Jakie ogrzewanie elektryczne?

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

3 stycznia 2009, 00:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Po pierwsze witam forumowiczow i od razu opisuje moja zagwozdke. Otoz bede mieszkal za kilka miesiecy w kawalerce wymiary okolo (jeszcze nie bylem tam z miarka wiec szacuje na podstawie porownania wg mojej narzeczonej wobec aktualnego pokoju) 3,5x4,5m wysokosc podejrzewam standardowe 2,8m. Sam dom jest docieplony styropianem (jeszcze nie znam grubosci) okna sa prawie nowe i szczelne.

Problem pojawia sie tam z ogrzewaniem krotko mowiac - nie ma zadnego. W gre niestety wchodzi tylko ogrzewanie zasilane pradem.

I tutaj prosba do forumowiczow, jezeli jest ktos kto jest w stanie opisac jaka metoda ogrzewania bylaby najefektywniejsza - prosze o pomoc. Bzdur na stronach sprzedawcow znalazlem wiele swiadcza o nich min rozbierznosci w informacjach.

Sam zainteresowalem sie dwoma tematami, grzejnik olejowy oraz grzejnik konwekcyjny. Z tego co widze to chyba sa najrozsadniejsze metody. I tutaj kolejna prosba, jezeli jest jakas mozliwosc oszacowania jaka musi byc moc urzadzenia w kW aby ogrzac ta konstrukcje rowniez prosilbym o taka informacje.

Pozdrawiam serdecznie i przepraszam za chaos w poscie ale zmeczenie po pracy daje sie we znaki.

lukasz

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 stycznia 2013, 10:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Pozwolę się podłączyć do tematu. Kupiłam mieszkanie około 25-30m2 i chciałam je ogrzać elektrycznie. Myślałam nad piecami akumulacyjnymi, czy jest to dobry sposób ogrzewania ??

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 października 2013, 11:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Co sądzicie o nagrzewnicach powietrza:
http://klima-sklep.pl/98-nagrzewnice-powietrza-olejowe

Zgłoś | Cytuj | Link

27 kwietnia 2014, 17:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: Eres napisał: Co sądzicie o nagrzewnicach powietrza:

http://klima-sklep.pl/98-nagrzewnice-powietrza-olejowe

ja nagrzewnice z herz http://www.herz-polska.pl/produkty.html stosuje do ogrzewania wiekszych powierzchni niz mieszkanie, ale zdaja egzamin jesli ktos ma duza piwnice pod domem - wtedy sa idealne

Zgłoś | Cytuj | Link

5 maja 2014, 09:19

Zgadzam sie: good 0 bad

ja mam u siebie nagrzewnice olejowa master z dobrych narzedzi http://dobrenarzedzia.ustka.pl/sklep/c/680.ma ster-nagrzewnice.html#srodek. Swietnie sie sprawdza do nagrzewania sredniej wielkosci magazynu

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 maja 2014, 16:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Odpowiedź jest prosta: żadne bo lepiej pokusić się o inny system grzewczy który w praktyce nie będzie taki kosztowny jak ogrzewanie elektryczne.


www.PieceMans.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

14 maja 2014, 00:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie rozumiem tego, wszyscy powatrzają że ogrzewanie elektryczne drogie itp. Ludzie, weźcie się obudźcie, mamy XXI wiek. Teraz są rozwiązania typu np. http://www.termar.pl, są też lepsze termostaty, własne źródła zasilania... Opcji jest masa, uważam że DA SIĘ ogrzać elektrycznie i tanio.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 sierpnia 2014, 18:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Bo ogrzewanie elektryczne jest drogie. Zależy co dla kogo znaczy "tanio".

Zgłoś | Cytuj | Link

12 sierpnia 2014, 22:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Ogrzewanie elektryczne jest dobre, do jednego pomieszczenia ktore chcemy ogrzewac kilka godzin dziennie ale nie do ogrzewania calego domu...

Zgłoś | Cytuj | Link

27 sierpnia 2014, 19:16

Zgadzam sie: good 0 bad

No chyba że domek jest malutki. To wtedy może jest sens.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 371 Grupa: Robimy inst... Jeśli chodzi o ogrzewanie, zawsze lepiej być proaktywnym niż reaktywnym. Dlatego serwis junkers Poznań warto rozważyć, zanim pojawią się jakiekolwiek problemy z...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...
  • Magazyn na paliwo Liczba postów: 29 Grupa: Robimy inst... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje karty flota. Ważna jest dla mnie szybka i prosta procedura. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Flotex Polska S...
  • montaż instalacji CO Myślenice Liczba postów: 2 Grupa: Robimy inst... Czy ktoś może polecić firmę zajmującą się montażem instalacji centralnego ogrzewania w Myślenicach? Chciałbym dowiedzieć się więcej o ich doświadczeniu i jakośc...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19157 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 154

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >