Brykiet czy drewno - czym palić?

« Powrót do grupy: Kominki od A do Z

Stron: 7 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

10 lutego 2010, 18:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Czym palić w kominku?
Chodzi o to aby, proces spalania był długi (pobyt w pracy), wydajny "cieplnie" i do tego żeby ogrzewanie było ekonomicznie finansowo.
Niektórzy mówią drewno, inni brykiet, jeśli brykiet to jaki (bo pewnie to też ma znaczenie).
Do ogrzania piętro, 110 m2, 4 pokoje

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 lutego 2010, 13:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Brykiet jakby nie było nie wymaga rąbania, jest czysty (mało popiołu zostaje) i stanowi mniejszy problem w składowaniu niż drewno (jest wygodniejszy):] Ale opinie są podzielone co do efektywności jednego i drugiego. Jedno jest pewne - jeśli zdecydujesz się na brykiet, nie kupuj tego najtańszego (czyli np z mdfu)bo to będzie wyrzucenie pieniędzy w błoto. Poza tym brykietem trzeba umieć palić - brykiet świetnie i najbardziej efektywnie pali się przy małej ilości powietrza także koniecznie trzeba zmniejszyć cug kominowy do niezbędnego minimum i pomniejszyć dopływ powietrza do samego paleniska. Brykiet poza tym ma większą kaloryczność i szybciej niż drewno osiąga ciepło. Jeżeli chodzi o kupno bardzo duży wybór i konkurencyjne ceny ma firma poniżej:
www.kominkowybrykiet.pl
Idąc na kompromis między brykietem a drewnem - proponuję rozwiązanie mieszane :] np. początkowo palić sam brykiet (bo szybciej się nagrzewa), potem dorzucić drewno (np dębinę). Trzeba jednak pamiętać żeby drewno było porządnie wysuszone ;)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 marca 2010, 23:16

Zgadzam sie: good 0 bad

ja używam brykiet jest wygodniejszy

Zgłoś | Cytuj | Link

4 maja 2010, 02:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Polecam odwiedzenie strony: www.biofire.com.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

8 kwietnia 2011, 02:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie no.. wiadomo ze brykiet jest lepszy i wygodniejszy. Ja po latach palenia brykietem odkryłem
ekobrykiet Barlinka i to jest według mnie najlepszy z możliwych wyborów, a uwierzcie dużo
juz tego przetestowałem :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 kwietnia 2011, 12:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja nie mam jeszcze wyrobionej opinii na temat ekobrykietu,musi upłynąć jeszcze trochę czasu,bo zaczne nim palić dopiero w przyszłym sezonie grzewczym. Do tej pory używaliśmy na zmianę brykietu i drewna. Ciężko mi powiedzieć co jest lepsze.

Zgłoś | Cytuj | Link

11 lutego 2012, 17:46

Zgadzam sie: good 0 bad

warto palić najlepszym brykietem

odwiedź:

www.brykietkominkowy.pl

mają bardzo szeroką ofertę, same najlepsze brykiety i pellety

mają tanią wysyłkę na cały kraj od 1 do 8miu palet

Zgłoś | Cytuj | Link

22 października 2012, 07:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Uwaga na brykiet Barlinka!
Produkowany na Ukrainie - jest ok - spala się pieęknie piec suchy i czysty
Produkowany w Rumunii - jest poniżej krytyki - spala się beznadziejnie a z pieca kapie woda!!! Po 5 godzinach palenia miałem cały piec zasyfiony grubą warstwą smoły - piec da gruntownego czyszczenia. !!!!!!!!!

Zgłoś | Cytuj | Link

9 listopada 2012, 21:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam.
Ja po próbach zdecydowanie przechodzę na brykiet.
Wrzuciłem 20 kg brykietu i co pół godziny obserwowałem temperaturę na piecu.
Następnego dnia zrobiłem to samo ale z wysezonowaną dębiną, efekt był taki że na brykiecie osiągnąłem temperaturę o 15stopni wyższą, a ku mojemu zdziwieniu czas spalanie drewna i brykietu był identyczny. Niektórzy myślą że drewno jest lepsze bo dłużej się pali, żarzy tylko jak się wrzuci wilgotne drewno to może i tak, ale co z tego jak ciepłą nie daje.
Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

16 listopada 2012, 22:57

Zgadzam sie: good 0 bad

co do AB POLSKA:

http://brykietkominkowy.pl/firma-ab-polska.php

to sobie poczytaj, bo mają same najlepsze polskie brykiety. Nie mogą dodawać żadnej smoły bo nie produkują tylko sprzedają. Więc głupoty piszesz koleżko. Brykiet powstaje z czystej suchej trociny bez kory przy produkcji blatów, krzeseł i innych rzeczy z drewna.

Smołę to znajdziesz w brykiecie z MDFu, a oni mają same czyste brykiety liściaste bez kory. Firma działa od lat dzięki wysokiej jakości brykietu kominkowego.

A co do brykietu z Barlinka to jest całkiem na odwrót. Próbowałem z Ruminii i jest bdb, a z Ukrainy to kicha, bo ma dużo popiołu, słabo się pali, dużo kory, jest niedoważony i kaloryczność ma ok 16MJ. Jest też bardzo niedoważony. Opakowania się rozrywają na zgrzewie, rączki urywają się i 10kg może spać ci na palce. Jak masz stal kapę to ok ale w innym przypadku, to może bardzo boleć.

Ja kupuję u nich od 5ciu lat i zawsze doradzą mi najlepszy brykiet. Próbowałem u innych i wróciłem do nich. Kilka razy próbowano mi sprzedać brykiet z Klasena z MDF, okleinami, frontami i panelami pomielonymi z klejami po 20kg jako brykiet dębowy. Nauczyłem się na własnych błędach.

Mają szeroką ofertę, więc nie prezentują jednego producenta brykietu, mogą więc coś doradzić oraz mają duże doświadczenie.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 7 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19105 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 94

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >