projektant wnetrz warto?

« Powrót do grupy: Porady i opinie

Stron: 32 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

22 sierpnia 2012, 15:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Uważam że warto skorzystać z usług projektanta, jeśli chce się mieć zrobione coś więcej niż tylko "pomalowane, szare ściany".

Jednakże moje doświadczenie po współpracy z projektantem jest bardzo negatywne, a dokładniej z biurem projektowym w Krakowie -> http://www.studioduo.pl/

Właścicielem biura jest Pani Joanna Rulka. Jeśli chodzi o kwestię merytoryczną, to ma kilka fajnych pomysłów (to fakt że większość powiela we wszystkich swoich realizacjach, ale jednak są takowe).
Natomiast jeśli chodzi o współpracę to tragedia. Zdecydowałem się na nią, pomimo przeczytania negatywnej opinii w internecie. Pomyślałem, że trudno, przeboleje trudną współpracę na rzecz dobrego projektu.
Głęboko się jednak myliłem. Uważam za totalną porażkę potrzebę użerania się z osobą, której płacę i chciałbym, żeby wykonywała swoją pracę jak najlepiej.

Napotkałem natomiast niekończące się problemy, fochy i ignorancja. Czasami ma dobry humor i rozmawiając z nią można odnieść wrażenie, że jest "do rany przyłóż", wszystko tłumaczy, mówi, że zawsze chętnie odpowie na wszelkie wątpliwości mailowo, itp.
W rzeczywistości zaniedbuje maile, albo nie odpisuje, albo odpisuje bardzo wybiórczo. Skutkuje to także tym, że nie uwzględnia w projekcie wszystkich zaleceń zleceniodawcy.
Sprawia wrażenie swoim zachowaniem, jakby była nieomylna (sugeruje, żeby więcej słuchać jej, a mniej innych...). Jeśli więc ktoś jest bardziej dociekliwy i chce mieć wszystko zapięte na ostatni guzik, to nie polecam.
Jedyne o co dba Pani Rulka, to terminowe płatności, co więcej wymaga całości wpłaty jeszcze przed ostatecznym zrealizowaniem umowy. Zapomina, że to klient ją wynajmuje do pracy, zachowując się jakby robiła łaskę, że w ogóle cokolwiek robi.
Nie można się do niej dodzwonić, jest nieuprzejma, niegrzeczna, obraźliwa i przyjmuje pozycję roszczeniową.

Nigdy z żadnym wykonawcą nie miałem takich problemów jak z Panią Rulką. Jeśli nie robi się jej ekipą, to całkowitą winę zwala na inne osoby, nawet w przypadku ewidentnych zaniedbam ze swojej strony.

Innymi słowy, sama idea skorzystania z usług projektanta wnętrz jest dobra, ale radzę unikać Joanny Rulki i jej biura projektowego studioduo

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 sierpnia 2012, 19:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Po części mogę się z Tobą zgodzić,jednak pamiętajmy,że takie usługi też trochę kosztują i nie każdego będzie na to stać. Dlatego jestem zdania,ze bardzo fajnie jest wykazać się własną kreatywnością i pomysłami podczas aranżacji wnętrz.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 lutego 2013, 21:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Lepiej oddać swój dom profesjonalistom od razu. Mój dom urządzała pani Maria Jachalska i jestem bardzo zadowolony. Polecam bo warto ... www.jachalska.com

Zgłoś | Cytuj | Link

20 lutego 2013, 16:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Moja opinia jest pół na pół,ponieważ często zatrudnienie projektanta to pójście na łatwiznę,płacimy i wszystko mamy gotowe nie wysilając się. A przecież chodzi o stworzenie własnego,oryginalnego wnętrza. Z drugiej strony jednak jeżeli ktoś nie ma czasu na zabawy z dekoracjami- moze skorzystać z takich usług.


www.HityCenowe24.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

5 lipca 2013, 12:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Już nie tylko najzamożniejsi mogą pozwolić sobie na idealnie skrojone nowoczesne wnętrza. Skorzystanie z usług architekta wnętrz staje się wręcz obowiązkiem panującym w kręgach młodych inwestorów. Koszt projektu wnętrz to dziś niewielki ułamek kosztów inwestycji. Czy warto? Przekonaj się: www.hld.com.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 lipca 2013, 20:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam, z żoną skorzystaliśmy z usług studentki architektury z Poznania, którą polecił nam architekt projektujący nam dom. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Współpraca była rewelacyjna. Na początku obawialiśmy się usług studentki - niepotrzebnie. Świeże pomysły, ogromne zaangażowanie, spora wiedza, praktyczne podejście i co najważniejsze - tani projekt. Wzięła pod uwagę to na czym nam zależało, dodatkowo otworzyła nam oczy na kilka praktycznych spraw, o których my nie pomyśleliśmy. Z efektu końcowego jesteśmy bardzo zadowoleni. Mamy teraz piękne wnętrze bez straconych nerwów na jeżdżenie po sklepach, szukanie mebli itp.

Zgłoś | Cytuj | Link

11 lipca 2013, 08:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Moim zdaniem warto, to naprawdę istotne, jeśli ktoś odpowiednio dobierze kolorystykę oraz meble czy zaaranżuje taras, dlatego uważam, że dobry architekt to dobra inwestycja.

Zgłoś | Cytuj | Link

22 lipca 2013, 15:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
Jeśli już ktos decyduje sie na projektanta to raz:
- dobrze jest nie wpakować w to wielkich kwot
i dwa:
- ważne jest żeby mieszkanie było jednak na swój sposób unikalne a nie, że tak powiem wszystko na jedno kopyto.
Ja skorzystałam z usług Pani Mai Czarneckiej ( feststudio ). Podchodzi do każego indywidualnie no i ma przystępne ceny. Projekt mieszkania zrobiła mi bardzo skrupulatnie i pomysłowo ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

25 lipca 2013, 10:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Projektant wnętrz ma być dla nas doradcą, a nie przejmować kontrolę nad wyglądem pomieszczenia od początku do końca, chyba że tak się z nim umawiamy i chodzi nam o to, by zrobił wszystko za nas. Generalnie dla kreatywnych ludzi projektant często okazuje się zbędnym wydatkiem, bo sami dobrze sobie radzą z aranżacją przestrzeni, w jakiej będą mieszkać. Osobiście opieram się na inspiracjach z internetu i moje wnętrze wygląda dokładnie tak, jak chcę.


www.rabatybudowlane.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

7 sierpnia 2013, 12:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Podpisuję się rękami i nogami, że warto. Kiedyś też nie byłem przekonany, ale to naprawdę mega oszczędność czasu i - wbrew pozorom - kasy też. A nawet jeśli ma wyjść trochę drożej, to i tak chyba lepiej zatrudnić profesjonalistę, niż rezać samemu. Tutaj ciekawy artykuł na ten temat - http://www.deconova.pl/czy-warto-skorzystac-z-uslugi-aranzac ji-wnetrza.php

Ten post był edytowany przez redakcja dnia: 9 października 2015, 20:41
Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 32 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Odzież robocza Liczba postów: 47 Grupa: Porady i op... Wzmacnianie widoczności marki to istotny element budowania wizerunku w długim terminie. Skutecznym rozwiązaniem może okazać się odzież robocza z nadrukiem, zawi...
  • Wygodna poduszka, jaka? Liczba postów: 82 Grupa: Porady i op... Poduszka musi byc dobrana do twardosci materaca i pozycji w ktorej śpisz. Są rozne wysokosci poduszek z piany termoelastycznej i to jest bardzo ważne, tylko nie...
  • pomnik z rzeźbą? Liczba postów: 128 Grupa: Porady i op... Witam wszystkie osoby, które są zainteresowane tematem naszej rozmowy. Jeżeli szukacie sprawdzonego zakładu kamieniarskiego w Bielsko Białej, to zdecydowanie po...
  • Kręgosłup - rehabilitacja Liczba postów: 62 Grupa: Porady i op... Kręgosłup jest fundamentem naszego ciała, a jego zdrowie ma kluczowe znaczenie dla naszego ogólnego samopoczucia i sprawności fizycznej. Niestety, liczne czynni...
  • Przydomowa oczyszczalnia ścieków - są jakieś minus... Liczba postów: 3 Grupa: Porady i op... A tak poważnie odnośnie zamiany na plusy to ma to odniesienie do ceny. Jeżeli ktoś powiedzmy planuje szambo betonowe (pominę kwestię szczelności) to zapłaci za...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19233 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 276

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >