Ekologia tylko z nazwy

« Powrót do grupy: Ekspert ekologicznych dekoracji wnętrz

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

4 sierpnia 2015, 15:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam
Ostatnio spotykam się z ekologicznym stylem aranżacji wnętrz. Często są to pomieszczenia zawierające elementy dekoracyjne w kwieciste wzory lub wszelkie inne przypominające środowisko naturalne. Co gorsza, często wnętrzami ekologicznymi okrzyknięte są wnętrza całe wykończone drewnem. Czy ktoś może mi powiedzieć co to ma wspólnego z ekologią? Wydaje mi się, że wycinanie drzew i ich dalsza obróbka tak samo niszczy środowisko jak produkcja zwykłych nie-ekologicznych elementów wyposażenia wnętrz.
Jeśli ktoś nie wie co mam na myśli, niech w Google grafika wpisze hasło "styl eko we wnętrzach".

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 sierpnia 2015, 12:22

Zgadzam sie: good 0 bad

pewnie nie jest uściślone w jakich meblach, dodatkach można używać tego określenia, więc producenci używają go według uznania

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 sierpnia 2015, 12:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Tak zwany chwyt marketingowy :P

Zgłoś | Cytuj | Link

26 października 2015, 16:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Tak jaki inni napisali, dokładnego określenia mebli ekologicznych nie ma, przez to każdy, i producenci i klienci, stosują wg własnego uznania.
Dla jednych będą to meble drewniane (wycinany jest las, jednak wyprodukowanie mebli z sztucznych materiałów nie raz bardziej szkodzi).
Dla mnie typowo ekologicznymi rozwiązaniami są np. połączenie odpływu umywalki z spłuczką. Woda, którą wykorzystujemy do umycia rąk, może później posłużyć do spłukiwania muszli. Nie wiem jak to działa w praktyce, jednak takie rozwiązania są dla mnie typowo eko :)

Zgłoś | Cytuj | Link

8 stycznia 2016, 10:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Trend "eko", "bio" czy też "naturalny" jest teraz modny we wszystkim i bardzo często nadużywany. Myślę, że dużo zależy też od świadomości konsumentów i od tego czy pozwalają sobie "wciskać" różne głupoty.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 stycznia 2016, 08:28

Zgadzam sie: good 0 bad

No właśnie, wydaje mi się, że jak ktoś widzi eko albo zielony listek to od razu daje się nabrać. A wystarczyłoby dosłownie przez chwilę się zastanowić... Są obecnie modne również różnego rodzaju dekoracje z recyklingu jak na przykład lampy z łyżeczek plastikowych... Czy kupilibyście coś takiego?

Zgłoś | Cytuj | Link

4 lutego 2016, 05:56

Zgadzam sie: good 0 bad

eko w sensie, że nie żyjemy tak bardzo w sztucznościach ;) myślę, że dla większości to zrozumiałe

Zgłoś | Cytuj | Link

14 czerwca 2016, 12:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Teraz jest na to moda, więc sprzedawcy to wykorzystują. Jak ktoś mądry, to nie da się nabrać.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 czerwca 2016, 11:39

Zgadzam sie: good 0 bad

dokładnie, "eko" w tym przypadku znaczy, że wnętrze nie jest ze sztucznych tworzywa, a właśnie np. z drewna...także koniec końców "eko" jedynie z nazwy... zresztą jak w większości przypadków.

Zgłoś | Cytuj | Link

26 lipca 2016, 20:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Sama spotkałam się tym. Człowiek jest w stanie zapłacić więcej za produkt tzw. ekologiczny, który ekologiczny jest tylko z nazwy!

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 312

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >