Jaka pompa ciepła?

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 19 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

29 maja 2008, 01:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
Chodzi mi po głowie taki pomysł, żeby założyć w domu pompę ciepła. Chodzi o to, że często wyjeżdżam, a taka pompa chodzi bodajże na prąd więc mam kłopot z głowy :D Nie muszę się martwić, że zabraknie mi drzewa czy węgla (bo taki mam piec - z podajnikiem nawet :D). Ale do rzeczy. Szukałem info o pompach ciepła (na tym forum nawet jest reklama jednej z firm). Ale lubię sam sobie poszukać firmy, z która chcę nawiązać współpracę (z reszta taką mam pracę :)). I rozejrzałem się po rynku. Ucieszyłem się, że Junkers ma pompy ciepła bo jestem zadowolony z ich systemów solarnych, które mam zamontowane na dachu. No i przejrzałem ich ofertę i pojawił sie problem. Nie orientuje się za bardzo w doborze pomp. Z tego co czytałem to u mnie nie nadaje się powietrzna, bo nie będzie to miało przełożenia na efektywność (mieszkam na suwalszczyźnie). Więc pomóżcie mi w doborze odpowiedniej pompy. tu jest odnośnik do oferty Junkersa http://www.junkers.com/pl/pl/ek/produkty/PompyCiepla/index.h tml
Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 czerwca 2008, 19:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Mi też jakiś czas temu chodził taki pomysł po głowie ale ze względu na wysoki koszt tej inwestycji na razie się wstrzymałem. Ale czego sie dowiedziałem o pompach ciepła to moje :) W sumie patrzyłem na stronę, którą podesłałeś i przyznaję, że Junkers wprowadził bardzo ciekawą ofertę na rynek pomp ciepła. Bardzo podoba mi sie design ich pomp.
Jeżeli chodzi o pompę dla Ciebie to przede wszystkim musisz zrobić bilans ciepła dla Twojego domu. To znaczy bilans na ciepłą wodę, centralne ogrzewanie no i oczywiście musisz uwzględnić w tym wszystkim straty. Potem dopiero możesz pobawić się w dobór pompy ciepła :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 czerwca 2008, 18:33

Zgadzam sie: good 0 bad

W sumie to iou masz rację. Trzeba najpierw mieć bilans apotem bawić sie w dobieranie już samej pompy. Natomiast jeżeli chodzi o Junkersa to świetny wybór. Na stronie, którą podałeś jest sporo opcji i rozwiązań z zakresu stosowania pomp ciepła. To mi się zawsze w nich podobało. Naprawdę dbają o klienta - między innymi o minie :) Nie miałem jeszcze z nimi żadnego problemu, czego nie mogę powiedzieć o innych firmach (nie tylko związanych z ogrzewnictwem) :x

Zgłoś | Cytuj | Link

9 czerwca 2008, 14:13

Zgadzam sie: good 0 bad

No dobra. Jak już będę miał taki bilans to napiszę co i jak.
Ja też jestem zadowolony z Junkersa bo mam przecież ich system solarny. Na tej podstawie rozważam ich ofertę z pompą ciepła :D Lubie mieć spokój a nie szarpać się i domagać się czegoś co mi się należy jako klientowi :)

Zgłoś | Cytuj | Link

15 czerwca 2008, 16:07

Zgadzam sie: good 0 bad

No dobra, bilansu nie mam ale na ostatnim wyjeździe służbowym rozmawiałem z kolesiem, co się rzekoma na czymś takim zna. Powiedział mi, że dla domów takich jak mój przyjmuje się średnio 60kW na metr kwadratowy na rok zapotrzebowania na ciepło. I co Wy na to?
Jak mu powiedziałem, że mam solary Junkersa i zamierzam założyć ich pompę ciepła to powiedział, żebym sie nad tym zastanowił. Odesłał mnie do autoryzowanych punktów Junkersa i mówił, żebym się tam dowiadywał o takim rozwiązaniu.
No i mnie zagiął, bo do tej pory myślałem, że to będzie genialne rozwiązanie dla mnie. Musze się skontaktować z tymi ludźmi.
Co sądzicie o tym kolesiu i jego radach?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 czerwca 2008, 21:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Moim zdaniem kolo się słabo zna na rzeczy! Ta liczba, którą Ci podał owszem funkcjonuje tylko, że jako średnia roczna! Żaden człowiek nie policzy Ci dokładnie zapotrzebowania na ciepło. Dlaczego? No bo zapotrzebowanie zależy od warunków atmosferycznych a te jak wiemy są strasznie zmienne nawet w ciągu jednej pory roku. Tak więc zawsze robi się przedział, zakres. Tyle powiem o bilansie.
Co do połączenia solarów Junkersa i ich pompy ciepła to musisz iść do projektanta. U niektórych to się sprawdza i rzeczywiście oszczędzają. Innym zwróci sie po 20 latach. Więc sam pomyśl czy to się opłaca. W tym przypadku dobrze Ci radzą, żeby iść do specjalisty, najlepiej autoryzowanego.

Zgłoś | Cytuj | Link

2 września 2008, 01:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,

troche sie tu naczytalem :) komentarzy ekspertow, wiec nie wiem czy musze jeszcze cos od siebie dodawac. Jednak moze cos dodam :P .
P.C. to bardzo proste urzadzenie takie jak stoi u kazdego w domu mam na mysli lodowke :)
Dobor pompy jest tez bardzo prosty. Rada! Nie patrzcie na obudowe :wink: tylko na to co w srodku jest. Jakos nie widze w ofercie Junkersa pompy z bezposrednim parowaniem, a moze przeoczylem?
Po co produkuja pompy powietrzne tego tez nie rozumiem, no chyba ze do cieplych krajow:)albo do odbioru ciepla z odzysku, ale w kazdym razie nie widze tu zastosowania do domu( no chyba ze ma sie jakis zaklad produkujacy cieplo)
Jesli myslalbym nad takim rozwiazaniem, (na ktore sie osobiscie juz dawno zdecydowalem :)) to radzilbym postapic tak:
1. rozdzielic c.w.u od c.o.
2. zastosowac ogrzewanie podlogowe
3. przewidziec licznik dwutaryfowy
4.do c.w.u. kolektor sloneczny albo cos lepszego tzn. pompa ciepla powietrze- woda ze zbiornikiem np. 300l. Do ogrzania tej ilosci wody od 10 do 50°C potrzeba 5 KWh. W taryfie nocnej wiec kosztuje to ok. 1 zl.
5. pompa ciepla: tu trzeba troche przemyslec jakie zrodlo mozemy wykorzystac zeby bylo efektywne. Jesli mamy wystarczajaco wody na dzialce i nie jest agresywna to wybralbym pompe woda- woda.Jesli nie to pozostaja inne mozliwosci kolektor poziomy lub pionowy, ktory jest ostatecznoscia bo drogi.
Oczywiscie ze mozna wiercic 200 m nawet 1000 :) ale trzeba miec na uwadze ze cos musi medium nosne przetloczyc. Z reguly wierci sie do 80 m.
Co do kolektora poziomego to potrzebna nam dosc duza powierzchnia. Jesli ja ktos ma to radzilbym nie bawic sie w zakopywanie rur PE i glikole :?. Sa fajne pompki z bezposrednim parowaniem bez rozdzielaczy i studzienek itp. Bardzo prosta w montazu, nie trzeba miejsca w kotlowni bo ustawia sie ja na zewnatrz domu.
Ja niestety takiej nie mam, bo jeszcze chyba nie produkowali, albo nie dotarlem na ten czas do nich.
A jeszcze co do doboru mocy to nie trzeba tu zadnych filozofii bo rachunek jest bardzo prosty.
Powierzchnie ogrzewana mnozymy przez 0,3 lub 0,5 lub 0,7 w zaleznosci od izolcji cieplnej budynku. To mnozymy przez 1,2 i mamy moc pompy. Jesli ktos jest zainteresowany szczegolami to prosze pisac na: info@systron.pl
Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

22 września 2008, 19:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Im więcej czytam o PC tym bardziej mnie kusi ten sposób ogrzewania

Zgłoś | Cytuj | Link

13 maja 2009, 14:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Miałam ten sam problem, częste wyjazdy służbowe powodowały, że wracając do domu musiałam prze jakiś czas marznąć, bo zanim mieszkanie się ogrzało poprzez zwykły piec centralny to w domu było po prostu okropnie zimno. No i to bieganie do pieca co 30 minut żeby podłożyć, ech. Ale znajomi polecili mi instalacje własnie pompy ciepła, którą sami mają w swoim domu. Nie bardzo miałam o tym pojecie więc wybrałam identyczną jaka mieli oni, firmy Biawar, i nie żałuję. Wracam do domu i mam ciepło. Naprawdę polecam:)

Zgłoś | Cytuj | Link

1 czerwca 2009, 13:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
Będę budować dom, do ogrzania którego chcę wykorzystać pompę ciepła. Zastanawiam się na wyborem producenta. Jeden przykuł większą moją uwagę stąd moje następujące pytanie: Co sądzicie o pompach, które sprzedaje firma Hydro-Tech Konin, są to pompy producenta AlphaInnoTec? Czy macie jakieś doświadczenia z tymi pompami?
Oto ich strona internetowa jakby co: http://www.hydro-tech.pl/

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 19 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 371 Grupa: Robimy inst... Jeśli chodzi o ogrzewanie, zawsze lepiej być proaktywnym niż reaktywnym. Dlatego serwis junkers Poznań warto rozważyć, zanim pojawią się jakiekolwiek problemy z...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...
  • Magazyn na paliwo Liczba postów: 29 Grupa: Robimy inst... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje karty flota. Ważna jest dla mnie szybka i prosta procedura. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Flotex Polska S...
  • montaż instalacji CO Myślenice Liczba postów: 2 Grupa: Robimy inst... Czy ktoś może polecić firmę zajmującą się montażem instalacji centralnego ogrzewania w Myślenicach? Chciałbym dowiedzieć się więcej o ich doświadczeniu i jakośc...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 155

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >