szlamowanie komina

« Powrót do grupy: Porady i opinie

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

1 czerwca 2010, 21:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam. Jak to bywa ze starymi kominami...jest on nieszczelny.Ma ponad 20 lat i jest z cegly.Postanowilem odciac sie od niego calkowicie. Zamurowalem wywietrzniki bo z luftu ktory mial byc wytwietrznikiem wydobywal sie dym.Przechodzil z kanalu obok. Kupilem czujniki czadu.Teraz sie zastanawiam czy to wystarczy.Teoretycznie powinno byc ok.Zewnetrzne sciany komina albo sa w plytkach albo gladz.Nie widac zadnych pekniec.Czujniki nie piszcza.A ze w srodku miedzy luftami moze przechodzic dym to juz nie powinno mnie w sumie martwic bo od komina dom jest juz odciety. Teraz pale wylacznie ekogroszkiem. Mysle jeszcze nad szlamowaniem. Dla komfortu psychicznego.Robil ktos cos takiego ? Warto ? Jakies namiary na ekipe specjalizujaca sie w tym ?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 czerwca 2010, 23:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Szczerze mówiąc to nie bardzo wiem czy jest sens robienia czegoś takiego. Chyba ze tylko dla estetyki i własnego spokoju. Nie znam konkretnej firmy która by się tym zajmowała,ale na pewno warto poszukać w internecie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 listopada 2010, 21:35

Zgadzam sie: good -1 bad

Witam -ja mam dom 27 lat i w tym roku szlamowałem komin wysoki 12m i tak za 50zl kupiłem wyciąg dorobiłem nogi zrobiłem z liny szczotkę jak otwór komina +4cm większą wyciągiem od wyczystki po górę czyściłem aż była goła cegła następnie zrobiłem tłok na spodzie kawałek blach guma z przenośnika o 3cm mniejsza od przekroju na to gąbka gr.12cm bo taką miałem i ona o 3-4cm większa lina na sam dół zapinasz tłok i z góry lejesz zaprawę tynkarska do której dodałem cementu zaprawę lejesz powoli i nie za dużo i pociągasz tłok i tak do samego wylotu 2 osoby 2 dni po 4-5 godzin tak robiłem 4 lata temu kuzynce i nic się nie dzieje a koszt znikomy 4 worki zaprawy chęć do pracy

Zgłoś | Cytuj | Link

25 listopada 2010, 10:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Zastanawiam się tylko gdzie teraz uchodzi ci dym powstały z ekogroszku? Szczerze mówiąc likwidacja komina na własną rękę nie zawsze wychodzi na dobre.

Zgłoś | Cytuj | Link

1 grudnia 2010, 21:14

Zgadzam sie: good 1 bad

Jeżeli zamierzasz zrobic to na własną rękę,to zdecydowanie odradzałbym takie wyzwanie. Moim zdaniem lepiej zatrudnic fachowca.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 lipca 2012, 00:27

Zgadzam sie: good 1 bad

zivy powodzenia to musi być specjalna masa takie coś pod wpływem temperatury po prostu ci popęka zwykły halanger to wie!

Zgłoś | Cytuj | Link

17 sierpnia 2012, 13:08

Zgadzam sie: good 1 bad

Ja przyczynie się do słów Markinso i majstra E-budujemy Jeśli mogę to polecę firmę z Pszczyny zajmuję się doszczelnianie szlamowaniem kominów numer telefonu: 665-636-933 miałem cały popękany komin i nie ma szans samemu tego zrobić tym bardziej że potrzebna jest do tego specailna masa SKD

Zgłoś | Cytuj | Link

11 czerwca 2014, 13:31

Zgadzam sie: good 0 bad

nie jestem przekonany o tym, że Twoje rozwiązanie jest bezpieczne, może najlepiej to skonsultuj ze specjalistą, zadzwoń np do http://www.kominiarz.biz.pl/

Zgłoś | Cytuj | Link

29 czerwca 2014, 10:01

Zgadzam sie: good 0 bad

aleksij chyba robisz reklamę znajomemu bo na pewno nie miałeś z nimi doczynienia kominiarz.biz.pl dobrze wygląda tylko na obrazku "stronie" nie chciał być widzieć tych "fachowców" w pracy

Zgłoś | Cytuj | Link

23 października 2014, 13:02

Zgadzam sie: good 0 bad

ja stary komin z cegły wyminiłem jakiś czas temu na ceramiczny coś takiego http://www.checz.pl/oferta/kominy-ceramiczne. html to był chyba najlepszy wybór.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • maszyny budowlane Liczba postów: 31 Grupa: Porady i op... Każda firma budowlana musi mieć na wyposażeniu odpowiednie maszyny i to sprawne. Jeśli pojawia się awaria to niestety trzeba szybko podjąć działania aby usterki...
  • Worki polipropylenowe Liczba postów: 41 Grupa: Porady i op... Worki foliowe od Colormark to niezawodny sposób na pakowanie i zabezpieczanie produktów. Sprawdź ich ofertę na https://www.colormark.pl/opakowania-foli owe/worki...
  • Budownictwo a Architektura Proszę o Pomoc. Liczba postów: 11 Grupa: Porady i op... i jeszcze pytanie czy ktoś kto skończy Budownictwo zeby zaprojektowac budynek będzie w jakis sposób podlegał architektowi ? czy ma wolną rękę w tworzeniu projek...
  • pomnik z rzeźbą? Liczba postów: 129 Grupa: Porady i op... Witam wszystkie osoby, które są zainteresowane tematem naszej rozmowy. Jeżeli szukacie sprawdzonego zakładu kamieniarskiego w Bielsko Białej, to zdecydowanie po...
  • Monitoring w domu Liczba postów: 11 Grupa: Porady i op... Orllo ma niezłe kamery wewnętrzne i zewnętrzne też w wersji bezprzewodowej IP Wifi z apką do obsługi. Możesz sobie na przykład sprawdzić taki https://orllo.pl/z...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19167 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 256

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >