Znaki ostrzegawcze BHP - dlaczego są tak ważne?

Znaki ostrzegawcze BHP - dlaczego są tak ważne?

Bezpieczeństwo jest przedmiotem szczególnej troski we wszystkich obszarach życia. Nic dziwnego, że w miejscach, gdzie istnieje zwiększone ryzyko zagrożenia bezpieczeństwa, stosuje się ustandaryzowane piktogramy mające na celu jak najszybsze wybrnięcie z niebezpiecznej sytuacji. Czytaj dalej

 

Bezpieczeństwo jest przedmiotem szczególnej troski we wszystkich obszarach życia. Nic dziwnego, że w miejscach, gdzie istnieje zwiększone ryzyko zagrożenia bezpieczeństwa, stosuje się ustandaryzowane piktogramy mające na celu jak najszybsze wybrnięcie z niebezpiecznej sytuacji. Takie jednoznaczne komunikaty obrazkowe nazywamy znakami ostrzegawczymi BHP. 
Z jakich powodów są one tak ważne? - artykuł powstał przy pomocy eksperta z egsystem-sklep.pl


Jaką funkcję pełnią znaki ostrzegawcze?

Nie ma kompromisów, jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa osobistego. To oczywiste, że uszkodzoną rzecz można naprawić lub odkupić. Tak samo oczywiste jest to, że nadwerężone zdrowie trudno zrekompensować. Zagrożenie życia lub zdrowia ludzkiego jest przedmiotem najwyższej troski w każdym społeczeństwie, dlatego przykłada się olbrzymią wagę do tego, aby zachować je w jak najlepszym stanie.

 

Znaki ostrzegawcze BHP - dlaczego są tak ważne?

Czytaj również: Nowelizacja prawa budowlanego w 2019 roku

 

Chociaż każdy domownik zna świetnie rozkład własnego mieszkania i prawdopodobnie plan korytarzy w bloku, to ryzyko wystąpienia trudnych lub wyjątkowych warunków może wystąpić zawsze. Poradzenie sobie z nietypowymi zagrożeniami w nieznanym miejscu jest jednak dużo trudniejsze. I właśnie w celu wyraźnego oznaczenia miejsc lub zjawisk zagrażających bezpieczeństwu powstały znaki ostrzegawcze BHP.

 

Jak wyglądają znaki ostrzegawcze BHP?

Znaki ostrzegawcze i ich wygląd regulowane są przez polskie i międzynarodowe normy. Dzięki temu istnieje pewność, że w każdym miejscu w kraju znaki te będą tak samo czytelne i zrozumiałe, a ponadto będą miały taki sam wygląd również za granicą. Wyróżniają się spośród innych znaków BHP kształtem i kolorami. Są to trójkąty równoboczne o czarnym obrysie i czarnych piktogramach wewnątrz żółtego tła.

 

Dzięki temu, że prawie nigdy nie zawierają napisów, ich zrozumienie następuje w ułamku sekundy: można nie znać obcego języka i można nie rozumieć niektórych symboli. Jednak kolor żółty jednoznacznie wskazuje na jakiś stopień ryzyka. Bez względu na to, z czym wiąże się niebezpieczeństwo, to rysunek czaszki albo błyskawicy na pewno wzmacnia czujność.

 

Z czego wykonuje się znaki ostrzegawcze BHP?

Znaki takie wykonuje się z najwyższej jakości tworzywa sztucznego. Jest to ważne, gdyż powinny być one zawsze widoczne, jak również nie powinny wywoływać kolejnych trudności, np. wskutek tego, żę zajmą się ogniem i zaczną wydzielać trujące opary.

 

Znaki ostrzegawcze BHP informują o tym, że w jakimś miejscu może występować niebezpieczne zjawisko. Tym samym pomagają chronić ludzie życie i zdrowie.

 

Czytaj również: Jakie produkty muszą posiadać Deklarację Właściwości Użytkowych i w jakim celu się ją wydaje?

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • profesjonalne biuro rachunkowe Liczba postów: 64 Grupa: Przepisy pr... Hej, ja we wszystkich sprawach korzystam z http://credotax.pl/Prowadzą moją księgowość działalności i poboczne inwestycje. Całkiem ok się sprawują, nie mogę nar...
  • Tkaniny dobre na wszystko Liczba postów: 7 Grupa: Zanim wybud... Szukasz tkanin meblowych premium? Zapoznaj się z asortymentem tkanin specjalnych Oferują m.in. modele, które wykazują właściwości hydrofobowe.
  • Opłata notarialna Liczba postów: 57 Grupa: Spółdzielni... Ja mogę polecić dobrego notariusza w Szczecinie na Bałuki i jest to tak kancelaria http://www.szczecin-kancelaria-notarialn a.pl/kontakt/. Kancelaria oferuję kom...
  • Niezapłacona faktura? Procedury odzyskiwania długó... Liczba postów: 23 Grupa: Prawo Jeżeli chcecie się ustrzec przed koniecznością odzyskiwania swoich długów samodzielnie bardzo polecam Wam możliwości jakie daje faktoring. Sama zdecydowałam się...
  • Deweloper - wady i usterki Liczba postów: 38 Grupa: Nieruchomoś... Ja szukałam domu na obrzeżach miasta i znalazłam bardzo ładną ofert, którą oferuję deweloperzy szczecin. Osiedle “ Nad Stawem” to urokliwe miejsce usytuowane w....

Kalkulator zwrotu podatku VAT za materiały budowlane

Społeczność budnet.pl ma już 15963 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 112

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >