Czy mogę wyczyścić kominek w środku?

« Powrót do grupy: Kominki od A do Z

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3  ▸

30 listopada 2015, 09:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Oczywiście, że można czyścić wnętrze kominka, a nawet trzeba. Podobnie jak szyba kominkowa, wnętrze urządzenia również ulega zabrudzeniom. Jest to o tyle niebezpieczne, że wewnątrz wkładu kominkowego może nagromadzić się warstwa łatwopalnego i bardzo szkodliwego materiału, który może z kolei doprowadzić do przedwczesnego zużycia uszczelek oraz do korozji. Warto zatem stosować specjalistyczne środki czyszczące. Polecam Środek do Czyszczenia Kominków i Grilli marki Vitcas.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 kwietnia 2016, 15:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Osobiście mogę polecić środek do mycia spieczonych zabrudzeń Profimax SP 180. Preparat posiada spieinającą końcówkę. Piana dłużej utrzymuje się na powierzchni, dzięki czemu penetracja brudu jest skuteczniejsza.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 marca 2017, 10:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli chodzi o czyszczenie systemów kominowych to sam bym się tego nie podjął. Współpracuję z firmą http://komino.net.pl z której regularnie ściągam kominiarzy żeby skontrolowali stan naszej instalacji. Lepiej żeby zawodowcy się tym zajmowali.

Zgłoś | Cytuj | Link

14 marca 2017, 10:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Fajnie mi się sprawują płyny do instalacji centralnego ogrzewania jakie kupuję przez portal swatt.pl. Hurtownię znam już dłuższy czas, bo znajomy instalator od kolektorów solarnych się tutaj zaopatrywał dużo wcześniej. Płyn świetnie zabezpiecza, zwiększa wydajność całej instalacji i też dobrą rzeczą jest, że jest przyjazny dla środowiska, nie ma tych cięższej wagi chemikaliów w składzie.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 listopada 2017, 17:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Moim zdaniem ciężko byłoby wyczyścić piec płynem do naczyń. Może faktycznie smoła jest to taka maź tłusta, ale też jest ona ciężka do usunięcia. Do tego są specjalne środki takie jak np. spalsadz, które usuwają maź pod wpływem ciepła.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 stycznia 2018, 10:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Opis środka Profimax SP 180 brzmi nieźle, ale to chyba nie jest środek do czyszczenia pieca, bo w sumie takie czyszczenie powierzchowne nic nie da, najważniejsze w tym wszystkim jest wyczyszczenie wszystkich kanalików, które się zapychają i komina. A na to najlepiej stosować katalizator. Ja używam spalsadz, bo jak do tej pory najbardziej mi odpowiada pod względem cenowym i jakościowym.

Zgłoś | Cytuj | Link

17 lipca 2018, 10:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Wszystko tak na dobrą sprawę zależy od modelu oraz rodzaju kominka z jakim mamy do czynienia, nie każdy można i da się wyczyścić, jak słusznie mowa powyżej- trzeba na bieżąco udrażniać kanaliki, tak aby się nie zapychały i dym nie leciał do środka, to istotna kwestia.

Zgłoś | Cytuj | Link

31 lipca 2018, 23:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Dlatego jestem zwolennikiem kominków gazowych. Nie trzeba ich czyścić (w ten sposób bo też czasami trzeba coś przetrzeć), są wygodniejsze w uzyciu zapalasz i już, nie ma drewna i takich rzezy. Ostatnio przeglądaliśmy właśnie kominki gazowe Helex - https://www.kominkigazowe.info/ przyznam szczerze, że design robi wrażenie bo teraz w zasadzie kominek można zmieścić wszędzie nie to co kilka lat temu.

Zgłoś | Cytuj | Link

1 sierpnia 2018, 00:50

Zgadzam sie: good 0 bad

My new website:
http://sabrina.go.telrock.net

Zgłoś | Cytuj | Link

1 sierpnia 2018, 06:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Hi! zovirax tablets excellent web site.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19166 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 179

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >