Czy pod wiate garażową potrzebny fundament?

« Powrót do grupy: Robimy fundament

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

11 sierpnia 2014, 18:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Czy pod wiate garażową potrzebny fundament czy też zwykła wylewka cienka wystarczy?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 sierpnia 2014, 13:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Cienka nie bardzo, bo auto też ma swoją wagę i jak zrobisz wylewkę 2 cm to popęka - tak myślę. Raczej zrobiłabym podstawę np z kostki albo takie jak masz na fotkach przy wiatach garażowych z http://ogrodosfera.pl/wiaty-garaze-drewniane< /a> :kostka, trawa posiana na utwardzona wczesniej ziemi, beton ale tak no mówię wg mnie z 5-10 cm byłoby dobrze. Pooglądaj sobie te wiaty wyżej i ich podłoże.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 sierpnia 2014, 13:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Uaa, sorry coś mi się źle wpisało, ale jak sobie klikniesz to widać o co chodzi:)

Zgłoś | Cytuj | Link

27 sierpnia 2014, 18:10

Zgadzam sie: good 0 bad

zdecydowanie fundament. jakoś nie spotkałem się ze zwykłą wylewką. różnica w kosztach niewielka a masz tą pewność. osobiście akurat tak jak kolega wyżej bym postawił na kostkę, tak z 4 cm minimum i też da radę

Zgłoś | Cytuj | Link

27 sierpnia 2014, 20:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Szukałam ostatnio odpowiedzi na te pytanie... szkoda że wczesniej tu nie trafiłam ;) ale też postawiłam na fundament :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 sierpnia 2014, 20:54

Zgadzam sie: good 0 bad

na sam podjazd to kostka, a pod konstrukcje bym wylal fundament, a dokładniej pod filary podtrzymujace konstrukcje :)

Zgłoś | Cytuj | Link

3 października 2014, 14:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Mi sie wdaje,ze nie,ale moze lepiej by zapytac fachowców? Mozę w http://www.contractor.com.pl/ by wiedzieli jak się uporać z tym problemem.

Zgłoś | Cytuj | Link

13 listopada 2014, 13:33

Zgadzam sie: good 0 bad

A propos wiat garażowych. Czy to prawda że aby postawić wiatę garażową należy mieć pozwolenie?

Zgłoś | Cytuj | Link

25 listopada 2014, 08:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Zgłoszenia właściwemu organowi wymaga budowa (art. 30 ust. 1 ustawy - Prawo budowlane):
wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki


Ponadto- fundament powinien znaleźć się pod każdą podporą- słupem dla wiaty z jednej prostej przyczyny- zabezpieczy to wiatę przed nierównomiernym osiadaniem, ponadto pozwoli na zastosowanie stalowych kotew montażowych odsuniętych od gruntu, utrzymujących słup ponad powierzchnią ziemii- to tzw podpory słupa. Podpory takie można kupić w kilku wersjach- od podstawowych- nieregulowanych, wklejanych podczas wylewania fundamentu,do regulowanych (zakres regulacji dotyczy wysokości posadowienia jak i szerokości słupa). Można też pokusić się o wykonanie prac z użyciem śrubowych fundamentów wkręcanych- metoda ta jest najszybsza i najmniej inwazyjna- w samej wiacie wylewka betonowa o małej grubości nie ma sensu. Powinno się tu zastosować kostkę drogową o gr 8cm z podsypką żwirowo- cementową o gr ok 6cm na gruncie stabilizowanym

Zgłoś | Cytuj | Link

4 grudnia 2014, 15:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja jakieś dwa miesiące temu kupiłem sobie taki blaszak, jak tu: http://www.garazemetalowe.pl/ - kupiliśmy z żoną drugie auto i po prostu garaż w domu był za mały. Jeśli chodzi o podogę – oczywiście musi być porządnie zrobiona, a betonu – auto przecież waży.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Fundamenty i ich ważność Liczba postów: 9 Grupa: Robimy fund... Walduli :) Bardzo sie ciesze, że wspolnymi siłami udało sie pomóc :) Gratuluje zakupu i zycze samych slonecznych i ciepłych na budowie :wink: Pozdrawiam
  • Praca w Niemczech - rekrutacja Liczba postów: 19 Grupa: Robimy fund... W takim razie jeśli rozglądasz się za ciekawymi możliwościami zawodowymi za granicą i jednocześnie chcesz się nadal rozwijać robiąc co lubisz oraz najlepiej pot...
  • Fundamenty a badania geofizyczne Liczba postów: 3 Grupa: Robimy fund... Odziedziczyłem działkę po dziadkach i chcę zbudować dom ale zanim ruszę z robotą potrzebuję porady. Czy zanim zaczną wylewać fundamenty powinienem zlecić badani...
  • Używane wózki widłowe Liczba postów: 10 Grupa: Robimy fund... Natomiast jeśli będziecie do wózków widłowych jednocześnie potrzebowali dobrej jakości osprzętu to na pewno warto będzie sprawdzić ofertę Mipromet u których bez...
  • Dostawcy betonu Olsztyn Liczba postów: 28 Grupa: Robimy fund... A skorzystalibyście z takie usługi,opisanej na tej stronie?https://www.mgprojekt.com.pl/blo g/zakup-betonu-online/ Bo powstaje pytanie jakiej dostarczony beton b...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19166 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 203

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >