Czy mogę wyczyścić kominek w środku?

« Powrót do grupy: Kominki od A do Z

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

3 września 2010, 11:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Czym mogę wyczyścić kominek w środku? Zastanawiam się czy w ogóle mogę to zrobić i czym? Jest w nim strasznie dużo sadzy i boję się że w końcu coś się stanie. Poradźcie co zrobić?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 września 2010, 10:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Szczerze mówiąc to nawet nie wiem czy można wyczyść go w środku. Pewnie tak bo w końcu osadza się tam dużo sadz i dymu. Wydaje mi się że najlepiej najpierw zebrać to co się osadziło jakąś szpachelką a resztę umyć wodą z płynem do mycia naczyń.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 września 2010, 10:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Woda z płynem do mycia naczyń będzie faktycznie najlepsza. Płyn do mycia naczyń ma to do siebie że doskonale usuwa tłuszcza a sadza taka właśnie jest. Fakt faktem nie możesz się spodziewać jakiegoś olśniewającego efektu ale uwierz że i tak będzie dobrze.

Zgłoś | Cytuj | Link

4 października 2010, 18:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Moim zdaniem zdecydowanie najlepsza jest pianka do czyszczenia wkładów kominkowych. Doskonale radzi sobie z usuwaniem sadzy, osmoleń, brudu z wkładów i szyb kominkowych.

Zgłoś | Cytuj | Link

6 października 2010, 10:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Ooo nawet nie wiedziałam, że istnieje coś takiego. Dzięki za poradę ;)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 października 2010, 17:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Ciesze się, że moja podpowiedź się na coś przydała :)

Zgłoś | Cytuj | Link

24 września 2013, 13:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Jego czyszczenie wbrew pozorom nie jest trudne. Znalazłam kilka fajnych wskazówek jak to robić
http://muratordom.pl/wnetrza/kominek/czyszczenie-szyby-komin ka-sprawdzone-domowe-sposoby,126_11200.html
http://muratordom.pl/instalacje/kominki-i-piece-wolno-stojac e/wymiana-peknietej-szyby-w-kominku,35_11201.html

Zgłoś | Cytuj | Link

19 października 2013, 11:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Wiem, że są specjalne środki do czyszczenia czy kominków wenątrz, czy szyb kominkowych, np tutaj: http://www.vitcas.pl/srodki-czyszczace-do-kom inkow-grilli (akurat szukam cegieł do budowy kominka i znalazłam taki dział, więc podrzucę).
Ale poza tym to pewnie w sklepach pro-kominkowych też ktoś zawsze doradzi jak i czym czyścić. Samego komina z sadzy to raczej samemu sie nie czyści, ale już szyby, kominki od środka ale nie od cugu kominowego to chyba spokojnie.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 grudnia 2013, 10:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja też używam środków do czyszczenia Vitcas o których pisze Aleksandrasmajli i jestem bardzo zadowolona. Szczerze polecam tego producenta !

Zgłoś | Cytuj | Link

18 grudnia 2013, 19:38

Zgadzam sie: good 0 bad

są do tego srodki oczywiscie jesli jest w kominku cegła szamotowa ja tak własnie robie czyczsze srodkami specjalnymi :)

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19166 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 450

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >