Co sądzicie o piecach kaflowych??

« Powrót do grupy: Kominki od A do Z

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

12 stycznia 2007, 13:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Podobają mi sie piece kaflowe na "stary wzór", ale zastanawiam się, czy pasują do nowego domu. Czy takie "wynalazki" sa praktyczne? Mi głownie zalezy na wyglądzie, ale jeśli juz bym miała taki piec, chiała bym żeby był tez funkcjonalny... Mam dylemat...

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 stycznia 2007, 13:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Piec kaflowy jest piecem akumulacyjnym. Pozwala na ogrzewanie zarówno pomieszczeń przez bezpośrednie promieniowanie ciepła jak i przy zastosowaniu płaszcza wodnego (do 60% sprawności) lub wymiennika ciepła (do 40% sprawności) do ogrzewania wody. Woda zgromadzona w zbiornikach buforowych może być używana dalej jako CPU (Ciepła Woda Użytkowa) jak i służyć do ogrzewania domu (mieszkania) przez instalację centralnego ogrzewania.
Wady i zalety:
-zdecydowaną zaletą w stosunku do kominków jest czas oddawania zakumulowanego ciepła wynoszący do 12h
-wada-generowanie zapylenia szczególnie przy czyszczeniu pieca
- wada-konieczność zwracania szczególnej uwagi szczególnie podczas rozpalania.
jak by na to nie patrzeć- piece kaflowe mają swój niewątpliwy urok :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 lutego 2007, 15:01

Zgadzam sie: good 0 bad

No własnie, paw_g_cio :)
Kafle mają niewątpliwy urok. I wyobraź sobie, że własnie takie rozwiązanie...zastosowałam w moim domu :D Kominek z kaflami. Nie było to az tak "bolesne" :wink: , gdyż piękne kafle mam z odzysku. Babcia rozbierała piekny piec kaflowy, stary ale naprawdę cudny. Troche pracy przy "doczyszczaniu" .. i mam cudo w salonie. pozdrawiam wszystkich :)
PS. jesli chodzi o cieplo, które oddaje mój cudny kominek-- jest baaaardzo dobrze :)

Zgłoś | Cytuj | Link

8 marca 2007, 23:40

Zgadzam sie: good 0 bad

i jeszcze z kafli w kolorze czerwonym! piekne, naprawdę :!:

Zgłoś | Cytuj | Link

27 marca 2007, 14:57

Zgadzam sie: good 0 bad

Kaflowe kominki są inne od tych oklepanych. Tylko gdzie można znaleźć wzory kafli?? Może ktoś wie??
pozdro

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 listopada 2007, 21:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Bardzo byłem sceptyczny w stosunku do pieców kaflowych. Kupiliśmy jednak mieszkanie, w którym był taki piec. Ciepło jakie oddaje jest absolutnie najprzyjemniejszym rodzajem ciepła z jakim się do tej pory zetknęliśmy (ja i moja kochająca ciepło żona). Tak na prawdę doceniliśmy nasz piec teraz kiedy się chwilowo zepsuł. Zmuszeni byliśmy używać tzw nowoczesnych piców akumulacyjnych (elektrycznych). Powietrze suche, drapie w gardle i cały czas kichamy. Tak samo jak u moich rodziców w bloku... Przy naszym kaflaku nie chorowałem od 3 lat! Polecam - bardzo zdrowy a roboty przy nim jest na 45 min do 1 godz dziennie. No i nie ma ogrzewania, którym można tak solidnie sobie nagrzać na całą dobę. Nasz trzyma ciepło przez 2 dni! W razie pytań mogę coś doradzić bo przestudiowałem zdecydowaną większość rodzajów ogrzewania. > pe3@op.pl <

Zgłoś | Cytuj | Link

8 listopada 2007, 19:37

Zgadzam sie: good 0 bad

POTRZEBUJE PORADY MAM PIEC KAFLOWY ALE OD KIEDY ZACZAL SIE SEZON GRZEWCZY MAM PROBLEM Z PALENIEM BO ZA KAZDYM RAZEM COFA SIE DYM DO MIESZKANIA JAKA MOZE BYC TEGO PRZYCZYNA PROSZE O PORADE

Zgłoś | Cytuj | Link

8 listopada 2007, 19:42

Zgadzam sie: good 0 bad

POTRZEBUJE PORADY MAM PIEC KAFLOWY ALE OD KIEDY ZACZAL SIE SEZON GRZEWCZY MAM PROBLEM Z PALENIEM BO ZA KAZDYM RAZEM COFA SIE DYM DO MIESZKANIA JAKA MOZE BYC TEGO PRZYCZYNA PROSZE O PORADE

Zgłoś | Cytuj | Link

10 listopada 2007, 15:55

Zgadzam sie: good 0 bad

A od kiedy masz ten piec kaflowy? Czy te problemy występowały wcześniej? Kiedy był czyszczony komin?

Zgłoś | Cytuj | Link

24 listopada 2007, 09:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Mój brat ma podobny problem z piecem kaflowym, gdyż i jemu cofa dym. Komin był zapchany sadzą i jest już sprawny, wczoraj brat zamówił kominiarzy.Jednak piec kaflowy dalej nie przepuszcza dymu, wyszło na to, że trzeba piec od góry częściowo rozebrać i w ten sposób go czyścić. Moje pytanie jest: Czy jest inny sposób bez rozbierania pieca, na czyszczenie go? W niektórych piecach widziałem niewielki krążek z kafla. Czy przez ten krążek można wybrać sadzę z pieca i czyścić piec i jakimi narzędziami to robić?

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 369

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >