmm... nie dałbym gwarancji z pęknięciami na przyszłość, bo bazowo jest źle i poprawka oznacza rozbiórkę.
Teraz możesz tylko naciąć te pęknięcia, wyrżnąć fazy nożykiem /zabawa i przeklinanie na czym świat stoi/, nałożenie C40 + fizelina i wyrównanie gładzią. Przed każdą warstwą gipsu oczywiście papierek ścierny, odpylenie i grunt.
I jeszcze jedna sprawa - Gipsar jest materiałem bardzo delikatnym, fajnie się nakłada i super ściera /aż za super jak na mój gust/ ale nie toleruje błędów konstrukcyjnych - pęka od razu. Moim zdaniem po prostu nadaje się raczej na stałe powierzchnie, nie bardzo na ścianki, tutaj tylko C45 lub Megaron.

Powodzonka ;)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 marca 2010, 19:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Jakie to wzmocnienia poziome powinno być? (profile poziome na tej wysokości?) Płyty są 2 m bo wysokość to 2,75 a 3 metrowe nie zmieściłyby się na klatce. Nie wiedząc dokładnie czy dobrze: naciołem końce płyt w kształcie v aby weszła taśma, zagruntowąłem uni-gruntem (2 razy), zaszpachlowałem knaufem uniflot i nałożyłem odrazu taśmę (taśma wydawała mi się mocniejsza niz tasiemka fizelinowa), troche wygłądziłem i naniosłem 2 warstwe knaufla aby wyrównać, 2 x uni-grunt i malowanie. Szczeliny między płytami to 2-3 mm wydawały mi się za małe bo na uniflot knauf pisze 5-7 mm. Skoro się na tym znaszto na łączeniach poziomych bez tasmy (szczeliny wypełnione kanufem uniflot, rozstaw profili 30 cm 10 cm szerokości i 10 wełna) też będą pęknięcia? Bo na łączeniach z sufitem i sćianą juz są (profil 10 cm, taśma akustyczna, knauf uniflot i akryl tytana. W przyszłości chce rozburzyć częsć starej scianki 1,5 do ktorej teraz dostawiono nową - do obecnego profila dokręcić jakiś od ośnieżnicy czy zwykły wystarczy? Jak będzie więcej pęknięc to można na to położyć taśmę flizelinową o szerokości 1 na całej powierzchni? ( ztego co patrzyłęm są takie chyba)Dzięki z góry

Zgłoś | Cytuj | Link

22 marca 2010, 20:05

Zgadzam sie: good 0 bad

ma cyeniach dałem siatkę - wydawała mi się mocniejsza od taśmy flizelinowej

Zgłoś | Cytuj | Link

13 kwietnia 2010, 02:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Anonymous napisał: Jakie to wzmocnienia poziome powinno być? (profile poziome na tej wysokości?) Płyty są 2 m bo wysokość to 2,75 a 3 metrowe nie zmieściłyby się na klatce. Nie wiedząc dokładnie czy dobrze: naciołem końce płyt w kształcie v aby weszła taśma, zagruntowąłem uni-gruntem (2 razy), zaszpachlowałem knaufem uniflot i nałożyłem odrazu taśmę (taśma wydawała mi się mocniejsza niz tasiemka fizelinowa), troche wygłądziłem i naniosłem 2 warstwe knaufla aby wyrównać, 2 x uni-grunt i malowanie. Szczeliny między płytami to 2-3 mm wydawały mi się za małe bo na uniflot knauf pisze 5-7 mm. Skoro się na tym znaszto na łączeniach poziomych bez tasmy (szczeliny wypełnione kanufem uniflot, rozstaw profili 30 cm 10 cm szerokości i 10 wełna) też będą pęknięcia? Bo na łączeniach z sufitem i sćianą juz są (profil 10 cm, taśma akustyczna, knauf uniflot i akryl tytana. W przyszłości chce rozburzyć częsć starej scianki 1,5 do ktorej teraz dostawiono nową - do obecnego profila dokręcić jakiś od ośnieżnicy czy zwykły wystarczy? Jak będzie więcej pęknięc to można na to położyć taśmę flizelinową o szerokości 1 na całej powierzchni? ( ztego co patrzyłęm są takie chyba)Dzięki z góry

Trochę to chaotycznie opisałeś i w sumie nie bardzo zrozumiałem co i jak. Odpowiadam na post dość późno ale jeśli masz jeszcze jakieś problemy w tym zakresie - pisz na mail. Znajdziesz na moim blogu /link w podpisie/ w dziale "kontakt"..

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 czerwca 2013, 08:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja proponuję zastosować taśmę z PCV, bo zwykła fizelina może być zbyt słaba i po jakimś czasie znowu będą wychodziły pęknięcia (przecież budynek cały czas pracuje). Spróbuj może takiej:TAŚMA GK ŁĄCZENIOWA TYPU TUFF-TAPE - http://www.profilepcv.com/profile_do_suchej_z abudowy_pl.htm
Jest też pokazana w zastosowaniu:
http://www.profilepcv.com/aktualnosci_pl.htm< /a>

Zgłoś | Cytuj | Link

31 lipca 2016, 14:11

Zgadzam sie: good 0 bad

ja jak miałem uszkodzenia w konstrukcji budynku to zgłosiłem się do firmy http://spec-bud.com.pl/ oni zajmują się naprawami betonu itp.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Stres i nerwy przy budowie domu i kredytach - jak... Liczba postów: 17 Grupa: Stawiamy śc... Adaptogeny to naturalne substancje, które wspomagają organizm w adaptacji do zmieniających się warunków i sytuacji stresowych. Działają one regulująco na układ....
  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • jakiej firmy tynk silikonowy? Liczba postów: 92 Grupa: Stawiamy śc... Szanowna Pani, Tynk modelowany Foveo-Tech TSS 05 bez przeszkód można aplikować na różne powierzchnie, w tym na powierzchnie mocno nasłonecznione. Tynk jest odpo...
  • czy warto budować dom ze ścian jednowarstwowych Liczba postów: 135 Grupa: Stawiamy śc... Hej, jeśli korzystacie z materiałów wienerberger to zerknijcie na ten ich konkurs, bo mogą Wam zwrócić za nie pieniądze: https://www.budogram.pl/konkurs
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 4955 Grupa: Stawiamy śc... Ja polecam przede wszystkim kupowanie zestawów, dostępne są np. zestawy kluczy trzpieniowych, torx, płaskich, nasadkowych, szczękowych, otwornic oraz zestawy un...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19163 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 258

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >