Jakie ogrzewanie najlepsze i najtańsze dla nowego domu?

« Powrót do grupy: Technologie i materiały

Stron: 17 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

26 listopada 2008, 12:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Właśnie moja siostra wybudowałą sobie domek i ma dylemat. Dom mam etrzaż 245m2 razem z zamieszkałym poddaszem. Chcą zrobic jakieś ogrzewanie. Jakie najlepsze byłoby ogrzewanie do takiego domu? Chodzi o to żeby ogrzewanie było tanie i dobre. Siostra chce zamontowac ogrzewanie podłogowe na dole i na poddaszu nawiew od sufitu. Jaki rodzaj do takiego rozprowadzenia byłoby najlepsze?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 listopada 2008, 17:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Trudne pytanie. Tanie ogrzewanie nigdy nie będzie dobre, w sensie tanie w eksploatacji. Jeżeli są środki to można zainwestować w pompę ciepła wspartą na przykład panelami solarnymi. Inwestycja zwróci się po kilku latach i zacznie przynosić zyski rzędu kilkuset złotych miesięcznie. To dość nowatorskie technologie w naszym kraju, toteż jeszcze rzadko można je spotkać.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 sierpnia 2010, 11:42

Zgadzam sie: good 0 bad

ja jestem osobiście za podłogowym ogrzewaniu mieszkania, można zaoszczędzić większą przestrzeń mieszkania unikając żeliwnych grzejników a do tego nogi marznąć nie będą ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

28 października 2010, 19:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Również jestem zwolennikiem pompy ciepła. Podkreślić jednak należy, że bez dobrej izolacji żadne ocieplenie nie będzie skuteczne i tanie. Faktycznie początkowy wkład w pompę ciepła jest stosunkowo wysoki, jednak warto zauważyć, że inwestycja zwróci się nam. Przy okazji zadbany aby nasz dom był bardziej ekologiczny i przyjazny środowisku.

Zgłoś | Cytuj | Link

5 listopada 2010, 15:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Pompa ciepła to inwestycja rzędy 30 tys (ceny ze stolicy)... Zwrot z inwestycji (dom 250m2) to jakieś 6-8 lat...

nie każdy może sobie na to pozwolić

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 listopada 2010, 00:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Kolczu napisał: Chcą zrobic jakieś ogrzewanie. Jakie najlepsze byłoby ogrzewanie do takiego domu? Chodzi o to żeby ogrzewanie było tanie i dobre. Siostra chce zamontowac ogrzewanie podłogowe na dole i na poddaszu nawiew od sufitu. Jaki rodzaj do takiego rozprowadzenia byłoby najlepsze?

Trzeba by się zastanowić, czy ma być tanio, czy dobrze :) Jeśli chodzi o rozprowadzenie instalacji ogrzewania podłogowego, to kocioł kondensacyjny spełnia kryteria cenowe i techniczne. Proponuję jako ogrzewanie wspomagające kominek z wkładem i systemem dystrybucji gorącego powietrza (SDG). Z tym, że ten system ogrzewania powinien być ujęty już na etapie projektowania domu - ze względu na rodzaj i rozmiar komina, rozrysowanie przewodów rozprowadzających ciepłe powietrze, sposób ukrycia przewodów.
W przypadku, gdy kryterium cenowe odgrywa znaczącą rolę, nie ma sensu proponować pompy ciepła lub innych rozwiązań z wykorzystaniem niekonwencjonalnych źródeł energii. Choć te uważam są najlepsze pod względem przyszłej eksploatacji budynku oraz idei zrównoważonego rozwoju w budownictwie.
Zaznaczam także, że nic tak nie chroni kieszeni przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie jak gruba termoizolacja domu. Użycie wysokiej jakości izolacji jest priorytetem.

Zgłoś | Cytuj | Link

22 listopada 2010, 13:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja polecam ogrzewanie fazowe (ciepłociągowe).
Jest to nowość na rynku i zapowiada się całkiem ciekawie. W zależności od konfiguracji można oszczędzić od 30 do 60% energii.
Przepływająca woda nagrzewa czynnik roboczy, który wrze w niskiej temperaturze, a ten nagrzewa panel. Do ogrzania tej samej powierzchni wystarczy dużo mniejsza ilość wody w obiegu.
cechy
* niska temperatura grzania na dużej powierzchni
* woda przepływa tylko przez część panela, a nie przez całość, a grzeje całą powierzchnią
* mała ilość wody w instalacji
* szybkie nagrzewanie pomieszczeń
* oddawanie ciepło głównie przez promieniowanie cieplne, a nie konwekcję - dobre dla alergików

Zgłoś | Cytuj | Link

31 stycznia 2011, 13:12

Zgadzam sie: good 0 bad

JA POLECAM PALNIK Z FIRMY EKOINSTAL RZESZÓW FIRMA DORADZIŁA MI ŻELIWNY PALE W NIM OWSEM PELLETEM I EKOGROSZKIEM CO MOGE DOSTAĆ TANIEJ SUPER POLECAM MOŻNA DZWONIĆ DOBIERAJĄ TEŻ INDYWIDUALNIE

Zgłoś | Cytuj | Link

20 kwietnia 2011, 16:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Obecnie chyba najlepszym rozwiązaniem są odnawialne źródła energii.. Wszystko drożeje a słońce będzie świecić zawsze, dlatego warto zastanowić się nad kolektorami słonecznymi - http://ecosol.pl/energia-sloneczna/technologi a/

Zgłoś | Cytuj | Link

22 kwietnia 2011, 10:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Po co bez sensu tracić pieniądze na ogrzewanie- lepiej zainwestować w dobry strop. Ja własnie zamówiłem terivę 10komorową z Konbetu, ma bardzo duży opór ciepła, większy niż dwunastki innych firm...

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 17 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Chcesz coś przesłać? Jedziesz w trasę?

Ostatnio na forum

  • Wyposażenie magazynu Liczba postów: 115 Grupa: Technologie... Zastanawia mnie to, dlaczego niektóre osoby, które stawiają aktualnie magazyny, nie myślą od razu o wyposażenie ich w systemy RFID. Służą one automatycznej iden...
  • Jaka pompa do głębokiej studnii? Liczba postów: 9 Grupa: Technologie... Dobrej klasy pompy różnego rodzaju ma na stanie hurtownia Swatt – swatt.pl. Ich bym polecał właśnie przy zakupach hurtowych. Mają dobrze rozwiązaną obsługę klie...
  • jakiej firmy brame garażową wybrać? Liczba postów: 129 Grupa: Technologie... Tutaj możesz zobaczyć fajne bramy garażowe http://www.plusprojekt.eu/ kilku producentów i do tego służą dobrą poradą :)
  • Jakie kupic szambo? Liczba postów: 26 Grupa: Technologie... Witam Polecam dobra firme www.szambaradom.pl ktora posiada duzy asortyment oraz atrakcyjne ceny. Napewno pomoże :)
  • jakiej firmy materiały budowlane Liczba postów: 197 Grupa: Technologie... Jeżeli materiały izolacyjne wszelkiego rodzaju to zdecydowanie z Izotex http://www.sklep-izotex.pl/ nowoczesne materiały, duża dostępność no i jakość tych mater...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 22879 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 326

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >