Jak wyciszyć mieszkanie?

« Powrót do grupy: Technologie i materiały

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

19 grudnia 2008, 14:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam. Jestem lokatorem w mieszkaniu w bloku. Mam kino domowe i lubię głośniej obejrzeć film. Oczywiście mam takie szczęście że wszyscy sąsiedzi wokół to emeryci którym to przeszkadza non stop są interwencje policji:-/ mam tego dość. Czy moglibyście mi poradzić jak wyciszyć mieszkanie nie zmieniając jego wyglądu wewnętrznego(chodzi mi o najstarszą metodę wyciszania wytłaczankami od jajek :lol: ) Czy moglibyście mi coś poradzić?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 kwietnia 2009, 01:15

Zgadzam sie: good 0 bad

przyznam się że nie znam takiej metody. Na początek można ściany wyłożyć płyta karton gips i wykończyc tak jak było więc wizualnie nic się nie zmieni a koszt nie powionien być duzy. Jak juz ścoiany będą załatwione to radze pmysleć o oknach i drzwiach. Okan mozna wstawić z wyciszeniem ponad 42dB chociaż standardowe wyciszenie przy profilu 5-cio komorwym i szybie U=1,1 też w zupełnosći wystarczy. Jeśli chodzi o drzwi to opal plus Porty kl.B i 32 d0 36dB wyciszenia, ewentualnie antywłamaniowe Granit z takim samym wyciszeniem tylko mocniejsze. drzwei są z materiałów drewwnianych okute w środku blachą więc dźwiękoszczelność będą miały naprawdę dobrą.
pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 kwietnia 2009, 19:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak mieszkasz w bloku to ciężko. Sasiedzie muszą sie przyzwyczaić.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 kwietnia 2009, 18:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Wyciszanie scian znajdziesz tu TU a o wygluszaniu kondygnacji TU
Bardziej przyda sie chyba ten pierwszy ale moze inne tematy tez Cie zaciekawia. Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

6 maja 2009, 21:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
Ja mam z kolei problem taki: niesie do mnie przez podłogę basy zestawu audio od sąsiadki z dołu jak słucha muzyki. Wtedy najczęściej nici ze spania bo leżąc dudni w uszach :-(. Przeczytałam tutaj o piance akustycznej: czy jak położę ją u siebie pod wersalką to wyciszy sąsiada,czy raczej niestety odwrotnie, że mnie wyciszy do sąsiada?
Dodam, że właśnie interesuje mnie pomoc doraźna gdyż nie mogę remontować gruntownie podłogi i tym umieszczać materiałów dźwiękoszczelnych - mieszkanie wynajmowane.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 maja 2009, 14:46

Zgadzam sie: good 0 bad

raczej to drugie pozatym basy to ton niski przenoszony głownie przez materiały twarde czyli ściany i podłogi więc jedyne co możesz w tej sytuacji zrobic to odsunąć łóżko od ściany i postawić same nogi na czymś miekkim nic poza tym albo w6ytłumacz sąsiadce że przeszkadza innym to że wynajmujesz to nie znaczy że masz cierpieć bo ktoś lubi głosna muze.

pzdr.

Zgłoś | Cytuj | Link

17 sierpnia 2010, 15:33

Zgadzam sie: good 0 bad

wytłaczanki do jajek jako materiał tłumiący to chyba jakas bajka :)
jeśli chodzi o pianki poliuretanowe one wytłumija pomieszcznie również z dźwieków zewnetrznych ale należy wyłozyc piankę w całym pomieszczeniu bedzie ono wyizolowane akustycznie. miałam przyjemność nawet stac w takim pomieszczeniu (było to stanowisko pewnej firmy na targach - wchodziło sie do takiej kabiny była otwarta z jednej strony (tak jak przystanek autobusowy i wewnatrz wyłozona piramidkami z pianki - efekt swietny wewnątrz:) jesli chodzi o mieszkanie to nalezy zrobic takie systemy sandwiczowe ale to niestety pomniejszy pokój taki system zajmuje około 10 cm (jesli chodzi o sufit) przy scianach może byc cienszy. ale dźwieki dochodzące z sufitu ciezko wytłumić- nalezy zrobić doś gruba konstrukcję z podwieszonym sufitem i płytami gipsowymi miedzy ktorymi powinno się przykleic płyty tłumiace np kauczuk syntetyczny lub płyty bitumiczne -choc te maja gorsze własciwosci

Zgłoś | Cytuj | Link

29 października 2010, 12:47

Zgadzam sie: good 0 bad

A ja szukam właśnie fachury, który mi zrobi mi wyciszenie pomieszczeń boję się to robić sam a póki dom jest w stanie surowym to warto by było pomyśleć o tym teraz

Zgłoś | Cytuj | Link
Zgłoś | Cytuj | Link
Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • jak długo trwa budowa domu?... Liczba postów: 302 Grupa: Technologie... W moim odczuciu, oferta mieszkań gotowych do odbioru na https://activa.pl/oferta/mieszkania-goto we-do-odbioru-gdansk jest bardzo korzystna, szczególnie jeśli n...
  • Fotowoltaika Liczba postów: 150 Grupa: Technologie... Dla branży transportowej i logistycznej TSG Solutions oferuje banki energii, które pomagają w ładowaniu floty pojazdów elektrycznych. Sprawdź, co proponują na h...
  • Jakie okna dachowe? Liczba postów: 153 Grupa: Technologie... Czy do takich okien łatwo jest dopasować rolety?
  • Sypialnia Liczba postów: 43 Grupa: Technologie... W przypadku kiedy marzysz o nowoczesnej i komfortowej sypialni? Odkryj kolekcje mebli z oferty https://www.swiatmebli.pl/sypialnie-kole kcje/. Znajdziesz tam róż...
  • Przydomowa oczyszczalnia ścieków Liczba postów: 106 Grupa: Technologie... Jeżeli ktoś z was szuka firmy, która oferuję sprzedaż wyposażenie technologicznego oczyszczalni ścieków to polecam zapoznać się z ofertą firmy, która znajduję s...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 282

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >