Automatyka do bram

« Powrót do grupy: Ogrodzenia i nawierzchnie

Stron: 9 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

13 lutego 2015, 15:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Wlasnie jestem w trakcie przymierzania się do kupna nowej bramy wjazdowej, ale zauważyłem na stronie www.parys-wroclaw.pl ze tych nawet rodzajow, nie mówiąc o modelach jest bardzo duzo, czy ktos może olśniłby mnie troszke czym one się roznia?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 lutego 2015, 13:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: ascasdsa napisał: Wlasnie jestem w trakcie przymierzania się do kupna nowej bramy wjazdowej, ale zauważyłem na stronie www.parys-wroclaw.pl ze tych nawet rodzajow, nie mówiąc o modelach jest bardzo duzo, czy ktos może lśniłby mnie troszke czym one się roznia?

Rozróżniamy bramy wjazdowe skrzydłowe oraz przesuwne. Jedne i drugie mogą być manualne (trzeba je sobie ręcznie otwierać) lub automatyczne. Automatykę można zakupić od razu lub później. Automatyka działa w oparciu o fotokomórkę i pilota.

Skrzydłowe bramy wjazdowe mają 2 uchylne skrzydła, które zgodnie z przepisami muszą otwierać się do wewnątrz posesji. Czyli taka brama przede wszystkim wymaga miejsca na podjeździe.

Bramy przesuwne mogą być samonośne i przesuwne na szynie. Oba typy wymagają długiego ogrodzenia, bo brama otwiera się, przesuwając skrzydło wzdłuż ogrodzenia. W przybliżeniu możesz założyć, że wjazd o szerokości 4 m będzie wymagał ok. 4 m ogrodzenia po stronie ruchu skrzydła. Bramy przesuwne na szynie mają szynę montowaną w podłożu (zabetonowaną w ziemi). Po niej jeździ skrzydło. W polskich warunkach taka brama bywa mocno uciążliwa, bo piach, kamyki, liście i pyłki są stale do niej nanoszone i blokują ruchu rolek prowadzących, co może prowadzić do częstych awarii.

Więcej szczegółowych informacji znajdziesz na ogradzamy.pl

Pozdrawiam
Krzysztof Krysiński

Ten post był edytowany przez k.krysinski dnia: 20 lutego 2015, 13:43
Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 lutego 2015, 13:23

Zgadzam sie: good 0 bad

To prawda, brama wjazdowa to istotny element ogrodzenia. Warto przemyśleć jej zakup, ale wydaje mi się, że automatyczna będzie się lepiej sprawdzała. Zamówiłam niedawno ogrodzenie do mojego ogrodu w firmie Zawmet i z niecierpliwością czekam na efekt końcowy. Mam nadzieję, że będę mogła podzielić się pozytywną opinią.

Zgłoś | Cytuj | Link

2 marca 2015, 14:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam, ja kupiłem bramę ogrodzeniową samonośną, miałem miejsce na tzw: przeciwwagę, więc wybrałem rozwiązanie bardziej komfortowe. Do bramy kupiłem też automat - doradzono mi automat firmy Beninca - na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że jest to naprawdę solidny sprzęt, nie mam z nim kłopotów. Wszystko załatwiłem w firmie Bramatic ul. Grochowska 45 w Wawie. Jeśli chodzi o cenę - przystępna a że jestem zadowolonym użytkownikiem bramy - mogę polecić Bramatic wszystkim szukającym producentów bram, są produkowane na każdy wymiar i nie ma tam problemu z jakimiś nietypowymi wymiarami.
Pozdrawiam
Michał Kuszyński

Zgłoś | Cytuj | Link

3 kwietnia 2015, 08:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Dokładnie – automatyczna brama to duży komfort podczas złej pogody: deszczu czy śnieżycy. Mnie też polecano napęd Beninca, ale kupiłem bezpośrednio u dystrybutora, a samą bramę mam przesuwną, bo jakoś tak wydaje mi się bardziej praktyczna, więc zakupiłem siłownik BULL.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 kwietnia 2015, 14:29

Zgadzam sie: good 0 bad

ja powiem szczerze, że u mnie sprawdziła się firma www.bramymontaz.com.pl ...długo szukałem czegoś co by się sprawdziło i co by spełniało moje wymagania i proszę bardzo!:)

Zgłoś | Cytuj | Link

28 sierpnia 2015, 23:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Kolega polecił mi napęd BFT, jestem już prawie przekonany, jednak chciałbym jeszcze dowiedzieć się od innych posiadaczy napędów tej firmy o jakieś wskazówki, uwagi, zalecenia. Jeśli jest tu jakiś posiadacz automatyki BFT prosiłbym o opinię. :)

Zgłoś | Cytuj | Link

31 sierpnia 2015, 12:29

Zgadzam sie: good 0 bad

BFT jakościowo nie odstaje od czołówki najpopularniejszych napędów, monterów rozsianych po Polsce też nie brakuje, można więc spokojnie brać. Ja też będę wkrótce instalować bramę oraz nowy napęd.

Zgłoś | Cytuj | Link

9 września 2015, 09:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mogę polecić automatykę do bram NICE. Sprawdza się rewelacyjnie i działa (póki co) bezawaryjnie. W Michałowicach jest fajny sklep z takim sprzętem ale można też kupic od nich online na przyjaznydom.net

Zgłoś | Cytuj | Link

22 września 2015, 18:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Też mam BFT. Problemów z napędem nie mam, działa bez zarzutu.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 9 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Eksperci od ogrodzeń Liczba postów: 9 Grupa: Ogrodzenia... A z jakiego tworzywa wybieracie ogrodzenie? ___________________________ _____ https://www.erudita.pl/specjalista -google-ads/
  • Czyszczenie kostki brukowej Liczba postów: 491 Grupa: Ogrodzenia... Czyszczenie kostki brukowej wbrew pozorom wcale nie jest trudnym zadaniem, wystarczy robić to systematycznie używając odpowiednich preparatów i nie mamy się cze...
  • jak wysoki płot? i z czego? Liczba postów: 4081 Grupa: Ogrodzenia... drewniany najlepszy
  • Ogrodzenie nowoczesne i brama garażowa Liczba postów: 81 Grupa: Ogrodzenia... Czy możecie polecić sprawdzoną firmę która zakłada bramy garażowe Poznań. Zależy mi na szybkich terminach. Jak na razie wyszukałam w Internecie firmę Rolo-Styl....
  • Jakie ogrodzenie? Liczba postów: 31164 Grupa: Ogrodzenia... [quote=R-met.pl]Zgadzam się aczkolwiek nie mam pewności czy panele ogrodzeniowe są na tyle reprezentatywne aby zawsze umieszczać je na front, może lepszą opcją....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 233

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >