Jakie ogrzewanie najlepsze i najtańsze dla nowego domu?

« Powrót do grupy: Technologie i materiały

Stron: 18 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

26 listopada 2008, 12:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Właśnie moja siostra wybudowałą sobie domek i ma dylemat. Dom mam etrzaż 245m2 razem z zamieszkałym poddaszem. Chcą zrobic jakieś ogrzewanie. Jakie najlepsze byłoby ogrzewanie do takiego domu? Chodzi o to żeby ogrzewanie było tanie i dobre. Siostra chce zamontowac ogrzewanie podłogowe na dole i na poddaszu nawiew od sufitu. Jaki rodzaj do takiego rozprowadzenia byłoby najlepsze?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 listopada 2008, 17:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Trudne pytanie. Tanie ogrzewanie nigdy nie będzie dobre, w sensie tanie w eksploatacji. Jeżeli są środki to można zainwestować w pompę ciepła wspartą na przykład panelami solarnymi. Inwestycja zwróci się po kilku latach i zacznie przynosić zyski rzędu kilkuset złotych miesięcznie. To dość nowatorskie technologie w naszym kraju, toteż jeszcze rzadko można je spotkać.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 sierpnia 2010, 11:42

Zgadzam sie: good 0 bad

ja jestem osobiście za podłogowym ogrzewaniu mieszkania, można zaoszczędzić większą przestrzeń mieszkania unikając żeliwnych grzejników a do tego nogi marznąć nie będą ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

28 października 2010, 19:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Również jestem zwolennikiem pompy ciepła. Podkreślić jednak należy, że bez dobrej izolacji żadne ocieplenie nie będzie skuteczne i tanie. Faktycznie początkowy wkład w pompę ciepła jest stosunkowo wysoki, jednak warto zauważyć, że inwestycja zwróci się nam. Przy okazji zadbany aby nasz dom był bardziej ekologiczny i przyjazny środowisku.

Zgłoś | Cytuj | Link

5 listopada 2010, 15:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Pompa ciepła to inwestycja rzędy 30 tys (ceny ze stolicy)... Zwrot z inwestycji (dom 250m2) to jakieś 6-8 lat...

nie każdy może sobie na to pozwolić

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 listopada 2010, 00:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Kolczu napisał: Chcą zrobic jakieś ogrzewanie. Jakie najlepsze byłoby ogrzewanie do takiego domu? Chodzi o to żeby ogrzewanie było tanie i dobre. Siostra chce zamontowac ogrzewanie podłogowe na dole i na poddaszu nawiew od sufitu. Jaki rodzaj do takiego rozprowadzenia byłoby najlepsze?

Trzeba by się zastanowić, czy ma być tanio, czy dobrze :) Jeśli chodzi o rozprowadzenie instalacji ogrzewania podłogowego, to kocioł kondensacyjny spełnia kryteria cenowe i techniczne. Proponuję jako ogrzewanie wspomagające kominek z wkładem i systemem dystrybucji gorącego powietrza (SDG). Z tym, że ten system ogrzewania powinien być ujęty już na etapie projektowania domu - ze względu na rodzaj i rozmiar komina, rozrysowanie przewodów rozprowadzających ciepłe powietrze, sposób ukrycia przewodów.
W przypadku, gdy kryterium cenowe odgrywa znaczącą rolę, nie ma sensu proponować pompy ciepła lub innych rozwiązań z wykorzystaniem niekonwencjonalnych źródeł energii. Choć te uważam są najlepsze pod względem przyszłej eksploatacji budynku oraz idei zrównoważonego rozwoju w budownictwie.
Zaznaczam także, że nic tak nie chroni kieszeni przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie jak gruba termoizolacja domu. Użycie wysokiej jakości izolacji jest priorytetem.

Zgłoś | Cytuj | Link

22 listopada 2010, 13:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja polecam ogrzewanie fazowe (ciepłociągowe).
Jest to nowość na rynku i zapowiada się całkiem ciekawie. W zależności od konfiguracji można oszczędzić od 30 do 60% energii.
Przepływająca woda nagrzewa czynnik roboczy, który wrze w niskiej temperaturze, a ten nagrzewa panel. Do ogrzania tej samej powierzchni wystarczy dużo mniejsza ilość wody w obiegu.
cechy
* niska temperatura grzania na dużej powierzchni
* woda przepływa tylko przez część panela, a nie przez całość, a grzeje całą powierzchnią
* mała ilość wody w instalacji
* szybkie nagrzewanie pomieszczeń
* oddawanie ciepło głównie przez promieniowanie cieplne, a nie konwekcję - dobre dla alergików

Zgłoś | Cytuj | Link

20 kwietnia 2011, 16:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Obecnie chyba najlepszym rozwiązaniem są odnawialne źródła energii.. Wszystko drożeje a słońce będzie świecić zawsze, dlatego warto zastanowić się nad kolektorami słonecznymi - http://ecosol.pl/energia-sloneczna/technologi a/

Zgłoś | Cytuj | Link

22 kwietnia 2011, 10:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Po co bez sensu tracić pieniądze na ogrzewanie- lepiej zainwestować w dobry strop. Ja własnie zamówiłem terivę 10komorową z Konbetu, ma bardzo duży opór ciepła, większy niż dwunastki innych firm...

Zgłoś | Cytuj | Link

30 kwietnia 2011, 19:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Ogrzewanie jakie by nie było, faktycznie najwazniejsza jest izolacja cieplna. Źródła odnawialne brzmią świetnie, tylko cena to koszmar :/ Przy dobrej izolacji cieplnej i wysokiej jakości naszej instalacji można mieć ciepło przy niższych kosztach. Polecam kilka moich artykułów

Ten post był edytowany przez mojdom-maniek.blogspot.com dnia: 30 kwietnia 2011, 19:53
Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 18 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie okna dachowe? Liczba postów: 151 Grupa: Technologie... Czy do takich okien łatwo jest dopasować rolety?
  • jak długo trwa budowa domu?... Liczba postów: 301 Grupa: Technologie... W moim odczuciu, oferta mieszkań gotowych do odbioru na https://activa.pl/oferta/mieszkania-goto we-do-odbioru-gdansk jest bardzo korzystna, szczególnie jeśli n...
  • Sypialnia Liczba postów: 43 Grupa: Technologie... W przypadku kiedy marzysz o nowoczesnej i komfortowej sypialni? Odkryj kolekcje mebli z oferty https://www.swiatmebli.pl/sypialnie-kole kcje/. Znajdziesz tam róż...
  • Przydomowa oczyszczalnia ścieków Liczba postów: 106 Grupa: Technologie... Jeżeli ktoś z was szuka firmy, która oferuję sprzedaż wyposażenie technologicznego oczyszczalni ścieków to polecam zapoznać się z ofertą firmy, która znajduję s...
  • spawanie Liczba postów: 63 Grupa: Technologie... Jeżeli potrzebujecie profesjonalnych narzędzi i akcesoriów do spawania to myślę, że zainteresować Was może także oferta firmy PERUN. U nich znajdziecie wszystko...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19233 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 597

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >